Keystone logo
© EUR H2O'Lyon
Graduate School H2O'Lyon University Claude Bernard Lyon 1 (UCBL1)

Graduate School H2O'Lyon University Claude Bernard Lyon 1 (UCBL1)

Graduate School H2O'Lyon University Claude Bernard Lyon 1 (UCBL1)

Úvod

EUR H2O'Lyon je mezinárodně uznávaná postgraduální škola, která nabízí širokou nabídku školení prostřednictvím výzkumu na magisterské a doktorské úrovni ve vodních vědách v bohatém a interdisciplinárním kontextu, který nabízejí univerzity a inženýrské školy v Lyonu a kampusu Saint-Etienne.

H2O'Lyon si klade za cíl vybudovat postgraduální školu:

 • Interdisciplinární: integruje humanitní a společenské vědy, fyzikální a inženýrské vědy a vědy o živé přírodě do svých výzkumných a školicích programů, s rozhraními mezi výzkumem a školením, s cílem řešit všechny současné i budoucí výzvy v odvětví vodního hospodářství.
 • Mezinárodní: jeho cílem je posílit dopad a mezinárodní přitažlivost prostřednictvím mezinárodních sítí a laboratoří, k nimž členové H2O'Lyon patří, hostováním zahraničních lektorů a financováním výzkumných a školících programů v mezinárodním měřítku.
 • S neakademickými partnery: podporuje spolupráci se sociálně-ekonomickými aktéry tím, že podporuje společné vytváření cílů a akcí v oblasti odborné přípravy a výzkumu.

Cílem H2O'Lyon je stát se mezinárodní referencí v oblasti vodních věd a hydrosystémů. Jeho cílem je umožnit novým generacím studentů těžit z mezioborových znalostí a know-how na vysoké úrovni s cílem podpořit jejich profesní integraci a pomoci jim rozvíjet stále inovativnější vize.

Místa

 • Villeurbanne

  H2O'Lyon - Bâtiment CEI 1, 66 boulevard Niels Bohr, 69100, Villeurbanne

 • Lyon

  Lyon, Francie

  Otázky