Keystone logo
Federal University Of Bahia

Federal University Of Bahia

Federal University Of Bahia

Úvod

Federal University Of Bahia začala 18. února 1808, kdy princ Regent Dom João VI zavedl chirurgickou školu v Bahii, první univerzitní kurz v Brazílii. Přesto v 19. století zahrnoval kurzy farmacie (1832) a zubního lékařství (1864), Akademie výtvarných umění (1877), práva (1891) a polytechniky (1896). Ve 20. století vytvořil Isaías Alves Fakultu filozofie, věd a dopisů (1941).

Zakladatel UFBA - První rektor univerzity byl zdůrazněn na trajektorii vysokoškolského vzdělávání. Narodil se v Salvadoru v roce 1894, vystudoval medicínu a specializoval se na chirurgii v São Paulu. Po návratu nastoupil na katedru patologie a chirurgie a vedl lékařskou fakultu. Během 15 let jako rektor (1946–1961) vedl proces federalizace a implementoval fyzickou a personální infrastrukturu a sepsal první kapitolu integrované univerzity: Umění, dopisy, humanitní vědy a vědy. V prvním roce rektorátu byla formálně ustavena univerzita Bahia. V roce 1950 se stal Federal University Of Bahia , kde integroval izolované školy a zaváděl další kurzy. Za patnáct let pod vedením Edgarda Santose vzkvétala UFBA v oblasti umění, humanitních věd a zdraví.

Na Bahii přinesl Edgard Santos jména z mezinárodní scény; postavena Fakultní nemocnice; vytvořil Centrum pro afro-orientální studia a kampusy Canela, Federação a Ondina. Ve své farě získala Bahia důležitost s důrazem na tanec, hudbu a divadlo, první univerzitní kurzy svého druhu v zemi. V šedesátých letech UFBA zakládá dva důležité fenomény současné kultury: Cinema Novo a Tropicalismo. Instituce rostla, modernizovala se a udržovala identitu období Edgarda Santose.

Místa

 • Ondina, Salvador

  Avenida Adhemar de Barros,s/nº, 40170-110, Ondina, Salvador

  Programy

   Instituce také nabízí:

   Otázky