Keystone logo
Institute for Law and Finance

Institute for Law and Finance

Institute for Law and Finance

Úvod

Institut pro právo a finance (ILF) je středisko pro vynikající kvalitu ve výuce a výzkumu. Byla založena jako nezisková nadace v roce 2002 Goethe univerzitou ve Frankfurtu nad Mohanem s podporou mnoha významných institucí. Vedoucí obchodní banky a mezinárodní advokátní kanceláře, Frankfurtská obchodní a průmyslová komora, město Frankfurt a stát Hesensko, stejně jako Evropská centrální banka a Deutsche Bundesbank se aktivně podílely na zákonu ILF od plánovacích fází až do dnes.

ILF provádí akademickou výuku a výzkum a hraje podpůrnou roli politického centra od svého založení jako partnerství soukromého a veřejného sektoru. Poskytuje interdisciplinární školení právníkům, vrcholovým manažerům a vedoucím pracovníkům v Německu a na celém světě a slouží jako politické centrum v legislativním procesu tím, že nabízí diskusní fóra a výměny mezi akademickou sférou a odborníky.

Výuka

ILF nabízí magisterský studijní program v oblasti financí (LL.M. Finance) na základě srovnávacího práva a interdisciplinárního základu pro vysoce kvalifikované absolventy práva nebo podnikání / ekonomiky z Německa a zámoří. Tento magisterský program je zaměřen na studenty, kteří se zajímají o kombinaci teoretických znalostí a praktického výcviku v specializovaných oblastech práva a mezinárodních financí. Kurzy v tomto vysoce specializovaném programu jsou prováděny výhradně v anglickém jazyce.

Naše fakulta se skládá z předních akademických pracovníků a odborníků z praxe. Vysoce uznávaní právníci a ekonomičtí profesoři z Goethe University Frankfurt, z nichž všichni mají působivé mezinárodní zkušenosti, stejně jako hostující profesoři ze zahraničí a partneři z významných mezinárodních advokátních kanceláří, odborníci z centrálních a komerčních bank, jakož i regulační orgány a auditorské společnosti zde přenést své znalosti a odborné znalosti na naše studenty.

Poměr mezi fakultou a žákyněm 70 až 50 je vynikající a naše malé třídy zajišťují přímý kontakt mezi fakultou a studenty. Navíc všichni naši studenti mají možnost uplatnit znalosti získané během programu a také vytvářet profesionální kontakty tím, že dělají 6 až 8 týdnů stáží s našimi sponzory. ILF má navíc dohody o spolupráci pro studentské výměny s Columbia Law School, FGV DIREITO RIO v Brazílii a Amsterdam Business School.

ILF také každý rok nabízí 2-týdenní letní a jarní školy. Odborníci z advokátních kanceláří a bank z dlouhého seznamu sponzorů ILF poskytují intenzivní nahlédnutí do praktických otázek týkajících se bankovního a kapitálového trhu a práva obchodních společností asi 40 předem vybraným právníkům.

Centrum pro výzkum a politiku

Kromě své vzdělávací role je ILF také centrem kompetencí pro výzkum a tvorbu politik v oblasti práva a mezinárodních financí.

ILF napomáhá procesu, během něhož dochází k významným legislativním změnám v oblasti zákonů o společnosti, bankovnictví a kapitálových trzích, a to tím, že se zajistí, aby tyto změny byly řádně zohledněny a diskutovány prostřednictvím akademických výzkumných pracovníků a fór. Za tímto účelem má ILF řadu pracovních dokumentů a pravidelně pořádá hostující přednášky, konference a diskusní pódiá o aktuálních tématech. Přednášejícími jsou univerzitní profesoři z Německa i ze zahraničí, jakož i zástupci regulačních orgánů, korporací, organizací a právnických firem.

Veřejnost je srdečně pozvána na všechny hostující přednášky ILF, které se konají pravidelně v Domě financí.

Místa

 • Frankfurt

  House of Finance The Goethe-Universität Campus Westend Grüneburgplatz 1 , 60323, Frankfurt

  Programy

   Instituce také nabízí:

   Otázky