Keystone logo
Federal University Of Ceará

Federal University Of Ceará

Federal University Of Ceará

Úvod

Federal University Of Ceará je autarchií spojenou s ministerstvem školství. Zrodil se v důsledku širokého pohybu veřejného mínění. Byl vytvořen zákonem č. 2373, 16. prosince 1954, a nainstalován 25. června následujícího roku.

Zpočátku byla pod vedením jejího zakladatele prof. Antônio Martins Filho tvořena Agronomickou školou, Právnickou fakultou, Lékařskou fakultou a Farmaceutickou a zubní fakultou.

UFC se sídlem ve Fortaleze, hlavním městě státu, je součástí systému vysokoškolského vzdělávání v Ceará a jeho výkon je založen na celém území Ceará, aby vyhověl různým měřítkům požadavků společnosti.

Univerzita se skládá ze sedmi kampusů zvaných Benfica Campus, Pici Campus a Porangabuçu Campus, které se nacházejí ve městě Fortaleza (ústředí UFC), kromě kampusu Sobral, Quixadá Campus, Crateús Campus a Russas Campus.

Federal University Of Ceará , která se zavázala sloužit regionu více než 65 let, aniž by zapomněla na univerzální charakter své produkce, dnes přichází prakticky se všemi oblastmi znalostí zastoupenými v jejích areálech.

Místa

  • Centro

    Rua Meton de Alencar,S/n, 60035-160, Centro

    Otázky