Keystone logo
Fachhochschule Salzburg University of Applied Sciences Mistr v kybernetické bezpečnosti
Fachhochschule Salzburg University of Applied Sciences

Mistr v kybernetické bezpečnosti

4 Semesters

Němec, Angličtina

Poloviční úvazek

Request application deadline

Aug 2024

EUR 363 / per semester *

Na kampusu

* Příspěvek ÖH (22,70 eur za semestr)

Úvod

Začněte svou kariéru jako expert na kybernetickou bezpečnost již nyní: V novém magisterském programu Kybernetická bezpečnost, který je v regionu ojedinělý, se zaměřujeme na provozní bezpečnost, a tedy na prakticky orientovanou implementaci IT a síťové bezpečnosti: Přijdete se strategiemi a opatřeními na ochranu IT systémů, sítí, firemních dat a kritické infrastruktury. Dále se budete zabývat právními a lidskými faktory ovlivňujícími kybernetickou bezpečnost.

Proč magisterský titul v oboru kybernetické bezpečnosti na Salcburské univerzitě aplikovaných věd?

Kybernetická bezpečnost se v posledních letech stala masivně důležitější. Společnosti jsou stále více vystavovány hrozbám a mnohé se již staly obětí hackerských útoků. Kromě komplexních technických opatření jsou lidé i nadále jednou z největších zranitelností kybernetických útoků. Ztráta dat může být životu nebezpečná. Proto je zabezpečení IT systémů ústředním úkolem firem.

Těžištěm našich IT školení je provozní bezpečnost. Kromě znalostí procesů a strategií ochrany kritických dat a infrastruktury je kurz zaměřen na široký, fundovaný a především praktický výcvik. Srdcem toho je centrální simulace útoku a obrany, na kterou je intenzivně dohlíženo v malých skupinách.

Jako student magisterského studia se také aktivně věnujete výzkumnému zaměření katedry informačních technologií a digitalizace a hledáte řešení aktuálních vědeckých problémů.

To nejdůležitější o magisterském studiu kybernetické bezpečnosti

Naše studium je zaměřeno na lidi, kteří by jako odborníci v oblasti kybernetické bezpečnosti s akademickým titulem „graduated engineer“ chtěli být zodpovědní za koncepci a bezpečnost IT systémů a kritické infrastruktury. Tyto dovednosti lze využít ve firmách při implementaci, poradenství a... dostat se do manažerské pozice.

K dosažení tohoto cíle se budete intenzivně zabývat strategiemi a opatřeními pro zabezpečení IT systémů, sítí, firemních dat a kritické infrastruktury. Zároveň se zaměříte na právní a lidské faktory, které ovlivňují kybernetickou bezpečnost. V kombinaci s odborným obsahem a prakticky procvičenými sociálními a komunikačními dovednostmi umožňuje simulace obrany centrálního útoku, která je intenzivně řízena v malých skupinách, realistickou přípravu na skutečné kybernetické útoky ve firemním prostředí. Tyto typy dovedností jsou v tomto prostředí obzvláště žádané.

  • Typ studia: Kombinovaná
  • Diplom: Vystudovaný inženýr (DI)
  • Délka trvání: 4 semestry (120 ECTS)
  • Studijní místa/rok: 15 zkrácených úvazků
  • Místo studia: Campus Urstein
  • Jazyk třídy: němčina
    (cca 40 procent kurzů probíhá v angličtině)

Přijímací řízení

Osnovy

Poplatek za studium programu

Kariérní možnosti

O Škole

Otázky