Keystone logo
HTW Berlin University Of Applied Sciences MBA & Engineering in Life Science Management
HTW Berlin University Of Applied Sciences

MBA & Engineering in Life Science Management

Berlin, Německo

3 Semesters

Angličtina

Plný úvazek

Request application deadline

01 Oct 2024

EUR 5 333 / per semester *

Na kampusu

* € 16000

Úvod

Odvětví vědy o živé přírodě potřebuje talentované mezifunkční vůdce

Vývoj nového produktu vědy o živé přírodě - například léčivého přípravku, suroviny nebo diagnostického markeru vyrobeného biotechnologií - a jeho úspěšné uvedení na trh je složitý proces. Vědci a inženýři se zaměřují na nalezení vhodných látek a vývoj účinných biotechnologických výrobních metod. V rané fázi je třeba vzít v úvahu specifické rámcové podmínky, např. Předpisy pro nakládání s geneticky modifikovanými organismy, sterilní pracovní podmínky, zvláštní požadavky na dokumentaci pracovních procesů a složité právní postupy udělování licencí. Obchodní experti a právníci posuzují ekonomickou životaschopnost produktu, dohlížejí na proces licencování a analyzují trh. Manažeři přírodních věd kombinují všechny tyto obory. Manažeři vědy o životě rozumějí podmínkám produkce a procesům v oboru vědy o živé přírodě, jsou obeznámeni s licenčními požadavky na produkty vědy o živé přírodě a mají potřebné obchodní znalosti.

Ideálně připravený na budoucí pozice s větší odpovědností

Náš studijní program, vyučovaný výhradně v angličtině, je věnován technikům, přírodovědcům, obchodním manažerům, průmyslovým inženýrům a podobným odborníkům. Zaměřuje se na aplikaci stávajících znalostí na základní problémy v biologických vědách a na doplnění této kompetence odbornými znalostmi oboru a manažerskými znalostmi. Učební plán pokrývá širokou škálu akademických témat i praktických modulů, což vám umožní pochopit celý hodnotový řetězec z různých perspektiv. Jako absolvent tohoto programu jste dokonale připraveni na vedoucí pozici v mezinárodním pracovním prostředí v biologických vědách a jste schopni se snadno přizpůsobit příslušným pracovním procesům.

127086_DSC125494_4000Pixel.jpg

Profesionální zaměření hned od začátku

Téměř každá společnost v oboru přírodních věd se musí zabývat řízením rizik, finančním plánováním, řízením projektů, prodejem, marketingem a rozvojem podnikání. Za účelem přípravy vás na takové úkoly tvoří projektová a praktická práce 30 procent studijního programu. Kromě studia máte osobní koučovací podporu s našimi lektory, účastníte se exkurzí do společností a výzkumných institucí v oboru vědy o životě a navštěvujete veletrhy a konference. Velikost třídy je malá a pro každého studenta působí profesor jako osobní mentor a akademický poradce.

127089_DSC125601_4000Pixel.jpg

Studujte v hlavním městě zdraví v Berlíně, německém Life Science Hotspotu

Město s početnými biotechnologickými, lékařskými a farmaceutickými společnostmi, výzkumnými ústavy a veřejnými institucemi vám nabízí vynikající základnu pro vytváření sítí, učňovskou přípravu a projektovou práci během studií a také k tomu, abyste svou kariéru přivedli k více vedoucím rolím v oblasti vědy o životě. průmysl. Nízké školné v Německu, bezpečné a pohodlné studijní prostředí a vynikající univerzity přitahují spoustu mezinárodních magisterských studentů.

Využijte svou kariéru nyní na další úroveň

Jedinečný kombinovaný přístup programu vás rozvíjí tak, abyste zvýšili výkon a produktivitu jako inženýři, přírodovědci, obchodní manažeři, průmysloví inženýři a podobné profesionály v oboru biologických věd.

Více než 95% absolventů MBA & Engineering in Life Sciences Management je zaměstnáno do šesti měsíců po ukončení studia nadnárodními společnostmi, jako jsou Bayer, Roche, Pfizer a další.

Začněte hned a přihlaste se online !

Více informací o přijímacím řízení , poplatcích , obsahu programu, stipendiích a dalších užitečných informacích o našem programu naleznete na našich webových stránkách.

Nějaké otázky? Pokud máte nějaké dotazy ohledně kurzu, nebo byste chtěli hovořit s členem akademického týmu, kontaktujte nás prosím e-mailem nebo volejte na 49 30 5019 3227.

Pro další informace použijte prosím přiložený formulář nebo navštivte naše webové stránky href = "http://lsm.htw-berlin.de/

Další programy na HTW

Viz také náš mezinárodní program průmyslového inženýrství, Master of Business Administration & Engineering zde .

Aplikace MBA&E LSM Program 2024 právě začala!

Přijímací řízení

Osnovy

Výsledek programu

Poplatek za studium programu

Kariérní možnosti

Ohlasy studentů

O Škole

Otázky