Keystone logo
ISAE-ENSMA

ISAE-ENSMA

ISAE-ENSMA

Úvod

ISAE-ENSMA má pověst excelence více než 70 let jako instituce, která vzdělala více než 6500 inženýrů na vysoké úrovni a zapojila se do mezinárodně uznávaného výzkumu a silného partnerství s významnými společnostmi.

Program ISAE ENSMA připravuje inženýry pro kariéru v projekčních kancelářích a ve výzkumu a vývoji v oblasti letectví a obecněji v dopravě, strojírenství a energetice.

Učební plán je rozsáhlý a navržený tak, aby odpovídal potřebám průmyslu, pokud jde o reaktivitu a schopnost přizpůsobení. Zahrnuje mechaniku tekutin a struktur, aerodynamiku, energii, tepelné inženýrství a pohon, materiály a průmyslové výpočty. Škola rozvíjí silné vztahy s průmyslem as předními vysokými školami a výzkumnými institucemi ve Francii a na celém světě. ISAE-ENSMA je referenční školou francouzské společné INP soutěžní zkoušky z letectví a kosmického designu. ISAE-ENSMA je strojírenská škola, v níž jsou úzce propojeny školení a výzkum. Školení má významnou složku „výzkum a vývoj“ a výzkum, který jasně zahrnuje odvětví „strojírenství“, má úzké vazby na průmysl. Se svými laboratořemi a inženýry již škola dlouhodobě provádí smluvní činnosti pro velké firmy, některé z nich také přijímají mnoho našich absolventů. Jedná se většinou o společnosti působící v leteckém a kosmickém průmyslu a obecněji v odvětví dopravy, mechaniky a energetiky. Školení poskytované v ISAE-ENSMA umožňuje mladým inženýrem nastoupit do práce v projekčních kancelářích a ve výzkumných a vývojových pozicích, většinou v leteckém a pozemním dopravním průmyslu.

131168_Photo4.jpg

Klíčové postavy

700 studentů technických oborů

100 doktorandů

200 stálých zaměstnanců

50 mezinárodních akademických partnerství

20% zahraničních studentů

3 magisterské programy (vyučované ve francouzštině): Letecká a pozemní doprava, Vysoce výkonné materiály a Informatika.

Výzkum

P 'Institute - P' se skládá ze šesti laboratoří v oblasti spalování a detonace, aerodynamiky, přenosu tepla, mechaniky a fyziky materiálů a strojírenství. Technologická platforma zvaná CEAT (výzkumné středisko v aerodynamice a přenosu tepla) z University of Poitiers a ENSMA shromažďuje těžká výzkumná zařízení, která se používají také pro výuku související s nadzvukovými testovacími odvětvími.

Laboratoř informatiky a automatického řízení systémů

Laboratoř je založena na čtyřech osách (nebo týmech):

- Datové a modelové inženýrství

- Modelování vestavěných systémů v reálném čase

- Modelování, identifikace a diagnostika systémů

- Analýza a řízení systémů

131166_Photo5.jpg

Absolventi ISAE-ENSMA jsou většinou přijímáni významnými národními a mezinárodními skupinami (SNECMA, Airbus, Dassault, Renault, THALES, PSA, FRAMATOME atd.) Nebo smluvními společnostmi s nimi spojenými (ALTRAN, Teuchos atd.). Pokud jde o odvětví zaměstnanosti, naši absolventi mají hlavní zastoupení v leteckém a kosmickém průmyslu (45%), ačkoli poměrně rozsáhlá povaha školení jim také poskytuje příležitosti v odvětvích, jako je mechanika a pozemní doprava (25%). , energie (10%) a průmyslové IT

Místa

  • Chasseneuil-du-Poitou

    Avenue Clément Ader,1, 86360, Chasseneuil-du-Poitou

    Otázky