
Nové demografického, ekonomického a klimatické tlaky na dostupnosti bezpečných a udržitelných dodávek potravin, vody a energie vyžadují nové strategie, jak řídit naše vzácné přírodní zdroje. Aby bylo možné čelit této globální výzvy, poptávka po odborníky, kteří mohou analyzovat komplexní lidmi systém o životním prostředí a rozvoji vhodných řešení roste. Tropických a subtropických oblastech představují zvláštní případ, protože často mají další výzvy a vykazují vysoce nestabilní prostředí.
Institut pro technologie a řízení zdrojů v tropech a subtropech (ITT) v Kolíně nad Rýnem TH (University of Applied Sciences) si klade za cíl umožnit lidem z různých technických a kulturních prostředí lépe řešit složité otázky týkající se problémů v oblasti životního prostředí s interdisciplinární a multikulturní výchovy na absolventa a postgraduální úrovni. Studium na ITT neznamená jen dosažení magisterský stupeň, ale jde nad rámec něčí profesionální a osobní strávníků. Prostřednictvím rozmanitých tréninků a moderním metodám výuky a učení, si uvědomíme koncept celoživotního učení a dát studentovi ve středu našich snah o kvalifikaci.
Věříme, že naši absolventi jsou důležitou součástí globální sítě vědců a odborníků. Spolupracujeme s klíčovými regionálními, národními a mezinárodními organizacemi v oblasti řízení zdrojů, rozvojové spolupráce a vysokého školství v Kromě poskytování výuky, výzkumu a rozvoje kapacit v celosvětovém měřítku.
ITT Network

Budoucí prostřednictvím spolupráce
ITT vybudoval širokou a aktivní partnerskou síť se skládá z vysokých škol, výzkumných ústavů, veřejnosti a soukromého sektoru od svého založení v roce 1978. Tato síť zahrnuje okolo 30 partnerských univerzit a četné instituce rozvoje a spolupráce po celém světě, čímž poskytuje ideální možnost výměny poznatků a pracovat na společných výzkumných projektech. Navíc, mnoho malé a střední podniky (MSP) podílející se na projektech ITT nám dávají silný výhodu z hlediska aplikovaného výzkumu. Rostoucí síť Alumni v současné době sestává z více než 700 (od roku 1984) profesionály, kteří ukončili svou kariéru v ITT a jsou nyní úspěšnými profesionály pracující v otázkách řízení přírodních zdrojů.
Mezinárodní síť ITT prošla zásadní posun se založením CNRD (Centers pro přírodní zdroje a rozvoj). CNRD je podporován DAAD a Ministerstvem pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (BMZ). CNRD je znalost hub a síťová o otázkách na vyhodnocování a zvládání základů přírodního zdroje jako předpoklad pro trvale udržitelný rozvoj. Ústředním bodem této sítě je v Kolíně nad Rýnem, kde jsou koordinované činnosti se všemi partnery na celém světě. CNRD se připojuje univerzit po celém světě podporující akademické výměny a spolupráce v oblasti hospodaření s přírodními zdroji, a to zejména pokud jde o vodu, půdu, ekosystémy a obnovitelných zdrojů energie. Podporuje interdisciplinární přístupy k řízení přírodních zdrojů v souvislosti s Post 2015 agendy a předpokládaných cíle udržitelnosti (SDG).
Členství v síti CNRD je otevřena pro všechny vysoké školy, která nabízí výrazně přispět k dosažení cílů CNRD. Pro více informací naleznete na adrese: http://www.cnrd.info

Členství
ITT je součástí následujících svazků:
- Water Science Alliance eV
- Německá Water Partnership (GWP)
- Aqualon, Wupperveband
- Deutsche Vereinigung für Wasserwirtschaft, Abwasser und Abfall eV (DWA)
- Umweltcluster Bayern
- Asociace postgraduálních programů se zvláštním významem pro rozvojovým zemím (AGEP)
- RESURBE
- Vyšší vzdělání pro udržitelný rozvoj (HESD)