Keystone logo
Hochschule Schmalkalden Applied Media Informatics (M.Sc.)
Hochschule Schmalkalden

Applied Media Informatics (M.Sc.)

Schmalkalden, Německo

4 Semesters

Němec

Plný úvazek

Request application deadline

Request earliest startdate

Request tuition fees

Na kampusu

Stipendia

Prozkoumejte možnosti stipendií, které vám pomohou financovat vaše studium

Úvod

Školení odborníků na koncepci, výrobu, vývoj a správu komplexních multimediálních aplikací v mediální informatice Master.

školení cíl

Řada inovací v oblasti informačních technologií v posledních letech zásadně změnila komunikaci v moderních společnostech:

  • Profesionální výrobní technologie se dokázala rozšířit díky extrémně nízkým cenám. Vysoce kvalitní zrcadlovky se samostatným objektivem a systémové kamery s rozlišením 4K, speciální systémy, jako jsou 360stupňové kamery, výkonné drony a počítačová grafika a postprodukční systémy, nyní umožňují profesionální produkci videa za poměrně nízký rozpočet, jak to bylo možné před několika lety jen v kinech a televizních produkcích.
  • Nové generace koncových zařízení, jako jsou smartphony s nejvyšší kvalitou audiovizuálního přehrávání, stejně jako brýle VR a AR, vedly k tomu, že pohlcující média, jako jsou 360stupňová a stereofonní videa, jsou mezerou ve existenci standardních médií, zejména mezi mladšími společenskými třídami.
  • Atraktivní možnosti interakce s novými koncovými zařízeními podporovaly nejen šíření počítačových her. Celá síťová multimediální komunikace se masivně rozvíjí začleněním komplexních hravých prvků ve směrech, jako je zábavní a zábavní průmysl.
  • Monopol televizního vysílání na distribuci audiovizuálních informací byl prolomen. Dnes je distribuován hlavně prostřednictvím internetu a mobilních rádiových kanálů. Každá společnost, každá instituce a mnoho soukromých osob distribuuje speciálně vyrobená audiovizuální interaktivní média s víceméně velkým úsilím.

Tento vývoj má obrovský dopad na současné formy komunikace ve všech oblastech společnosti, jako je zábava, marketing a přenos znalostí a informací. Všechny společnosti a instituce musí těmto výzvám čelit rozsáhlým redesignem a redesignem svých nabídek a služeb. To vede k rozsáhlým oblastem použití příslušně vyškolenými akademickými pracovníky.

V kurzu Applied Media Informatics (Master of Science) jsou odborníci vyškoleni v oblasti designu, výroby, vývoje a správy příslušných médií a aplikací.

Typ studia: Plný úvazek
Délka studia: 4 semestry
Jazyk přednášky: Němec
Promoce: Mistr vědy
ECTS: 120
další zahájení studia: v zimním nebo letním semestru
Uzávěrka přihlášek: 15. července nebo 15. ledna

Přijímací řízení

O Škole

Otázky

Podobné kurzy