Keystone logo
Institute of Advanced Design Studies

Institute of Advanced Design Studies

Institute of Advanced Design Studies

Úvod

Úvod

Institute of Advanced Design Studies (ADES) je nezávislá škola designu nabízející studijní programy v udržitelnosti pro postgraduální studenty a profesionály. Naše programy jsou založeny na transdisciplinárním přístupu k udržitelnosti a přijímáme studenty ze všech prostředí. Uznáváme složitost a multidisciplinaritu výzev, jimž dnes čelíme v souvislosti se změnou klimatu, zhoršováním životního prostředí, pracovním životem a změnami v globální společnosti, a že k řešení těchto problémů je zapotřebí nový typ odborných znalostí.

ADES je postaven tak, aby školil nový typ designéra, který je vybaven nástroji Design Thinking a nástroji pro návrhový proces, který se orientuje v práci v transdisciplinárních týmech, přičemž je oprávněn k řešení multi- disciplinární problémy dneška. Namísto tradiční fakulty pracuje ADES s moderátory hostujícími, kteří jsou vůdci globálních myšlenek z různých oborů, od návrhářů po biology, inženýry a filozofy, aby dosáhli holistických přístupů vhodných k řešení dnešních problémů.

Zkušenosti ADES

Ve společnosti ADES se nejen učíte; budete spolupracovat s našimi moderátory - vlivnými vůdci z celého světa , kteří věří, že je čas zapojit Design Thinking do řešení globálních výzev a zdokonalit návrhy, které budou přínosem pro lidstvo a životní prostředí. Intenzivní interakce s těmito odborníky ve studiu ADES vám umožní spolupracovat v rámci pohlcujícího studijního zážitku se sdílenou ambicí utvářet komplexní řešení založená na designu.

Globální trendy ukazují více společných typů vzdělávání , obcházení typů sil, na které jsme zvyklí. Ve studiu ADES pracujeme podobně jako co-lab. Nabízíme výuku designu zaměřenou na přírodu a lidskou hodnotu ve spojení s dnešními technologickými a vědeckými pokroky. Pracujeme na doplňování stávajících vzdělávacích programů a zvyšování rozmanitosti vzdělávání pro udržitelnost napříč obory. Studio ADES pracuje s designem jako produktivní věda, filozofie designu a metodologie. Naše kurzy přinášejí teorii, která se má zaměřit na praxi; inspirovat a ovlivňovat kroky podnikané v tradičních postupech designu, architektury, technologie, strojírenství a dalších oblastech, kde se produkují materiálové výstupy.

Naše Umístění

Institut sídlí v Art Quarter Budapest (AQB), starém pivovaru na břehu Dunaje, z něj se stalo mezinárodní centrum současného umění . Art Quarter se nachází v pulzujícím Budapešti a nabízí inspirativní vnitřní a venkovní výstavní prostory, několik budov s dílnami a rezidencemi. ADES Studio v AQB funguje jako otevřený prostor, kde pořádáme přednášky a workshopy, skupinové práce a soukromé studium. Studio je našim studentům vždy k dispozici mimo pracovní dobu, pro výzkum a práci na modulových projektech. Studenti mají také přístup do společných místností vybavených kuchyní a relaxací. Multikulturní a kreativní atmosféra umělecké čtvrti spojuje lidi, aby přemýšleli, tvořili a spolupracovali.

ADES People and Network

ADES je relativně malá organizace, ale se silnými vztahy v rámci globálního tvůrčího a environmentálního průmyslu, který pracuje se sítí partnerů v oblasti designu, technologie, biotechnologie, umění a dalších oborů v Evropě a globálně. Tato neocenitelná síť poskytuje studentům ADES spolupráci a pracovní příležitosti po ukončení studia.

Jako absolvent ADES bude vaše sada dovedností obohacena o Design Thinking for Sustainability použitelné pro řešení dnešních multidisciplinárních problémů . Absolventi ADES budou tvořit absolventy - globální síť vedoucích představitelů v oblasti udržitelnosti, která se věnuje práci s řešeními založenými na přírodních a lidských hodnotách založených na designu.

132068_iads_1500x1000_086.jpg

Proč studovat s ADES a proč TEĎ?

Zaměření na udržitelnost je dnes nesmírné. Úsilí po celém světě jsou aktuální, protože změna klimatu a lidská stopa v životním prostředí se projevují v měřítku, na které prostě nejsme připraveni. Volání „jednat hned“ je skutečně naléhavé. ADES byl vytvořen, aby reagoval na tuto naléhavost. Ale ne s více ekologickými výrobky, systémy a službami, ale s myšlenkou, že k dosažení skutečně radikálních řešení potřebujeme „čelit před našimi praktickými“. Myšlenka, že nemůžeme vyřešit naše problémy pomocí stejných nástrojů, které je vytvořily. Je nutné nové myšlení o udržitelném rozvoji , které informuje o naléhavě žádané akci.

Výhody studia s ADES

1. Středoevropská lokalita

Budapešť, hlavní město Maďarska, je historické a eklektické město s bohatým a rozmanitým kulturním životem. Najdete zde architektonické skvosty, četná muzea, řadu léčivých termálních vod a noční život, který ve střední a východní Evropě nemá obdoby. Je to také studentské a cenově dostupné město, zejména v západoevropských podmínkách.

2. Specialisté v designu pro studie udržitelnosti

Jsme průkopnická nezávislá škola designu zaměřená na vedení našich studentů k tomu, aby se stali vedoucími představiteli v oblasti udržitelnosti.

3. Moderátoři světové úrovně

Studenti ADES pracují s uznávanými vědci, vědci, designéry a inovátory, kteří jsou v čele změny naší společnosti díky jejich práci.

4. Kreativní, inkluzivní vzdělávací prostředí

Vzdělávací prostředí ADES, protože je skutečně transdisciplinárním vzděláváním, umožňuje experimentování, kreativitu a radikální inovaci v rámci studijních metod i výstupů a zároveň je otevřeno kulturní a disciplinární rozmanitosti, která doprovází multidisciplinární skupiny.

5. Doučování jeden na jednoho

Zkušení lektoři ADES jsou vždy k dispozici pro diskuse a pro vedení individuálních studentů i skupin. Studio ADES funguje podobně jako jakákoli malá ateliéry designu výrobků, laboratoře nebo think tanky, kde mají studenti, moderátoři a lektoři stejný přístup k činnostem zaměřeným na vytváření znalostí a jejichž cílem je společná generace znalostí.

6. Kurzy zaměřené na realitu

Naší úlohou v globálním vzdělávání je průkopník ve vzdělávání designu pro udržitelnost pro multidisciplinární studenty. Pracujeme na doplňování stávajících vzdělávacích programů a zvyšování rozmanitosti vzdělávání pro udržitelnost napříč obory. V našich kurzech se studenti učí více než výrobu zelenějšího designu; zkoumají, jak přizpůsobit naše současné organizace a systémy světu podle zásad ekologie, udržitelnosti a odolnosti.

7. Mezinárodní studentská komunita

Naši studenti jsou kreativní a zvědaví, již mají kvalifikační základnu a titul v oboru a snaží se zdokonalit své dovednosti a specializovat se na udržitelnost. Naše třídy jsou tvořeny jednotlivci všech kulturních a disciplinárních oborů, například v oblasti designu produktů, architektury, technologického inženýrství, absolventů přírodních věd, umělců, antropologů a filozofů.

8. Společný laboratorní typ vzdělávání

Spíše než jen učení se novým dovednostem, studenti ADES pracují ve skupinách a společně jako tým, aby společně vytvářeli nové myšlenkové metody, které lze aplikovat na budoucí praktiky v oblasti designu, architektury, technologie a sociálního rozvoje. Hostující moderátoři a lektoři přinášejí nejnovější poznatky o svých oborech, a proto si vždy zachovávají relevanci práce ADES při řešení nejnaléhavějších problémů času. Mimoškolní semináře ADES, letní školy a studijní cesty navíc umožňují nové kulturní a disciplinární perspektivy mimo studio ADES.

11. Navrhnout dovednosti v oblasti myšlení pro radikální udržitelnost

Studenti ADES budou moci přejít od uplatňování běžných návrhových řešení pro lidskou potřebu a myslet nikoli na člověka, produkt nebo obchodně zaměřené způsoby, ale pochopí, že nejkritičtějším omezením ve všech snahách o návrh je radikální radikál udržitelnosti, jako při udržování naší existence spolu s existencí naší planety. Naším posláním je předávat transdisciplinární výchovu k designu, aby naši studenti mohli přispívat k prosperujícímu prostředí.

12. Studijní cesty

Součástí programu jsou studijní cesty, na kterých mohou studenti získat externí kulturní a disciplinární zkušenosti.

Umístění

Budapešť, Maďarsko. ADES Studio sídlí v Art Quarter Budapest.

132066_artquarterbudapest.jpg

Fotografie: AQB

webová stránka

https://ades.design/

Místa

  • Budapest

    Institute of Advanced Design Budapest Nagytétényi út 48-50 Budapest, Hungary, 1222, Budapest

Programy

    Instituce také nabízí:

    Otázky