Keystone logo
Gallaudet University

Gallaudet University

Gallaudet University

Úvod

V 1856, Amos Kendall, generální postmistr během dvou prezidentských správ, daroval dva akry jeho majetku v severovýchodním Washingtonu, DC založit školu a ubytování pro 12 hluchých a šest slepých studentů. Následující rok Kendall přesvědčil Kongres, aby začlenil novou školu, která se nazývala Columbia Institution for Instrukce pro neslyšící, němou a slepou. Edward Miner Gallaudet, syn Thomase Hopkinsa Gallaudeta, zakladatele první školy pro neslyšící studenty ve Spojených státech, se stal supervizorem nové školy.

Kongres povolil instituci udělit vysokoškolské tituly v 1864, a prezident Abraham Lincoln podepsal účet do zákona. Gallaudet se stal prezidentem instituce, včetně vysoké školy, do které se v tomto roce zapsalo osm studentů. Předsedal prvnímu zahájení v červnu 1869, kdy tři mladí muži obdrželi diplomy. Jejich diplomy podepsal prezident Ulysses S. Grant a dodnes diplomy všech absolventů Gallaudetu podepsal prezidentský prezident USA.

V 1894 jméno vysokoškolské části instituce bylo měněno k Gallaudet vysoké škole ve cti Thomase Hopkins Gallaudet a přes akt kongresu v roce 1954, celá instituce stala se známá jako Gallaudet vysoká škola.

Gallaudet dnes vnímají neslyšící i slyšící lidé jako primární zdroj všech věcí souvisejících s neslyšícími, včetně vzdělávacích a profesních příležitostí; otevřená komunikace a vizuální učení; hluchá historie a kultura; Americký znakový jazyk; a dopad technologie na neslyšící komunitu.

Místa

  • Washington

    Florida Avenue Northeast,800, 20002, Washington

    Otázky