Keystone logo
© © University of Lille
Ghent University - Faculty of Pharmaceutical Sciences

Ghent University - Faculty of Pharmaceutical Sciences

Ghent University - Faculty of Pharmaceutical Sciences

Úvod

Univerzita v Gentu je 100 nejlepšími univerzitami a jednou z hlavních univerzit v Belgii. Našich 11 fakult nabízí více než 200 kurzů a provádí hloubkový výzkum v široké škále vědeckých oblastí. Ghent University Global Campus je také první evropskou univerzitou v Songdo v Jižní Koreji.

Co znamená univerzita v Gentu?

Univerzita v Gentu je pluralitní univerzita otevřená všem, bez ohledu na ideologické, politické, kulturní nebo sociální zázemí. Naším krédem je 'Odvaha myslet'.

Univerzita v Gentu byla založena v roce 1817. V roce 2017 oslavila Univerzita v Gentu 200. výročí svého založení.

Jako 100 nejlepších univerzit s více než 49 000 studenty a 15 000 zaměstnanci jsme jednou z největších univerzit v nizozemské jazykové oblasti se sídlem ve Flandrech v Belgii. Ghent University Global Campus je také první evropskou univerzitou v Songdo v Jižní Koreji.

Našich 11 fakult nabízí více než 200 kurzů a provádí hloubkový výzkum v široké škále vědeckých oblastí. Několik našich výzkumných skupin, center a ústavů je celosvětově proslulých v oborech jako biotechnologie, akvakultura, mikroelektronika, historie, ...

V roce 2017 oslavila Univerzita v Gentu 200. výročí svého založení. Za posledních 200 let viděla naše univerzita mezi svými zaměstnanci a absolventy mnoho významných vědců, ministrů a dokonce i nositelů Nobelovy ceny.

Místa

  • Ghent

    Ottergemsesteenweg,460, 9000, Ghent

    Otázky