Keystone logo
Gdańsk University of Technology

Gdańsk University of Technology

Gdańsk University of Technology

Úvod

Gdańsk University of Technology (polský název: Politechnika Gdańska) je jednou z nejstarších univerzit v Polsku a největší technickou univerzitou v severním Polsku.

Byla založena v roce 1904 a od té doby vychovává světové inženýry v různých oblastech vědy a techniky.

Nachází se v Gdaňsku – městě s tisíciletou tradicí a branou k polskému pobřeží – je ideálním místem pro studium a užívání si studentského života.

Nejvyšší standardy v Evropě pro provádění výzkumu

V roce 2017 udělila Evropská komise společnosti Gdańsk Tech právo používat prestižní logo HR Excellence in Research. Gdańsk University of Technology tak byla uznána jako instituce, která vytváří jedny z nejlepších pracovních a rozvojových podmínek pro výzkumné pracovníky v Evropě.

Jedna z nejlepších univerzit v Polsku

Gdańsk University of Technology je druhou nejlepší výzkumnou univerzitou v Polsku v soutěži Ministerstva vědy a vysokého školství „Initiative of Excellence – Research University“. Právě zde vznikají vynálezy používané v Polsku i ve světě - komunikace s použitím očí, ekologická medicína na osteoporózu, biologicky rozložitelné materiály a mnoho dalších.

Statistika

Hlavní silné stránky Gdańsk University of Technology

 • Gdańsk University of Technology se stala nejlepší univerzitou technického výzkumu v Polsku v soutěži Ministerstva vědy a vysokého školství.
 • Univerzita se skládá z 8 fakult s 37 studijními obory.
 • Zaměstnává více než 1000 akademických učitelů a vzdělává 13 tisíc studentů.
 • Absolventi nejen snadno najdou práci po ukončení studia, ale také často úspěšně vytvářejí a provozují vlastní podnikání. *
 • Pro potenciální kandidáty, je důležité vědět, žeGdańsk University of Technology je to jedna z nejpopulárnějších univerzit mezi mladými lidmi.
 • Zahraniční studenti v Gdańsk Tech mají jedinečnou podporu, a to jak během přijímacího řízení, tak v době trvání studia, z uvítací kanceláře** - subjekt věnovaný mezinárodní propagaci univerzity, nábor kandidátů ze zahraničí, a podpora nově příchozích.

*Podle celostátního průzkumu jsou příjmyGdańsk University of Technology absolventů na čtvrtém místě mezi absolventy v zemi.

** Welcome Office je součástí Úřadu pro mezinárodní vztahyGdańsk University of Technology a byla vytvořena za účelem poskytování informací a poradenství mezinárodním kandidátům a studentům. Podpůrný, vícejazyčný personál může odpovědět na otázky týkající se žádostí, univerzita, legalizace pobytu v Polsku, ubytování, a pomoci s řešením případných problémů, které mohou nastat.

  Vlastnosti kampusu

  Studium a vzdělávání na krásném místě

  AreálGdańsk University of Technology je jedinečným místem, považován za jeden z nejkrásnějších v Evropě. Místa k odpočinku v zelených plochách, studentský klub s dlouholetou tradicí a nejlepší „Juwenalia“ (studentská dovolená) v Polsku jsou jen některé z příležitostí, které čekají na budoucí studenty. To vše uprostřed aglomerace Tri-City - jedno z nejlepších míst k životu v Polsku.

   Statistiky absolventů

   Žebříčky

   • První místo v roce 2018 a druhé místo v letech 2019,2020,2021 a 2022 v žebříčku Ministerstva vědy a vysokoškolského vzdělávání měřící popularitu studií mezi kandidáty.
   • Gdańsk Tech byl klasifikován jako jeden z 10 nejkrásnějších univerzit v Evropě podle Times Higher Education University Rankings.
   • První v Polsku v žebříčku zelených univerzit UI Green Metric
   • Klasifikované ve světovém žebříčku univerzit, Eduniversal Best Masters, QS EECA a Shanghai Ranking

   Mezi 1000 nejlepších univerzit na světě

   Gdańsk University of Technology je jednou z 8 polských univerzit zařazených do prestižního akademického žebříčku světových univerzit (ARWU), také známý jako Shanghai Ranking. ARWU každoročně řadí více než 2 000 univerzit a zveřejňuje seznam nejlepších 1 000 nejlepších univerzit. Gdańsk University of Technologybyl zařazen do řady 801-900 v roce 2020.

   Požadavky na přijetí do programu

   Prokažte své odhodlání a připravenost uspět na obchodní škole složením zkoušky GMAT – nejpoužívanější přijímací zkoušky, která měří vaše schopnosti kritického myšlení a uvažování.

   Stáhněte si mini kvíz GMAT a získejte představu o otázkách, které ve zkoušce najdete.

   Místa

   • Gdańsk

    Gdańsk University of Technology 11/12 Gabriela Narutowicza Street 80-233 Gdańsk, 80, Gdańsk

   Otázky