Keystone logo
Kansas State University College of Architecture, Planning and Design

Kansas State University College of Architecture, Planning and Design

Kansas State University College of Architecture, Planning and Design

Úvod

Vysoká škola architektury, plánování a designu na Kansas State University (APDesign) byla založena v roce 1963 spojením odborů architektury, krajinné architektury, architektonického inženýrství, vědy o stavebnictví, architektury interiérů a regionálního a komunitního plánování do jedné správní jednotky.

První zakladatelé této koalice byli velmi bystrí, protože si uvědomovali, že praxe designových profesí by vyžadovala multidisciplinární úsilí. Bydlení těchto programů na jedné vysoké škole umožnilo studentům lépe porozumět rolím a vztahům oborů, které zahrnovaly návrh vybudovaného prostředí. Tato kombinace designu a plánování získala národní pozornost jako modelová organizace pro vzdělávání v oblasti navrhování, plánování a řízení životního prostředí.

Dnes je APDesign nadále komplexní interdisciplinární školou pro environmentální design s akreditovanými profesionálními programy v oblasti architektury, interiérové architektury a produktového designu, krajinářské architektury a regionálního a komunitního plánování. Designérské programy APDesignu byly časopisem DesignIntelligence trvale hodnoceny jako jedny z nejlepších v zemi.

Místa

  • Manhattan

    Manhattan, Spojené státy americké

    Otázky