Keystone logo
Federal University Of Santa Catarina

Federal University Of Santa Catarina

Federal University Of Santa Catarina

Úvod

Universidade Federal de Santa Catarina (UFSC) má hlavní kampus umístěný ve Florianópolisu, hlavním městě státu Santa Catarina v Brazílii. Společnost UFSC, založená 18. prosince 1960 s cílem podporovat výuku, výzkum a dosah, poskytuje bezplatné a veřejné vzdělávání a je zařazena mezi nejlepší univerzity v Brazílii a v Latinské Americe.

Posláním UFSC je produkovat, systematizovat a socializovat filozofické, vědecké, umělecké a technologické znalosti, rozšiřovat a prohlubovat vzdělávání studentů pro odbornou praxi, kritické myšlení a národní a mezinárodní solidaritu s cílem budovat spravedlivou a demokratickou společnost a také zaručení kvality života.

S dalšími čtyřmi areály distribuovanými ve městech Araranguá, Blumenau, Curitibanos a Joinville tvoří komunitu UFSC asi 50 000 lidí, z toho asi 6 000 učitelů a zaměstnanců. Univerzita má téměř 30 000 vysokoškolských studentů zapsaných do více než 100 programů na akademické půdě a 10 programů distančního vzdělávání. Na úrovni absolventů UFSC nabízí přibližně 9 000 míst ve více než 60 akademických magisterských programech, 15 profesionálních magisterských programech a 50 doktorských programech, kromě řady programů absolventských certifikátů nabízených na akademické půdě nebo prostřednictvím distančního vzdělávání.

Úspěchy UFSC jsou vnímány jako reference v Brazílii i v zahraničí a její proces internacionalizace zahrnuje dohody o spolupráci se vzdělávacími institucemi po celém světě. V současné době existuje více než 300 partnerství se zeměmi ve všech částech světa.

Místa

  • Trindade

    Rua Engenheiro Agronômico Andrei Cristian Ferreira,s/n, 88040-900, Trindade

    Otázky