Keystone logo
Federal University of Pelotas - Universidade Federal De Pelotas (UFPEL)

Federal University of Pelotas - Universidade Federal De Pelotas (UFPEL)

Federal University of Pelotas - Universidade Federal De Pelotas (UFPEL)

Úvod

Nachází se na jihu Rio Grande do Sul, ve městě Pelotas, 250 km od Porto Alegre, hlavního města státu, byla v roce 1969 vytvořena Federální univerzita v Pelotasu (UFPEL). Její historie sahá až k Rural University of the Jih (URS), jehož vznik v roce 1960 byl výsledkem úsilí učitelů ze Agronomické školy Eliseu Maciel, kteří od roku 1957 bojovali za jeho vytvoření.

Vyhláška, která vytvořila venkovskou univerzitu na jihu, spojenou s ministerstvem zemědělství, byla složena ze stoleté školy agronomie Eliseu Maciel, vyšší školy domácích věd, veterinární školy, postgraduální školy a vzdělávacího a informačního centra (Cetreisul ), považovaný za akademickou jednotku.

V roce 1967 vyhláška č. 60 731 federalizovala venkovskou univerzitu na jihu, byla převedena na ministerstvo školství a kultury a změnila svůj název na Federální venkovská univerzita v Rio Grande do Sul (UFRRS). Jednotky přešly z kurzů na vysoké školy .

V roce 1968 byla vytvořena komise složená z profesorů a akademiků, která měla za cíl studovat a navrhnout restrukturalizaci univerzity.

8. srpna 1969 tak prezident republiky podepsal dekret, kterým se Federální venkovská univerzita v Rio Grande do Sul změnila na Federální univerzitu v Pelotasu (UFPel) složenou z Agronomické fakulty Eliseu Maciel, Veterinární fakulty. Lékařství, Fakulta domácích věd, Právnická fakulta (založena v roce 1912), Fakulta zubního lékařství (1911) - poslední dvě patřící Federální univerzitě v Rio Grande do Sul a Institutu sociologie a politiky (ISP), založeného v roce 1958.

A na UFPel byly přidány další soukromé instituce, které existovaly v Pelotasu, jako je Pelotasova hudební konzervatoř, Škola výtvarných umění Dona Carmen Trápaga Simões a Lékařský kurz Instituto Pró-Ensino Superior na jihu státu ( Ipesse). Ve stejném roce se součástí UFPel stala také Agrotechnická skupina Visconde da Graça (CAVG).

Fakulta domácích věd dala vzniknout dalším útvarům, jako je Pedagogická fakulta, Kurz chemie potravin a Fakulta správy a cestovního ruchu. Byl také zodpovědný za vytvoření Informační a poradenské služby pro spotřebitele (Siocon), která 18 let pracovala ve společnosti Pelotas v oblasti vzdělávání a ochrany spotřebitele. Předmětem studia Fakulty domácích věd byla vždy rodina, zejména rodina s nízkými příjmy. Vyučoval bakalářské a postgraduální odborníky pro výuku 1. a 2. stupně. Poslední přijímací zkoušku měl v roce 1997. Jeho vzpomínky jsou součástí kořenů UFPel.

Místa

  • Historical Centre

    Rua Gomes Carneiro,1, 96010-610, Historical Centre

    Otázky