Keystone logo
ISAD - Istituto Superiore di Architettura e Design

ISAD - Istituto Superiore di Architettura e Design

ISAD - Istituto Superiore di Architettura e Design

Úvod

Škola

ISAD má za cíl nabídnout vysoce kvalitní odborné vzdělání v oblasti architektury a designu. Po více než třicetileté zkušenosti se ústav podílí na neustálém vývoji a měnícím se procesu, který mu umožňuje aktualizovat, zda adresa didaktiky nebo učitelů, kteří jsou v současnosti mladí odborníci, se aktivně angažují buď v profesi na volné noze, nebo Kritické nebo redakční pole. Změna, která v žádném případě nezhoršila původní duch ústavu, který se nadále zakládá na pracovních skupinách, na přítomnosti učitelů, na společenském životě studentů, na zaměnitelnosti zkušeností a na učitelích také. Duch společenství, kde dobrá konkurence nevylučuje spolupráci a vzájemnou výměnu.

Milan Galleria

historie

Byla založena v roce 1980 Skupina architektů ISAD je 100% italská škola s filozofií zaměřenou na výměnu architektonických myšlenek a praxe a vytváření profesionálních designérů. ISAD je v poslední době potvrzena jako "Milanská škola interiérového designu".

1982 První kurz zahradního designu a později první magisterský kurz v krajinném designu. Kurz, který vytvořil téměř všechny zahradní designéry na milánské a severní Itálii.

1983 První dvouletý kurz "námořní architektury" pro návrh plachet a motorových jachet, dnes nabízený jako dílna na "návrh interiérových jachet".

1984 Workshop a krátkodobý seminář o šperkařském designu s Ivo Misanim "Projekt The Cellini". První kurz "interiérů fotografie" s Lucianou Mulasovou. ISAD je můstek renomovaných lektorů současného designu.

1992 První kurz "antického uměleckého odhadovače", který se koná v mezinárodních lekcích v oblasti starověku.

1993 Nejdůležitější událostí je "příběh" profesionálních zkušeností Achilla Castiglioniho, který vytvořil exkluzivní výstavu pro ISAD na jevišti milánského divadla ve spolupráci s nejslavnějšími designovými firmami, které vyrobily jeho mistrovská díla. Catiglioni pobavila veřejnost živými vystoupeními a příběhy vysvětlujícími vytvoření každého z jeho produktů, které byly hlavními prvky scénografie scénografie.

1995 Začátek spolupráce ISAD s Čínou. Univerzita Tong Ji v Šanghaji vyzývá ISAD, aby uspořádal několik konferencí o italském designu a vzdělání ISAD. ISAD je vyzván, aby se zúčastnil soutěže na restyling interiérů ve věži Shanghai World Plaza. Jako vítěz soutěže, ISAD, zastoupená architektkou Marinella Jaciniovou, dnes ředitelkou Institutu, navrhuje a realizuje všechny společné a veřejné prostory věže. Práce v Číně probíhají s účastí na soutěžích a následně při návrhu a realizaci budov "World Financial Center Mansion" v Pekingu a "Mezinárodní lodní stavby" v Šanghaji.

architektura

1998 V partnerství s Atelier Mendini propaguje společnost ISAD události pro Milánský designový týden v kancelářích Atelier Mendini a v průmyslovém prostoru skutečného sídla společnosti Prada v Orobia spolu s Jacopo Foggini.

1999 Pro otevření nového kampusu v Orobia v Miláně organizuje ISAD ve spolupráci s Atelier Mendini 3 večery událostí na téma barvy "Barva je hudba".

2000 U příležitosti třetího tisíciletí se uskuteční řada seminářů a přednášek: Enrico Baleri, Marco Ferreri, Franco Raggi, Aldo Cibic, Fabio Novembre (studentka ISAD v osmdesátých letech), Federico Bucci, Alessandro Vicari, Matteo Vercelloni, Luca Scacchetti . Jeden týden návrhářské dílny s Johnem Brookesem, vysoce hodnoceným britským návrhářem zahrad.

2001 ISAD uděluje Provincii di Milano nejlepší projekt pro magisterský kurz "Za bariéry, design pro zdravotně postižené" ve spolupráci s HB Group.

2003 Vnitřní soutěž "Design with copper", kterou zahájil italský institut mědi. Vnitřní soutěž "Plasticreativity" zahájila firma Makroform. Prototypy vítězných projektů jsou prezentovány na výstavě ISAD během Milánského designového týdne.

2004 Začátek partnerství s Asociací rotačního designu: soutěž zahájená mezi studenty designových špičkových škol v Miláně pro návrh produktů realizovaných technologií rotačního designu.

2005 Seminář sponzorovaný společností Comune di Romano Banco pro návrhy městského návrhu pro obecní pozemek a oblast.

2005 ISAD 25. výročí! Během celého roku jsou organizovány důležité akce:

 • "25. ISAD příběhy" výstava studentských projektových prací;
 • "3 schůzky pro 25. výročí ISAD" přednášky o designu:
 • Architekti designu spolupracují s Piero Lissoni a Fabio Novembre, moderátorem Enrico Morteo
 • Fotografování v architektuře a designu v Itálii od 80. let až po dnešek Gabriele Basilico a Maurizio Galimberti, moderátor Alberto Moioli
 • Interiéry vyrobené v Itálii - projekt interiérů v Itálii od 80. let až po dnešní doby s Jacopem Gardellou, Pierem De Martini a Matteo Vercelloni, moderátorem Giampiero Bosoni;
 • "1980/2005 Design, Firmy, výrobky" a konfrontace designových produktů 80. a 2000. s účastí Abet Laminati, Alessi, Cassina, Cappellini, Fontana Arte, Luceplan, Luxottica, Rossi di Albizzate, Spazio 900, Venini. Projekt Design by Way SpA.
Barva návrhu

2008 Společnost "Caffè Parigi Ltd" v Dublinu přiděluje společnosti ISAD organizaci workshopu pro návrh interiérů na základě interní soutěže studentů postgraduálního studia pro koncepční návrh "Retail Concept Bar" v docích města Dublin.
Návrháři vítězného projektu jsou pozváni do Dublinu k realizaci projektu pod dohledem místní kanceláře architektury.

2009 Slavná firma Colombo Design přiřazuje společnost ISAD Design Workshop pro nové výrobky rukojetí a koupelnových doplňků. Účastníci, vybraní prostřednictvím regulačních obrysů, realizují výkonné projekty nových produktů. Slavnostní předávání cen se koná v Triennale di Milano a vítězným projektům byly uděleny prototypy pro výrobu souvisejících objektů.

2010 První vydání magisterského studia "Designové materiály - designové textilní zkušenosti" koordinované Giorgiem Correggiariem. Mistr, pod záštitou magistrátu Milána, oddělení Rady "Ricerca, Innovazione e Capitale Umano" ve spolupráci s odděleními "Turismo, Marketing Territoriale, Identita", "Cultura", "Attività produttive e Politiche del Lavoro" Projektu MIND (Milan Network for Design), který zahrnuje milánské designové špičkové školy. Cílem předmětu je prohloubit znalosti o designových materiálech ve všech možných aplikacích v oblasti módy a designu obecně. Velitel také zahrnuje účast významných firem módy a designu, renomovaných návrhářů, stylistů, novinářů, kritiků a sociologů.

Během měsíce dubna a týdeníku Milan Design je ISAD pozván k účasti na Salone Satellite v Salone Internazionale del Mobile, kde se na výstavě představují prototypy nejnovějších studijních projektů.

2011 ISAD se připojí k projektu Milano Summer School, který sponzoroval Comune di Milano s krátkými kurzy Design Shop, Design Hotel, Výstavní Design, Fotografování a Architektura, Televizní Design Design, Interiérový Yacht Design s přidáním dvou nových kurzů, které byly velmi zajímavé : Design pro děti a domácí mazlíčky Fantasy Design.

Velitel zahajovacího a inženýrského procesu v jachtě začíná koordinovat architekt Marco Amadio. Organizace akce "ISAD_Lab 14_7" a výstava na počest Giorgia Correggiariho.

2012 "Design Materials - Design Textilní zážitky" Master se stává "New Tech Style Design", 1. akreditovaného magisterského studia ve spolupráci s POLI.Design.

Interiérový design Master a Garden Design Master se stávají jak 1. úrovní magisterských akreditovaných EABHES (Evropská akreditační rada vysokých škol)

2013 Základní kurz vnitřního designu se stává tříletým kurzem a stává se akreditovaným bakalářským studiem EABHES (Evropská akreditační rada vysokých škol). ISAD rozšiřuje svou vzdělávací nabídku o dva důležité odborné workshopy o udržitelné architektuře:

 • "Budování s dřevem"
 • "Budova surové země"
Design loga

Místa

 • Milan

  ISAD Design School Via Balduccio da Pisa 16 - Milano - Italia, , Milan

Otázky