Keystone logo
Folkwang University of the Arts (Folkwang Universität der Künste)

Folkwang University of the Arts (Folkwang Universität der Künste)

Folkwang University of the Arts (Folkwang Universität der Künste)

Úvod

Folkwang University of the Arts je ústředním školicím střediskem a jediným v Severním Porýní-Vestfálsku pro hudbu, divadlo, tanec, design a akademická studia. Sdružuje různé disciplíny a umělecké formy pod jednu střechu od roku 1927 - na základě Folkwangské myšlenky interdisciplinární spolupráce mezi uměním. Díky kampusům a místům konání akcí v Essenu, Bochumu, Duisburgu a Dortmundu je Folkwang mezi tím vším a pevně zakořeněný v metropoli Porúří.

„Folkwangská škola hudby, tance a řeči“ byla založena v roce 1927 - ve stejné době, kdy byla současná Essenská škola řemesel a užitého umění přejmenována na „Folkwangská škola designu“. Název Folkwang je tedy více než devadesát let synonymem pro výuku, studium a produkci umění. Původní formát školení interdisciplinární spolupráce fungoval jako maják na mezinárodní úrovni.

Jako místo interdisciplinárního uměleckého, vzdělávacího a akademického výzkumu, výuky a praxe se Folkwangská univerzita umění vědomě zaměřuje na současné transformační procesy. Jeho přibližně 1600 studentů a 420 učitelů oživuje samotné umění a poskytuje nápady a inspiraci pro určování trendů.

Rozmanité školení poskytované na Folkwangské univerzitě umění se odráží ve více než 400 veřejných koncertech, výstavách, tanečních a divadelních představeních, sympoziích, přednáškových cyklech a interdisciplinárních produkcích, které se konají každý rok. Konají se nejen na vlastních sedmi scénách univerzity, ale také ve spolupráci s renomovanými koncertními sály, divadly, muzei, kostely a kulturními a vzdělávacími organizacemi.

Mezinárodní studenti, špičkoví učitelé a vysoce angažovaní zaměstnanci obohacují a formují profil Folkwangské univerzity umění. A naši absolventi a absolventi berou jméno Folkwang do světa, jako jsou Pina Bausch (tanečnice a choreografka), Armin Rohde a Karoline Eichhorn (herci), Frank Peter Zimmermann (houslista), Lothar Zagrosek (dirigent), Hagen Rather (kabaretní umělec), Timm Rautert, Jitka Hanzlová (fotografové) a Klaus Rinke (konceptuální umělec), kteří zde studovali.

Místa

  • Essen

    Klemensborn,39, 45239, Essen

    Otázky