Keystone logo
KU Leuven: Faculty of Theology and Religious Studies

KU Leuven: Faculty of Theology and Religious Studies

KU Leuven: Faculty of Theology and Religious Studies

Úvod

Vítejte na domovské stránce Fakulty teologie a náboženských studií.

Naše fakulta je jednou z nejstarších teologických fakult na světě. Od roku 1432 se fakulta dotkla života nespočetných studentů, kteří nyní pracují a žijí po celém světě. Teologická a náboženská fakulta se koncipuje jako situovaná na křižovatce akademie, církve a dnešní kultury a společnosti se zvláštním místem pro katolickou tradici. Výzkum a výuka fakulty jsou vždy charakterizovány pečlivým zacházením s minulostí, hlubokým závazkem ohledně současnosti a nadějí na lepší budoucnost.

Nikdy tomu tak nebylo, než v dnešní době. Oddaná skupina profesorů a výzkumných pracovníků usiluje o vzdělání všech studentů (mezinárodních nebo jiných) tak, aby je připravovala na jakoukoli budoucí profesní práci v mnoha oblastech, kterým nám naše programy poskytují přístup. Profesní možnosti jsou rozmanité: naši absolventi pracují ve vzdělání, výzkumu, pastorační péči, společenských organizacích apod. Jejich práce opravdu dělá rozdíl. Proto je fakulta zaměřena na studium křesťanské teologie v dialogu s ostatními světovými náboženstvími a dalšími lidskými vědami. Moderní teologie musí mít zájem o kultury, jejichž náboženství jsou od sebe odděleny. Pokud se jedná o jiné světové náboženství, věnuje se zvláštní pozornost "náboženstvím knihy": islámu a judaismu.

Fakulta se intenzivně zajímá o významný a výrazný příspěvek ke všem studentům, profesorům a zaměstnancům ve společnosti. Poskytuje živé prostředí pro teologický výzkum, výuku a službu, pro které má fakulta mezinárodní uznání a ocenění. Naše fakulta každoročně vítá mnoho nových zahraničních studentů, kteří se účastní celého programu v angličtině, který nabízí naše fakulta. Díky bohaté různorodosti pozadí a dědictví přinášejí studenti svou vlastní chuť na již podnětnou množinu myšlenek a názorů.

Tito studenti a mnoho dalších zahraničních vědců si je vědom skutečnosti, že naše fakulta má k dispozici jednu z nejbohatších a největších teologických knihoven na světě. Nachází se v samém srdci města, naše fakulta je také skvělým místem pro mnoho konferencí a sympozií pořádaných našimi kolegy.

Naše webové stránky fakulty mají co nabídnout: praktické informace, ale také informace o fakultě a její historii, o které jsme hrdí, že jsme hrdí na to, že dnes tvrdě pracujeme na tom, abychom udrželi tradici a spojili důkladný výzkum, vynikající vzdělání a smysluplnou službu v projektu, který se nazývá Fakulta teologie a náboženských studií.

PŘIŠTĚTE NA KU LEUVEN

Vítejte v Katholieke Universiteit Leuven, jedné z nejstarších univerzit v Evropě. Nabízíme vysoce kvalitní vzdělání založené na špičkovém mezinárodním vědeckém výzkumu a vynikajícím širokému spektru studentských zařízení. Leuven je malebné historické městečko, které je živoucím životem a žije studentův rytmus.

Nachází se v Belgii, v srdci západní Evropy, KU Leuven je centrum učení už téměř šest století. Dnes je největší belgická univerzita a byla založena v roce 1425 jednou z nejstarších a nejvýznamnějších univerzit v Evropě. Jako přední evropská výzkumná univerzita a spoluzakladatel Ligy evropských výzkumných univerzit (LERU) nabízí KU Leuven celou řadu mezinárodních magisterských programů, které jsou podporovány vysoce kvalitními, inovativními, interdisciplinárními výzkumy.

Od svého založení sídlí KU Leuven ve městě, které sdílí jeho jméno. Leuven je příjemné, bezpečné a živé studentské město, kde se bohatá historie setká s nejmodernějšími vědami. Univerzita nabízí také studijní programy na univerzitách v 11 belgických městech, včetně Bruselu, Gentu a Antverp.

Prohlášení o poslání

KU Leuven plní své poslání tím, že poskytuje vysoce kvalitní interdisciplinární výzkum a vzdělávání s katolickým podpisem.

Akreditace

Akreditace EFMD EquisAkreditace AMBAAkreditace AACSB

Místa

  • Leuven

    Sint-Michielsstraat 4, 3000, Leuven

Otázky