Keystone logo
Karolinska Institutet

Karolinska Institutet

Karolinska Institutet

Úvod

Karolinska Institutet je univerzitní fakulta zaměřená výhradně na lékařské a zdravotnické vědy, která má pověst špičkového výzkumu a inovací. Karolinska Institutet je trvale zařazena mezi 50 nejlepších univerzit na světě a 10 nejlepších lékařských univerzit v Evropě.

karolinska

Mistr od pravých pánů

Karolinska Institutet nabízí deset světových magisterských programů vyučovaných v angličtině a mezinárodně zaměřených. Programy aktivně začleňují interaktivní výukový model, který zdůrazňuje neformální a úzký kontakt mezi studenty a učiteli a usnadňuje aktivní účast studentů.

Učitelé dělí svůj čas mezi výuku a provádění výzkumu, což přispívá k jejich informovanosti a zapojení do probíhajícího vývoje v jejich příslušných oborech, díky čemuž jsou kurzy aktuální a špičkové.

Magisterský titul z Karolinska Institutet vám poskytne konkurenční výhodu na globálním trhu práce a připraví vás na další doktorské studium, pokud si přejete vykonávat akademickou kariéru.

Nobelova cena

Od roku 1901 vybírá Nobelova sněmovna v Karolinska Institutet laureáty Nobelovy ceny za fyziologii nebo medicínu. Studenti mají pravidelné příležitost slyšet a vidět laureáty Nobelovy ceny v akci tím, že se účastní jejich přednášek nebo seminářů na akademické půdě.

Stockholm a Švédsko

Švédsko je jednou z nejbezpečnějších zemí na světě a téměř 90% populace mluví anglicky. Většina Švédska má mírné podnebí se čtyřmi různými ročními obdobími. Zima může ochladit, ale léta stejně krásná a teplá. Stockholm, kde se nachází Karolinska Institutet , je hlavním městem Švédska a nabízí bohatou historii, rušný kulturní život a prosperující podnikatelský sektor, obklopený množstvím zeleně a modrou vodou. Stockholm je největším univerzitním městem v severských zemích a domovem přibližně 80 000 studentů, z nichž 5 000 jsou zahraniční studenti.

Dva areály, jedna univerzita

Vzdělávání a výzkum v Karolinska Institutet se provádí hlavně na dvou kampusech: severní kampus Solna a jižní kampus Huddinge. Karolinska Institutet také navázala spolupráci s několika nemocnicemi ve městě Stockholm a okolí.

Cesta do města z jednoho kampusu trvá 15 minut jízdy veřejnou dopravou. Karolinska Institutet provozuje svůj vlastní kyvadlový autobus mezi areály Solna a Huddinge, který je pro studenty a zaměstnance zdarma, a mezi areály a nemocnicemi jsou autobusové a metro linky.

Studentský život

Kromě vzrušení z městského života se studentské odbory v Karolinska Institutet aktivně podílejí na studiu a volném čase na univerzitě. Když dorazíte, orientační aktivity vám pomohou aklimatizovat vás do nového domova a do studentského života ve Stockholmu.

Ve věcech těla a duše jsou studentské zdravotní středisko, studentské tělocvičny a jiná sportovní zařízení a zařízení pro volný čas otevřeny všem studentům a na obou kampusech jsou ekumenické modlitební / kontemplační místnosti.

Financování

K dispozici je omezený počet stipendií na podporu nákladů na školné v Karolinska Institutet pro mezinárodní studenty platící poplatky. Proces podávání žádostí o stipendia Karolinska Institutet probíhá souběžně s procesem podávání žádostí o programy. Švédský institut také nabízí stipendia.

Místa

  • Stockholm

    Karolinska Institutet SE-171 77

    Otázky