We have scheduled maintenance on our sites on the 21st of May from 4PM to 8PM CET. During this maintenance window, some functions on this site may become temporarily unavailable

Fondazione Collegio Europeo di Parma

Fondazione Collegio Europeo di Parma

Fondazione Collegio Europeo di Parma

Úvod

Třicet let zkušeností v evropských studiích

European College of Parma Foundation je vysokoškolská organizace, která působí více než třicet let v oblasti postgraduálního vzdělávání v oblasti práva, ekonomiky a politik EU .

Vzdělávání je zaměřeno na vzdělávání studentů pro kariéru v EU, národních a místních institucích, profesních sdruženích, podnikovém světě a soukromých praktikách. Jedním z cílů akademie je rozvíjet odborné dovednosti studentů, aby měli přehled o evropských politikách a podíleli se na jejich provádění.

Most mezi akademickým světem a evropskými institucemi

Studijní program Evropské vysoké školy v Parmě je na úrovni EU velmi oceňován a na jeho fakultě jsou bývalí špičkoví úředníci z evropských a národních institucí, univerzitní profesoři a odborníci na problematiku EU.

Kromě postgraduálního programu vedoucího k diplomu a magisterskému titulu v pokročilých evropských studiích , kurzů a seminářů o programech EU a řízení evropských projektů, seminářů a školicích aktivit o aktuálních otázkách EU - jakož i dalších specializovaných školení o právu EU, ekonomice a politice pro místní orgány (regionální správa, provincie, obce atd.) a Evropský úřad pro bezpečnost potravin (EFSA) - byly provedeny.

Buro Millennial / Pexels

120226_pexels-photo-1438072.jpeg

Zakládající členové, sponzoři a vědecký výbor

Zakládajícími členy nadace European College of Parma jsou University of Parma, Association of Parma Entrepreneurs Association a Commerce of Parma.

Kromě získání zvláštního příspěvku od Fondazione Cariparma zahrnuje Evropská nadace Parma nadace tyto členy sponzora: obec Parma, provincii Parma, regionální úřad Emilia-Romagna a italské ministerstvo zahraničních věcí .

Vědecký výbor Evropské vysoké školy v Parmě zahrnuje: Nicola Antonetti, Cesare Azzali, Marco Baldassari, Martin Bangemann, Antonio D'Aloia, Etienne Davignon, Jacques Delors, Franco Frattini, Franco Mosconi, Ana Palacio a Romano Prodi.

Studium a život v evropském městě

Nadace sídlí v hlavní budově University of Parma v centru města. Parma je město přátelské studentům a je ideální pro spojení vzdělání, kultury a volného času. Toto město je otevřené a snadno se v něm žije a patří mezi nejuznávanější italská a evropská města.

Data ukazují, že Parma patří z hlediska kvality života mezi přední evropská města, což se nerovná nejen bohatství, ale také sociálním službám a dostupnosti mnoha kulturních akcí : drama, hudba, koncerty, kino, knihovny, muzea a výstavy. . Město také hostí mnoho důležitých veletrhů a má četná sportovní zařízení.

V důsledku vysokého počtu vysokoškolských studentů žijících v Parmě je společenský život docela aktivní a vzrušující. Možnosti trávení volného času jsou nekonečné a rozmanité. Jídlo je známé a „spolu s jídlem“ je společenská a chutná tradice. Centrum města je plné vináren, malých „trattorií“, pizzerií, hospod a kaváren, které jsou snadno dostupné pěšky nebo na kole.

Vlastnosti kampusu

    Místa

    • Parma

      Strada dell'Università,12, 43121, Parma

    Otázky