Keystone logo
Klaipeda University

Klaipeda University

Klaipeda University

Úvod

1. leden 1991 je dnem oficiálního zahájení Klaipeda Universityčinnosti. Toto je datum, které udělil městu Klaipeda status univerzitního města a které otevřelo více příležitostí pro region západní Litvy a jeho obyvatele k vysokoškolskému vzdělání a kariéře ve vědě.

Dnes, Klaipeda University je dynamická, rostoucí multidisciplinární univerzita, která po více než tři desetiletí vylepšila směry vědeckých a akademických aktivit. Univerzita se může pochlubit dvěma výzkumnými ústavy: Ústav historie a archeologie Baltského regionu a Námořní výzkumný ústav, kde se velké množství výzkumných pracovníků soustředí na výzkum a současně učí studenty. Tři fakulty - námořní technologie a přírodní vědy, společenské a humanitní vědy, a zdravotnické vědy - jsou divize, kde převládá akademický duch a vyvíjejí se vědecké projekty.

KU si klade ambiciózní cíl stát se lídrem univerzit v pobaltském regionu. Ve světě vědy se kvalifikace a pověst mořských výzkumníků pracujících na KU odráží v Šanghajském žebříčku (Academic Ranking of World Universities): v souladu s tím je KU mezi 200 univerzitami na světě nejlepší v oblasti oceánografických věd.

Každý rok studuje na KU 3 000 bakalářů, magisterských a doktorandských studentů. Během tří desetiletí zde dokončilo studium téměř 40 000 absolventů: učitelé, obchodní manažeři, politici a státní zaměstnanci, vědci, zdravotní sestry, radiologové, novináři a další.

V roce 2019 Klaipeda University se stal členem EU-CONEXUS, aliance univerzit v Evropě. Specializací EU-CONEXUS zastupující devět partnerů — univerzity z pobřežních měst v různých evropských zemích — je udržitelný rozvoj inteligentních pobřežních měst. Výsledkem integrace vědy a studijních struktur je, že společné bakalářské a magisterské studijní programy již probíhají, úsilí bylo spojeno ve vědeckém výzkumu partnerských univerzit, otevírají se nové příležitosti pro mobilitu akademických pracovníků a studentů a rozvíjejí se nové kulturní a sportovní tradice.

Univerzita se nachází v prostorné oblasti v severní části města Klaipeda. Část akademického kampusu je obsazena charakteristickým komplexem pruských kasáren postavených na počátku 20. století, poté obnoven a přizpůsoben potřebám akademické instituce a sloužících mírovým účelům po dobu tří desetiletí. Vedle historického komplexu byly postaveny nové budovy: Marine Research Institute, KU Business Incubator, komplex učeben AULA MAGNA a kolej. Plány rozvoje zahrnují výstavbu další koleje, nového sportovního centra, laboratorních budov a dalších.

Akreditace

V souladu se závěry externího hodnocení Klaipeda University byla v roce 2012 akreditována po dobu šesti let. Centrum pro hodnocení kvality ve vysokoškolském vzdělávání hodnotí činnost vysoké školy ve čtyřech oblastech hodnocení: strategické řízení, studium a celoživotní učení, výzkumné a umělecké činnosti a dopad na regionální a národní rozvoj. V roce 2018 Klaipeda University byla akreditace prodloužena.

Vlastnosti kampusu

Univerzitní kampus působí okouzlujícím dojmem v kombinaci s novými současnými vědeckými budovami a starým výrazným stavebním souborem z červených cihel, který zde zanechal silný pocit autenticity.

Velmi centrální bod pro mezinárodní studenty – Ideas Factory a International studentská kancelář – váš domov na KU.

Dvě koleje pro studenty. Nejnovější kolej je super moderní a jen 3 minuty od hlavního univerzitního kampusu. Pro více informací o ubytování navštivte webové stránky.

  Stipendia a financování

  Univerzita zřídila 11 stipendií pro studenty ze zemí Východního partnerství a Kazachstánu. Přihlášeným a studentům, kteří vykazují nejlepší výsledky, bude po celou dobu studia poskytnuta sleva na školném o 100 %. Pro více informací o stipendiích navštivte webové stránky.

  Ocenění a akreditace</div>

  112. místo mezi východními
  evropské univerzity.

  QS hodnocení

  se koná mezi 200 nejlepšími univerzitami

  V oboru oceánografie po celém světě

  Život v kampusu a vybavení

  • Sportovní klub @Fakulta sociálních a humanitních věd
  • Kavárna v kampusu univerzity
  • Botanická zahrada @Severní část města

  Klaipeda, město ležící na pobřeží Baltského moře. Hlavní město pro milovníky moře a přírody s neobjevenými plážemi, krásnými cyklistickými stezkami, útulnými uličkami, houpajícími se loděmi a mluvícími sochami. Zjistíte, že město je snadno dosažitelné v docházkové vzdálenosti, okouzlující ve všech ročních obdobích a bláznivé v létě s aktivitami souvisejícími s mořem!

  Místa

  • Klaipėda

   H. Manto gatvė,84, 92294, Klaipėda

  Otázky