Keystone logo
© 2023 © Kristiania University College
Kristiania University

Kristiania University

Kristiania University

Úvod

Kristiania University College je jednou z nejstarších soukromých vysokých škol v Norsku. Kristiania se nachází v Oslu a je nadací, jejímž účelem je výuka a výzkum. Veškerý finanční přebytek se používá k posílení akademického a vzdělávacího prostředí. Kristiania nabízí studijní programy a kurzy na různých úrovních vzdělání, které jsou přizpůsobeny lidem s různou kvalifikací, schopnostmi a příležitostmi. Kristiania bude vzdělávat kandidáty, kteří poskytnou společnosti odborné znalosti, pro veřejný i soukromý sektor.

Kristiania je nadace, jejímž účelem je výuka a výzkum. Veškerý finanční přebytek se používá k posílení akademického a vzdělávacího prostředí vysoké školy.

Kristiania poskytuje výzkum a vzdělávání na odborné škole, bakalářské, magisterské a doktorandské úrovni v oblasti managementu, organizace, marketingu, komunikace, informatiky, zdravotnických věd, inovací a umění. S více než 18 000 studenty, 800 zaměstnanci a velkou vzdělávací nabídkou v Oslu, Bergenu a online je Kristiania největší norskou nezávislou univerzitou a Kristiania Vocational School je největší norskou odbornou školou.

Posláním Kristiania je přispívat k sociálnímu a ekonomickému rozvoji Norska prostřednictvím problémového a aplikovaného rozvoje a šíření znalostí, v úzké spolupráci s pracovním životem, na základě toho nejlepšího ve výzkumu a umělecké práci. Aby Kristiania mohla plnit toto poslání co nejefektivnějším způsobem, usiluje o to, aby byla akreditována jako první norská nezávislá univerzita.

Přijímací řízení

U několika našich studií musíte k přihlášce předložit přijímací zkoušku. U některých studií musíte také předložit sebehodnotící formulář a některá se musí zúčastnit zkoušek nebo konkurzů.

Vízové požadavky

Vaše občanství určuje, jaký druh víza nebo studijního povolení potřebujete ke studiu v Norsku. Pokud máte pochybnosti ohledně žádosti o vízum a studijní povolení, kontaktujte nejbližší norské velvyslanectví/konzulát nebo se obraťte na norské ředitelství pro imigraci (UDI).

 • Občané ze severských zemí
  Občané severských zemí (Švédsko, Finsko, Dánsko, Island, Faerské ostrovy, Grónsko a Ålandy), kteří plánují žít v Norsku déle než šest měsíců, se musí dostavit na daňový úřad (Skatteetaten) pro kontrolu totožnosti a předložit oznámení o změně adresy nejpozději do 8 dnů po vašem příjezdu do Norska. Schůzku si musíte předem zarezervovat na jejich webu.
 • Občané ze zemí EU/EHP
  Občané ze zemí EU/EHP nepotřebují ke vstupu do Norska vízum, ale jsou povinni zaregistrovat svůj pobyt v Servisním centru pro zahraniční pracovníky (SUA) do 3 měsíců po příjezdu do Norska. Schůzku si musíte předem zarezervovat na aplikačním portálu UDI.

  Občané ze zemí EU/EHP, kteří plánují pobývat v Norsku po dobu kratší než 90 dnů, nemusí svůj pobyt hlásit.
 • Občané ze zemí mimo EU/EHP
  Občané ze zemí mimo EU/EHP musí požádat o studijní povolení ke studiu v Norsku.
 • Při přihlášce do magisterského programu na Kristiania University College musí občané mimo EU/EHP doložit svou finanční způsobilost. To lze dokumentovat jedním z následujících:
  • nedávný oficiální bankovní výpis na vaše vlastní jméno
  • dopis potvrzující, že máte nárok na stipendium/studentskou půjčku z vaší domovské země
  • záruční dopis sponzora a poslední oficiální bankovní výpis sponzora


Částka požadovaná na jeden akademický rok je školné a náklady na živobytí za jeden akademický rok. Částka může být doložena v jakékoli měně.

To bude později nezbytnou součástí žádosti o povolení ke studiu. Ihned po obdržení přijetí jsou mezinárodní magisterští studenti požádáni, aby převedli tuto částku na studentský depozitní účet vedený Kristiania University College.

Ihned po přijetí musí občané mimo EU/EHP požádat o povolení ke studiu. Více informací o povolení ke studiu je k dispozici na webových stránkách UDI. Vezměte prosím na vědomí, že proces žádosti o povolení ke studiu může trvat 7–8 týdnů.

Jako součást žádosti o povolení ke studiu musí být tato částka uložena na norský bankovní účet, protože UDI vyžaduje finanční záruku za studium v Norsku. Před příjezdem není možné otevřít si bankovní účet v Norsku. Kristiania University College má proto účet, kam lze vložit požadovanou částku. Podrobnosti o převodu zálohy budou k dispozici po obdržení přijetí.

Obvykle se musíte osobně zaregistrovat na místním imigračním úřadu do 7 dnů po příjezdu do Norska. Vzhledem k probíhající pandemii a pravidlům karantény je policie s těmito lhůtami flexibilnější. Musíte si předem domluvit schůzku prostřednictvím aplikačního portálu UDI. Uvědomte si, že nemáte povolen vstup na policejní stanici, dokud neskončíte požadovanou dobu karantény.

Po registraci na policii obdržíte poštou pobytovou kartu a norské ID číslo. Povolení k pobytu je obvykle platné jeden rok a musí být obnoveno na druhý rok studia. Když vám bude v Norsku uděleno studijní povolení, automaticky vám bude uděleno také povolení pracovat až 20 hodin týdně a na plný úvazek během běžných prázdnin.

Jakmile obdržíte své norské ID číslo, můžete si otevřít svůj bankovní účet v Norsku a Kristiania University College převede peníze z vašeho vkladu na váš účet. Peníze vám budou převedeny zpět, jakmile si otevřete účet v norské bance. Abychom vám mohli vrátit váš vklad, musíte osobně navštívit naše finanční oddělení s podepsaným dopisem s informacemi o vašem bankovním účtu. Dopis musí obsahovat vaše studentské identifikační číslo, celé jméno, adresu a číslo účtu. Pokud vám nebude uděleno povolení ke studiu nebo pokud odstoupíte před termínem uvedeným ve vaší studentské smlouvě, budou vám vložené finanční prostředky vráceny.

Místa

 • Oslo

  Kirkegata 24.26, Oslo, 0107, Oslo

  Otázky