Keystone logo
© GBS Malta
Global Banking School, Malta

Global Banking School, Malta

Global Banking School, Malta

Úvod

GBS Malta se specializuje na poskytování formativního vzdělávání na magisterské a bakalářské úrovni — se zaměřením na profesní rozvoj. Jako instituce s vysokým počtem postgraduálních studentů z celého světa jsme hrdí na to, že máme různorodou studentskou populaci, která aspiruje na urychlení jejich kariérních trajektorií.

Studenti na Maltě jsou v jedné z nejbezpečnějších zemí Evropy. Mezinárodní letiště spojuje Maltu se všemi velkými městy po celém kontinentu a s oblastí Perského zálivu. Jakmile studenti přijedou, ocení rozmanitost našeho přívětivého středomořského ostrova s velkým výběrem věcí, které lze zažít, a krásným počasím po celý rok.

Naši studenti absolvují se směsí cíleného akademického, osobního a profesního rozvoje. Budou připraveni s důvěrou pokračovat ve své budoucí kariéře s celosvětově uznávanými britskými kvalifikacemi, které jsou schváleny radou MFHEA.

Vlastnosti kampusu

Studujte s GBS

GBS Malta se nachází v srdci St. Julians, se vším, co potřebujete. Všechny učebny jsou vybaveny nejmodernější technologií pro výuku a učení a jsou zde vyhrazené prostory pro studium, výzkum a socializaci. Naše střešní terasa má výhled do okolí a je skvělým místem pro setkání s vašimi spolužáky.

Zkušení lektoři, všichni odborníci ve svém oboru, se postarají o to, aby vaše hodiny byly poutavé a inspirativní.

Tým podpory studentů je tu, aby vám pomohl s jakoukoli akademickou nebo sociální pomocí, kterou můžete potřebovat. Tým je dobře vybaven, aby vám pomohl s vašimi vízovými formalitami od přijímacího procesu až po připojení.

kampus GBS Malta

Kampus má kavárny, kavárny a místní obchody na prahu a je centrálně umístěný pro vše, co Malta může nabídnout – pouhých 10 minut od Sliemy, 30 minut od Valletty a pět minut chůze od malé písečné pláže.

 • učebny s nejmodernější technikou
 • počítačová laboratoř pro studium a online výzkum
 • studentská knihovna a vyhrazený tichý studijní prostor
 • bezplatné Wi-Fi pro všechny studenty
 • střešní terasa pro socializaci

  Vízové požadavky

  Pokud plánujete studovat na Maltě, je vysoká pravděpodobnost, že budete potřebovat studentské vízum.
  Po 4 až 5 týdnech na Maltě budete muset požádat o elektronické povolení k pobytu, které vám umožní zůstat na Maltě po dobu studia. Získání e-povolení k pobytu vám umožní žít, studovat a pracovat na částečný úvazek během vašeho kurzu na GBS Malta .

  Maltské studentské vízum

  Náš specializovaný tým podpory víz vám poskytne odbornou pomoc ve všech fázích vašeho vízového procesu.
  Můžeme vám pomoci zjistit jakékoli potenciální vízové požadavky, které byste mohli mít, a tím lépe porozumět procesu. K dokončení vízového procesu možná budete muset na Maltu přinést určité originální dokumenty.
  Při žádosti o studentské vízum je třeba zvážit několik důležitých faktorů a následující informace zdůrazní některé z klíčových bodů, které potřebujete vědět.

  Kdo potřebuje vízum ke studiu na Maltě?

  Pokud nejste ze Švýcarska nebo ze země EU/EHP, budete ke studiu na Maltě potřebovat studentské vízum. Pokud plánujete studium na GBS Malta , pak budete studovat buď prezenční bakalářský nebo magisterský studijní obor. Tyto prezenční kurzy budou trvat déle než tři měsíce, takže pokud nejste občanem EU/EHP/Švýcarska, budete potřebovat e-povolení k pobytu.

  Jak zažádat o vízum?

  V GBS Malta chceme zajistit, aby všichni naši studenti měli pozitivní zkušenost se žádostí o vízum.
  Tato stránka vám poskytne informace, které potřebujete k tomu, aby byl proces žádosti o vízum srozumitelnější – což vám poskytne lepší představu o požadavcích v průběhu žádosti o vízum.
  Zde uvedené požadavky se mohou změnit v důsledku změn vnitřní politiky maltské vlády, změn zahraniční politiky a dalších faktorů. Doporučujeme, abyste si udrželi přehled o nejnovějších vízových informacích a obrátili se na nejbližší maltské velvyslanectví nebo vysokou komisi ve své domovské zemi. Budete-li se řídit těmito radami, zajistíte, že budete mít aktuální informace na podporu vaší žádosti o vízum.

  Studentské vízum a e-povolení k pobytu

  Vízum je oficiální povolení, které dočasně opravňuje jednotlivce k cestě do cizí země, takže si musíte ověřit, zda jste povinni žádat o vízum k cestě na Maltu.
  Na druhé straně je e-povolení k pobytu dokument, který budete potřebovat, abyste mohli zůstat na Maltě po dobu studia. Po příjezdu a registraci by studenti měli požádat o e-povolení k pobytu. Toto povolení bude zároveň sloužit jako průkaz totožnosti a umožní vám cestovat v rámci schengenského prostoru spolu s platným cestovním pasem.
  I když ke vstupu na Maltu možná nepotřebujete vízum, většina studentů musí i tak požádat o povolení k pobytu, takže je nejlepší se s těmito informacemi seznámit ještě před příjezdem na Maltu.

  Jaké dokumenty jsou potřeba k žádosti o studentské vízum na Maltu?

  Zde je seznam běžných dokumentů, o jejichž poskytnutí můžete být požádáni:

  • Formulář žádosti o vízum
  • Nedávná pasová fotografie
  • Platný cestovní pas/cestovní doklad
  • Cestovní zdravotní pojištění
  • Potvrzený cestovní itinerář
  • Doklad o dostatku finančních prostředků na studium a pokrytí životních nákladů
  • Originální dopis o přijetí od GBS HE Malta
  • Bankovní výpisy (poslední 3 měsíce od data žádosti o vízum)
  • Kopie bankovní karty, kterou lze používat mezinárodně
  • Doklad o bydlení
  • Doklad o zaplacení kurzovného (50% záloha nebo celá)
  • Originál fotokopie aktuálního pasu
  • Doklad o dostatečné jazykové znalosti
  • Rozvrh kurzu (poskytuje tým GBS Malta )
  • Formulář GDPR (poskytuje tým GBS Malta )

  Stipendia a financování

  Mít jasný přehled o svých financích jako student hraje velkou roli ve výsledku vašeho studia. Musíte pochopit, jak řídit své studium a životní náklady, aby student zažil zbytečný stres – což vám umožní soustředit se na studium. Níže uvedené informace vám pomohou porozumět dostupným možnostem, které uspokojí vaše studentské finanční potřeby a osobní okolnosti.

  Stipendia

  Maltská vláda poskytuje stipendia místním a mezinárodním studentům. Tato stipendia jsou poskytována prostřednictvím Ministerstva školství a zaměstnanosti a pokrývají školné a další výdaje související s financováním studentů. Mezi dostupná stipendia patří stipendijní program vlády Malty, stipendium Commonwealthu a program Erasmus+.

  Studentské půjčky

  Maltská rozvojová banka poskytuje studentům finanční pomoc pro způsobilé studenty ke studiu na Maltě. Půjčky pokrývají školné, životní náklady a další související výdaje. Studenti jsou povinni půjčku splatit po ukončení studia.

  Pracovní studie

  GBS Malta vám může pomoci najít pracovní příležitosti, které vám pomohou vybudovat vaši úroveň odborných zkušeností a přidat hodnotu vašemu životopisu do budoucna. Zahraniční studenti mohou během akademického semestru pracovat na částečný úvazek až 20 hodin týdně a o prázdninách na plný úvazek. Před nástupem do zaměstnání byste si měli zkontrolovat předpisy týkající se pracovních povolení.

  Sponzorování zaměstnavatelem

  Existují případy, kdy zaměstnavatelé budou sponzorovat své zaměstnance prostřednictvím dalšího vzdělávání. To znamená, že zaměstnavatel uhradí některé nebo všechny poplatky za financování studenta a související výdaje za magisterské studium.

  The Get Qualified Scheme (GQS)

  Program GQS nabízí studentům finanční pobídky k získání magisterského titulu. Tento systém pokrývá 70 % kurzovného až do maximální výše 10 000 EUR na studenta v akreditovaných kurzech u schválených institucí. Abyste byli způsobilí, musíte být starší 16 let s platným průkazem totožnosti a být obyvatelem Malty po dobu minimálně 2 let.

  Samofinancování

  Pokud uvažujete o samofinancování, abyste pokryli své studentské finanční požadavky soukromě, pravděpodobně budete muset mít své úspory. Toto není běžná možnost pro studenty ani na postgraduální úrovni, ale GBS Malta vám může pomoci s osobním vedením a podporou, jak řídit své studium se samofinancováním.

  Rodičovská podpora

  Mnoha našim zahraničním studentům pomáhá během studia finanční pomoc od rodičů, přátel nebo jiných příbuzných. Tato podpora může být rozdílem mezi schopností řídit finanční závazky studentů, navíc k neocenitelné podpoře v životě mimo třídu.

  Místa

  • Saint Julian's

   GBS Malta, M. Mangion, West Block Level 5/6 San Ġiljan, STJ 3180, Maltac, STJ 3180, Saint Julian's

   • Saint Julian's

    GBS Malta, M. Mangion, West Block Level 5/6 San Ġiljan, STJ 3180, Maltac, STJ 3180, Saint Julian's

    Otázky