Keystone logo
La Salle Laguna University

La Salle Laguna University

La Salle Laguna University

Úvod

Ve městě Remeš ve Francii zahájil mladý kněz sbor bratří křesťanských škol.

De la Salle, dojatý soucitem za opuštění, ve kterém žily děti řemeslníků a chudých, opouští pohodlí svého paláce (hotel de la cloche), své rodiny a nechává vše na péči o tyto děti, v jejichž očích vidí naději lesk.

Tváří v tvář obrovským problémům vyvolaným hladem, válkami a chudobou De la Salle neproklíná svůj čas ani nelituje situace. Dává si vášeň pro změnu negativů v životě, inovuje, tvoří, zakládá, reaguje na naděje mnoha lidí a potom se pro chudé rodí nový úsvit. První lasallianská škola byla založena v roce 1680 a od tohoto data do současnosti se lasallianské vzdělání rozšířilo do celého světa. Proto se jedná o nadaci Tricentennial, jejíž vzdělávací model usiluje o vynikající vzdělání a transcendentní hodnoty, které dávají lidské osobě smysl. Úspěšně prošla zkouškou času (325 let).

V současné době je La Salle přítomna v 82 zemích světa s velmi rozmanitými vzdělávacími pracemi, vysokými školami, školami, běžnými školami, univerzitami, reformátemi, rodinnými domy a v současné době s dalšími tvůrčími pracemi podporovanými mladými dobrovolníky, kteří se angažovanými bratry a učiteli vzdělávací práce pro službu nejpotřebnějším.

V Mexiku existuje 14 lasallianských univerzit, které tvoří konsorcium s názvem ILMES (mexické lasallianské instituce vysokoškolského vzdělávání). Na světě existuje více než 80 lasallianských univerzit nebo středisek vysokoškolského vzdělávání.

Tato mezinárodní unie s univerzitami v La Salle umožňuje výměnu mezi studenty, kteří chtějí mít mezinárodní zkušenosti se studiem v různých částech světa. Dohoda s univerzitami stanoví, že student je přijímán podle toho, co platí na univerzitě původu, a pokud má stipendium, je zachováno jeho procento stipendia s univerzitami, s nimiž existují dohody.

Místa

  • Gomez Palacio

    Canatlan,150, 35078, Gomez Palacio

    Otázky