Keystone logo
FFHS Swiss Distance University of Applied Sciences

FFHS Swiss Distance University of Applied Sciences

FFHS Swiss Distance University of Applied Sciences

Úvod

Švýcarská distanční univerzita aplikovaných věd (Fernfachhochschule Schweiz – FFHS) je celostátně uznávaná univerzita. Od roku 1998 nabízí bakalářské a magisterské studium v kombinované formě a programy dalšího vzdělávání. S více než 20 lety zkušeností s distančním vzděláváním je to přední e-learningová univerzita ve Švýcarsku a je alternativou pro studenty, kteří chtějí skloubit práci, rodinu a studium.

FFHS má čtyři pobočky v Curychu, Basileji, Bernu a Brigu. Má 150 zaměstnanců a více než 500 lektorů, kteří prakticky orientovaným způsobem sdělují své odborné znalosti zhruba 2 900 studentům (stav: 2021). Ve svých čtyřech výzkumných ústavech provádí FFHS aplikačně orientovaný výzkum v oblastech webové vědy, managementu a inovací, zdraví a e-learningu na základě výkonného mandátu od federální vlády.

Od roku 2004 je FFHS přidružena k Univerzitě aplikovaných věd a umění jižního Švýcarska (Scuola Universitaria Professionale della Svizzera Italiana - SUPSI) a je začleněna do její celkové strategie.

Od roku 2017 má FFHS katedru personalizovaného a adaptivního distančního vzdělávání UNESCO.

Průkopník ve smíšeném učení

FFHS již více než 20 let nabízí studijní kurzy podle modelu „blended learning“ a je považována za průkopníka distančního vzdělávání ve Švýcarsku. Jeho model je založen na přibližně 80 % samostudiu nebo online studiu a 20 % výuce ve třídě. Inovativní forma studia – kombinace e-learningu s tradiční výukou a přímou praktickou relevanci – zaplňuje mezeru ve švýcarském vzdělávacím systému: FFHS školí vysoce kvalifikované odborníky, aniž by je stahovalo z trhu práce.

Místa

 • Brig

  Schinerstrasse,18, 3900, Brig

  Programy

   Instituce také nabízí:

   Otázky