Keystone logo
FGV EBAPE - Brazilian School of Public and Business Administration

FGV EBAPE - Brazilian School of Public and Business Administration

FGV EBAPE - Brazilian School of Public and Business Administration

Úvod

Škola

První škola veřejné správy v Latinské Americe, brazilská škola veřejné správy při nadaci Getulia Vargase (FGV EBAP), byla založena v Rio de Janeiru 15. dubna 1952 díky partnerství mezi Organizací spojených národů (OSN) a FGV. s cílem reagovat na poptávku po kvalifikovaných profesionálech v této oblasti.

V roce 2002 byla přejmenována na Brazilian School of Public and Business Administration (EBAPE), která odrážela její aktivity v soukromém sektoru, které ve skutečnosti fungovaly od svého založení. Během těchto desetiletí si upevnila svou důvěryhodnost a legitimitu prostřednictvím své ohromující schopnosti poskytovat svým studentům špičkové znalosti a prosadit je do výrobního procesu hodnoceného jako vynikající.

Průkopnický duch

 • První škola v Latinské Americe, která nabídla magisterského studia v oboru administrativa;
 • První brazilské knihy o administrativní práci byly vydány touto školou;
 • První instituce v Brazílii, která používá systém zápisů do kurzů a kreditů;
 • První předsednictví a sídlo Národní asociace pro postgraduální studium a výzkum ve správě (ANPAD)
 • V roce 1961 bývalý federální kongresman a profesor EBAPE Alberto Guerreiro Ramos vypracoval návrh předpisů pro profesi administrátora, potvrzený zákonem č. 4.769 vyhlášeným 9. září 1965.
 • První škola v Brazílii uznaná čtyřmi předními mezinárodními akreditačními institucemi pro své vynikající programy, fakultu a učební osnovy v administrativě: AACSB, EQUIS-EFMD, ICAPA a NASPAA.

Mise

Vybudovat a šířit znalosti v oblasti managementu a zároveň posilovat synergii mezi veřejným a soukromým sektorem, školením profesionálů, aby ovlivňovali s koncepční a metodickou přísností, nápady a akcemi relevantními pro rozvoj Brazílie.

Vlastnosti kampusu

Technologická struktura nabízená studentům FGV EBAPE je kompatibilní s jeho akademickou dokonalostí. Jeho IT laboratoře jsou vybaveny vědeckým softwarem, doplněným LCD displeji, DVD čtečkou/rekordérem a tiskovým fondem, vše dostupné pro použití během otevírací doby areálu, kromě případů, kdy jsou laboratoře využívány pro praktické kurzy.

Tato obchodní škola také nabízí přístup k internetu Wi-Fi a kvalifikovaný personál helpdesku poskytující podporu a odstraňování problémů s počítačem pro studenty a fakulty.

Jeho klimatizované učebny mohou pojmout přibližně padesát studentů, zatímco Getulio Vargas Foundation nabízí také pět poslucháren, které mohou pořádat akce, semináře, workshopy a kurzy.

Umístění

Město: Rio de Janeiro

Nejslavnější brazilské město Rio de Janeiro je celosvětově známé pro svou silnou a slibnou ekonomiku. S více než patnácti miliony obyvatel, které tvoří druhý největší trh v Brazílii, nabízí výhodné podmínky pro firemní nováčky a oceňuje čerstvé investice. Žádná z těchto výhod však nemůže převážit jeho turistický potenciál: každý rok přivítá tisíce návštěvníků z celého světa, které přitahuje jeho krásné pláže a další přírodní atrakce, včetně karnevalu, a především temperamentní pohostinnost jeho obyvatel.

FGV EBAPE

Moderní budova se skládá ze tří podlaží a suterénu o celkové ploše pět tisíc čtyři sta metrů čtverečních (tedy téměř šedesát tisíc čtverečních stop). Prostor pojme 616 studentů a nabízí 120 studijních oblastí. Budova nabízí moderní velký studentský salonek na vstupní úrovni; dvě přednáškové sály ve stylu Harvardu s kapacitou až 70 osob a pět velkých učeben – každá pojme 48 studentů – s pevnými sedadly a stoly, které jsou uspořádány v tradičním uspořádání řad.

hlavní budova FGV

FGV se nachází v jižní zóně Rio de Janeira a nabízí výhled na jeden z nejznámějších a dechberoucích výhledů na světě: Cukrovou homoli. Jeho sídlo bylo slavnostně otevřeno 20. prosince 1968 a jeho sídlo navrhlo jedno z nejvlivnějších jmen moderní mezinárodní architektury: Brazilec Oscar Niemeyer.

Hlavní budova FGV směřuje k zátoce Enseada de Botafogo s cyklostezkou na pobřeží a zelenými plochami, které jsou ideální pro procházky a další outdoorové aktivity.

V blízkosti dlouho zavedených čtvrtí, jako je Copacabana, Flamengo, Humaitá, Jardim Botânico, Urca, Catete a Gloria, stejně jako centra CBD, je obklopena hostely a hotely, bary, nákupními centry a obchody, stanicemi metra a autobusovými linkami, stejně jako kancelářské budovy, ve kterých sídlí hlavní sídla velkých brazilských a nadnárodních korporací.

Výzkumná střediska

CBR

Centrum pro výzkum chování (CBR) se spoléhá na interdisciplinární behaviorální výzkum, aby lépe pochopilo, jak ekonomické, environmentální a sociální síly ovlivňují rozhodování v oblastech zájmu podniků, vládních a nevládních subjektů a tvůrců politik.

Posláním CBR je zlepšit sociální blahobyt prostřednictvím behaviorálního výzkumu.

Pomocí poznatků z behaviorálních věd identifikujeme, navrhujeme a testujeme účinnost intervencí zaměřených na řešení významného sociálního problému.

CBFR

Centrum pro bankovní a finanční výzkum v Riu (CBFR) podporuje špičkový mezinárodní výzkum v oblasti bankovnictví a financí a slouží jako fórum pro přenos znalostí a spolupráci mezi akademiky a odborníky z praxe. CBFR usiluje o dosažení těchto cílů spoluprací s předními mezinárodně uznávanými výzkumníky v oblasti bankovnictví a financí ze škol v Asii, Evropě, Latinské Americe a USA.

Výzkumné otázky, které zkoumají výzkumníci CBFR, pokrývají široké oblasti bankovnictví a financí, jako je fungování úvěrových trhů, význam bankovnictví pro ekonomický rozvoj nebo souhra mezi finanční a bankovní regulací a kvalita financí a bankovnictví. služby. K diskusi o těchto výzkumných otázkách a šíření výsledků výzkumných projektů CBFR vydává zpravodaj a sérii pracovních dokumentů, nabízí stipendia a návštěvnický program a organizuje výzkumné semináře, workshopy, mezinárodní konference a politické akce.

ARC A&A

ARC-A&A – Centrum aplikovaného výzkumu v účetnictví a analýze má za úkol rozvíjet a šířit znalosti v oblasti účetnictví a analýzy dat.

V tomto smyslu rozvíjíme aplikovaný výzkum, který se snaží řešit skutečné problémy v oblastech plánování, rozpočtování, účetnictví, auditu a analýzy dat; spolupracujeme s obdobnými mezinárodně uznávanými výzkumnými centry; připravujeme výzkumné zprávy, které budou publikovány v hlavních akademických časopisech v této oblasti; a připravujeme bílé knihy, abychom ovlivnili tvůrce politik, tvůrce standardů a regulační orgány.

CECIN

Centrum pro studie konkurenceschopnosti a inovací (CECIN) je iniciativou Brazilian School of Public and Business Administration Fundação Getulio Vargas (FGV EBAPE). Rozvíjí aplikovaný výzkum konkurenceschopnosti a inovací, podporuje spolupráci projektů s výzkumnými pracovníky a veřejnými a soukromými organizacemi na národní i mezinárodní úrovni.

Obecným cílem Centra pro konkurenceschopnost a inovační studia je stát se brazilskou a latinskoamerickou referencí v aplikovaném výzkumu v oblasti konkurenceschopnosti, efektivního veřejného managementu, ekonomických studií, inovací pro veřejnost a podnikání, kreativních průmyslů a zážitkové ekonomiky.

  Žebříčky

  Národní konsolidace

  CAPES - Brazilská federální agentura pro podporu a hodnocení postgraduálního vzdělávání
  Koordinace pro zkvalitnění personálu vysokého školství

  • Maximální známka pro akademické programy.
   • MSc & PhD;
   • Maximální stupeň pro profesionální magisterské programy.
   • Executive Master in Business Administration (MEX);
   • Master in Business Management – Intensive (MEXi);
   • Master in Management (MIM).

  4. třída
  Profesionální magisterské studium ve veřejné správě, doporučené v roce 2011 společností CAPES, zahájilo svou činnost se skóre 4.

  • Profesionální magistr ve veřejné správě - MAP.

  Zdroj: Koordinace pro zkvalitnění personálu vysokého školství (CAPES), 2017 . CAPES je zodpovědný za hodnocení všech postgraduálních programů v Brazílii.


  ENADE - Národní zkouška z výkonu studenta

  • Nejlepší vysokoškolský program

  Bakalářský kurz Business Administration na FGV EBAPE získal maximální skóre v indikátorech kvality vydaných ministerstvem školství v roce 2019. Kurz získal skóre 5 v Národní zkoušce výkonu studentů (ENADE) a Koncepci přípravného kurzu (CPC) .

  Zdroj: Národní institut pedagogických studií a výzkumu Anisio Teixeira (INEP), 2019.


  IGC - Všeobecný index institucionálních kurzů

  • Maximální stupeň 5

  FGV EBAPE je klasifikována jako jedna z nejlepších vysokých škol v Brazílii, podle Índice Geral de Cursos (IGC) zveřejněné 12. prosince 2019 ministerstvem školství (MEC). Škola je podle IGC jednou z mála špičkových vysokoškolských institucí. Pouze 2,03 % vysokoškolských institucí má v tomto indexu hodnocení 5.

  Zdroj: Národní institut pedagogických studií a výzkumu Anisio Teixeira (INEP), 2019


  Guia Abril

  Průvodce pro studenty

  • Maximální stupeň pro bakalářský program - BSc v administrativě

  Již 8. rok v řadě, 5hvězdičkový titul v oboru Business Administration. Guia do Estudante je studentský průvodce výběrem vysokoškolských programů.

  Zdroj: podle Guia do Estudante, Abril Publishing - 2018.


  Mezinárodní konsolidace

  Škola je jednou z nejlepších obchodních škol na světě. V roce 2014 získala FGV EBAPE mezinárodní akreditaci EQUIS v rámci Evropského systému zlepšování kvality, což je jedna z nejvýznamnějších certifikací v akademickém světě. V roce 2018 získala FGV EBAPE pečeť AACSB od nejvýznamnějšího akreditačního orgánu pro obchodní školy v USA. V březnu 2015 získal profesionální magisterský program ve veřejné správě (MAP), který nabízí FGV EBAPE, akreditaci Mezinárodní komise pro akreditaci vzdělávání a školení ve veřejné správě (ICAPA), což je instituce odpovědná za akreditaci vzdělávacích a školících programů veřejné správy. . Nedávno se FGV EBAPE stala první školou v Brazílii, která byla akreditována sítí škol veřejné politiky, záležitostí a správy (NASPAA).

  Akreditace

  Akreditace EFMD EquisAkreditace AACSB

  Ohlasy studentů

  Místa

  • Rio de Janeiro

   Edifício Roberto Campos - R. Jorn. Orlando Dantas, 30 - Botafogo, Rio de Janeiro - RJ, 22231-010, , Rio de Janeiro

  • Bailrigg

   Lancaster University, LA1 4YW, Bailrigg

   • Montreal

    McGill University Rue Sherbrooke Ouest,845, H3A 0G4, Montreal

    • Yokohama

     Yokohama National University, 240-8501, Yokohama

     • Bengaluru

      Indian Institute of Management Bangalore, 560051, Bengaluru

      Otázky