Keystone logo
Hochschule Schmalkalden Aplikovaná informatika (M.Sc.)
Hochschule Schmalkalden

Aplikovaná informatika (M.Sc.)

Schmalkalden, Německo

4 Semesters

Angličtina

Plný úvazek

Request application deadline

Request earliest startdate

Request tuition fees

Na kampusu

Stipendia

Prozkoumejte možnosti stipendií, které vám pomohou financovat vaše studium

Úvod

Aplikovaná informatika (M.Sc.)

Objevila se nová třída IT aplikací, které si získaly obrovskou pozornost a podstatně změnily společenské vnímání informatiky. Zároveň z této třídy chytrých systémů vyvstaly nové výzvy, které zásadním způsobem změnily metody návrhu, vývoje a provozu IT systémů.

Nové výzvy jsou hluboce spojeny s hlavními charakteristikami těchto chytrých systémů a aplikací:

Mobilita: Mobilní systémy se při poskytování nebo spotřebovávání služeb pohybují. Obecně platí, že mobilní uživatelé si s sebou berou mobilní zařízení, aby mohli využívat služby bezdrátové komunikace. Mobilní aplikace vykazují specifické chování a jsou omezeny způsoby, které byly v tradičních IT systémech neznámé. Musí být vyvinuty pro ekonomické využití vzácných zdrojů a zároveň se musí elegantně přizpůsobit změnám kontextu.

Distribuce: Moderní IT systémy mají tendenci být vysoce distribuované. Přijetí mobilních zařízení a bezdrátové komunikační technologie umožňuje přístup ke službám umístěným po celém světě. V důsledku toho musí být výsledná složitost řešena adekvátními koncepcemi, metodami a technologiemi.

Kontextová závislost: Kvůli mobilitě a rychle se měnícímu prostředí se aplikace musí rychle přizpůsobovat situačním změnám. Od chytrých aplikací se očekává, že budou poskytovat smysluplně a přizpůsobené varianty svých služeb v různých typech prostředí (kontextové povědomí).

Ústřední témata aplikované informatiky

  • Distribuované a mobilní systémy. Centrální témata zahrnují: Koncepty a metody pro vývoj distribuovaných a mobilních systémů, Softwarové inženýrství, programování mobilních aplikací a komunikačních technologií, Pokročilé koncepty pro inženýrství distribuovaných systémů i moderní integrační technologie a middlewarové platformy.
  • Znalostní inženýrství a datová věda. Pro znalostní inženýrství a datovou vědu má zásadní význam autonomní interakce s několika druhy prostředí poskytujících data. Kurzy poskytují vybudování hlubokých znalostí od základních až po pokročilá témata i praktické schopnosti v oblasti získávání dat, digitálního zpracování signálů s důrazem na zpracování a predikci časových řad, metodologie extrakce příznaků a technologií strojového učení.
  • Softwarové inženýrství. Ústřední témata zahrnují: Interdisciplinární a holistické techniky pro vývoj chytrých systémů. To ovlivňuje návrh, vývoj, testování a provoz těchto aplikací.
  • Komunikační technologie a bezpečnost: Distribuované a mobilní systémy jsou velmi náročné na komunikaci. Předpokladem rozvoje těchto systémů a jejich bezpečnosti je solidní znalost základních komunikačních technologií.

Přijímací řízení

O Škole

Otázky

Podobné kurzy