Keystone logo
Hochschule Stralsund – University of Applied Sciences

Hochschule Stralsund – University of Applied Sciences

Hochschule Stralsund – University of Applied Sciences

Úvod

Vítejte v HOSTu ! Přemýšlíte o studiu zde? Nebo máte zájem o studium nebo stáž v zahraničí? Jste vysokoškolský lektor nebo zaměstnanec, který by se rád dozvěděl více o mobilitě zaměstnanců v rámci výzkumu, výuky nebo profesního rozvoje nebo o založení mezinárodního univerzitního partnerství? Pak služba HOST International není jen to, co jste hledali!

Jít ven

Poznávání jiných kultur během pobytu v zahraničí je nezapomenutelným a obohacujícím zážitkem. Ať už studujete, absolvujete stáži nebo pracujete v zahraničí, váš pobyt v zahraničí vám umožní nejen zlepšit vaše jazykové a interkulturní dovednosti, ale také vaši odbornost a svou profesionální a osobní síť. To je všechno značné výhody pro váš životopis - přínos pro celý život!

Proč HOST?

Hochschule Stralsund - Univerzita aplikovaných věd je mladá a inovativní univerzitní kampus na severovýchodě Německa. S moderním vybavením, vynikajícím poměrem mezi zaměstnanci a studenty a fantastickou pozicí hned vedle Strelasund, ramena Baltského moře, HOST nabízí nejlepší podmínky pro studium, výzkum a kvalitu života. To je důvod, proč se pravidelně podaří získat nejvyšší pozici v německém žebříčku.

Praxe-orientovaný, dynamický, mezinárodní

Potenciální studenti si mohou vybrat ze 27 akreditovaných bakalářských a magisterských programů v němčině nebo v angličtině a jeden diplomový program. Nabízené programy zahrnují nejen tradiční kurzy jako Engineering, Electrical Engineering a Business Administration, ale také nové a inovativní programy, jako jsou bezpečnostní a mobilní systémy, inženýrství v oblasti motorsportu nebo strategie rozvoje cestovního ruchu. V současné době studuje přibližně 3200 studentů ze 36 zemí ve třech školách - Business Administration, Engineering, Electrical Engineering and Informatics. To nemusí být tak velké jako na jiných univerzitách aplikovaných věd ve větších městech - ale kromě jasné praxe je především osobní dozor, který zaručuje studijní úspěch. A: Univerzita nemá jen uvolněnou atmosféru, ale také certifikaci přátelskou pro rodiny a je plně přístupná pro zdravotně postižené osoby. To je to, co nazýváte HOST!

Inovační motor, který má čelit nedostatku odborníků

HOST je jednou z nejdůležitějších institucí pro vzdělávání vysoce kvalifikovaných odborníků v Mecklenburg-Vorpommern. Absolventi našich vynikajících programů jsou velmi vyhledávaní nejen v našem regionu, ale i v celém Německu iv zahraničí. Téměř všechny programy mohou být také studovány jako součást duálního programu s velkým množstvím praxe. Aby to bylo možné, univerzita spolupracuje s několika společnostmi. Současně s praxí orientovaným výzkumem je HOST důležitým poskytovatelem impulzů pro státní průmysl.

Aktivity a Baltic na HOST areálu

A protože studium je samozřejmě důležitou součástí, ale ne všechno, existuje mnoho aktivit v nabídce na akademické půdě. Studentské projektové týmy, například Baltic Racing a ThaiGer, vyvíjejí závodní vozy na nejvyšší úrovni. V poslední době byl host dokonce schopen oslavit titul Mistrovství Evropy. Studenti obchodních konzultantů společnosti SUS podporují společnosti v celém regionu. Carpe Diem eV organizuje večírky, kulturní akce a legendární Campusspektakel. Areál nabízí širokou škálu sportovních aktivit. A samozřejmě univerzita má svůj vlastní plavecký klub. A nezapomeňte: nejbližší písečná pláž je pouhých pět minut chůze od areálu ...

Vysoká kvalita života, nízké nájemné

Studium v ​​Stralsundu má další významnou výhodu: náklady na bydlení jsou mnohem nižší než na jiných univerzitních místech. Najděte si levný byt s velmi dobrým standardem v centru města, v Stralsundu vůbec žádný problém. Studentské služby samozřejmě nabízejí levné pokoje v kolejích. Zvýrazněte: studentská vesnice "Holzhausen", která se nachází přímo na areálu!

Stralsund a okolí poskytují vynikající kvalitu života. Univerzitu lze vidět na ostrově Rügen - nejslunnější ostrov v Německu. Ne jeden, ale dva národní parky v blízkosti umožňují fantastické přírodní zážitky. Město Hanseatic je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a přitahuje hosty z celého světa. Spousta volnočasových aktivit a bohatý kulturní a party program zajišťují, že město se neustále rozšiřuje.

Chtěli byste získat vynikající titul a poznat další zvláštní místo? Přijďte do Stralsundu. Těšíme se na vás, abychom vás uvítali na naší kosmopolitní univerzitě!

Místa

  • Stralsund

    Zur Schwedenschanze,15, 18435, Stralsund

    Otázky