Keystone logo
KTH Royal Institute of Technology

KTH Royal Institute of Technology

KTH Royal Institute of Technology

Úvod

KTH Royal Institute of Technology ve Stockholmu je jednou z předních evropských technických univerzit a také klíčovým centrem intelektuálního talentu a inovací. Jsme největší švédská technická výzkumná a vzdělávací instituce a domov studentů, výzkumníků a učitelů z celého světa, kteří se věnují rozšiřování znalostí.

Dějiny

KTH je univerzita s bohatou historií průkopnických myšlenek a inovací, která sahá až do roku 1827. Již téměř 200 let KTH vzdělává studenty, kteří pokračují v ovlivňování naší současnosti a v technologickém pokroku, který definuje moderní společnost. I dnes KTH formuje talenty, které najdou řešení pro výzvy zítřka.

Výzkum

KTH spolupracuje s průmyslem a společností při hledání udržitelných řešení některých nejvýznamnějších výzev lidstva: změny klimatu, budoucí dodávky energie, urbanizace a kvalita života rychle rostoucí starší populace. Oslovujeme je předním světovým výzkumem a vzděláváním s vysokým dopadem v přírodních vědách a všech oborech inženýrství, stejně jako v architektuře, průmyslovém managementu, urbanismu, historii a filozofii. Téměř dvě třetiny obratu ve výši 4 miliard SEK souvisejí s výzkumem.

Základní a aplikovaný výzkum probíhá na KTH souběžně a interdisciplinární výzkum probíhá souběžně s prací v konkrétních oborech.

Kariéra

KTH udržuje úzké vztahy s rozšiřující se sítí mezinárodních společností a průmyslovou komunitou v řadě oborů a práce a studium zde poskytuje přístup k této síti.

Nejnovější kariérní zpráva ukazuje, že 94 procent těch, kteří absolvovali KTH v letech 2010-2012, bylo zaměstnáno od doby, kdy ukončili studium, a zbývajících 6 procent pokračovalo v Ph.D. studie. Z mezinárodní studentské populace 30 procent pokračuje v Ph.D. studium na KTH nebo jiných renomovaných univerzitách. 32 procent absolventů KTH opouští Švédsko za prací nebo studiem do zahraničí. 13 procent ve své práci vede ostatní a 13 procent již získalo svou první manažerskou pozici.

Statistika

KTH Royal Institute of Technology je největší a nejuznávanější technická univerzita ve Švédsku. Výběrem KTH získáte přístup k pulzujícímu studentskému životu a prestižnímu akademickému prostředí.

  Vlastnosti kampusu

  Čtyři KTH v Greater Stockholmu shromažďují více než 12 000 studentů na plný úvazek, asi 1 900 studentů doktorského studia a přibližně 3 700 zaměstnanců na plný úvazek. Kampusy jsou strategicky umístěny v blízkosti jejich oblastí výzkumu a studia, například KTH Kista se nachází uprostřed centra ICT Kista s některými z předních světových společností v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeden z našich dalších kampusů, KTH Flemingsberg, se nachází v jednom z předních středisek lékařských technologií v severní Evropě pro výzkum a průmyslovou činnost.

   Přijímací řízení

   Akademický rok na KTH se skládá ze dvou semestrů po 20 týdnech, které začínají na konci srpna a končí začátkem června. Přihláška ke studiu na KTH od roku 2023 se otevírá v polovině října. Přihlašujete se prostřednictvím švédského národního systému přihlášek na univerzitu. Některé společné programy mají pozdější uzávěrku přihlášek.

   Stipendia a financování

   KTH nabízí čtyři různé stipendijní příležitosti pro magisterské studium. KTH pokrývá školné za jednoleté nebo dvouleté magisterské studium. KTH je zaměřeno na současné KTH a pokrývá školné za druhý rok studia. KTH Joint Programme Scholarship je zaměřeno na studenty určitých společných programů a pokrývá školné za studijní období strávené na KTH . KTH je zaměřeno konkrétně na studenty z Indie.

   Statistiky absolventů

   Žebříčky

   KTH Royal Institute of Technology je největší a nejrespektovanější technická univerzita ve Švédsku – v žebříčku QS World University Rankings 2023 se umístila na 89. místě. Naše reputace pramení z naší řízené fakulty a talentovaných studentů, kteří spolupracují na vytváření lepší budoucnosti.

   Přečtěte si prosím více o hodnocení KTH na našem webu .

   Ohlasy studentů

   Život v kampusu a vybavení

   Být součástí KTH znamená být součástí dynamického a rušného města Stockholm, navíc s množstvím aktivit, kterých se můžete jako studenti zúčastnit. Abyste se dostali do ducha skutečného studenta KTH , Studentská unie a další studentské organizace organizují aktivity, které vám pomohou najít přátele na celý život.

   Místa

   • Stockholm

    KTH Royal Institute of Technology Brinellvägen 8

   Otázky