Keystone logo
Maastricht University, Faculty of Arts and Social Sciences

Maastricht University, Faculty of Arts and Social Sciences

Maastricht University, Faculty of Arts and Social Sciences

Úvod

Fakulta umění a společenských věd ( FASoS ) je jednou ze šesti fakult na Maastrichtské univerzitě. Byl založen v roce 1994. Je přibližně 240 zaměstnanců a kolem 1800 studentů. Forma vzdělávání je, stejně jako na všech fakultách Maastrichtské univerzity, založena na principu učení založeného na problémech (PBL). Fakulta je mezinárodně orientovaná a většina programů je nabízena v angličtině. Studenti pocházejí z celého světa. Fakulta se nachází v centru Maastrichtu ve dvou zrekonstruovaných budovách na Grote Gracht: "Hof van Tilly" a "Soirongebouw".

Akademické programy

Fakulta umění a společenských věd nabízí dva tříleté bakalářské programy: Cultuurwetenschappen / Umění a kultura; a evropské studium a osm jednoročních magisterských programů: Kunst, literatuur en samenleving / Umění, literatura a společnost; Evropské studie; Globalizace a rozvojová studia, evropské veřejné záležitosti; Evropské studie o společnosti, vědě a technice; Kunst, kultuur en erfgoed / Umění a dědictví; Politiek en samenleving / Politika a společnost a kultura médií. Dále jsou nabízeny dva dvouleté vědecké studie: kulturní umění, věda a technologie; a evropských studií.

Fakulta má absolventskou školu s příjmem asi 10 doktorandů každý rok.

Výzkum

Výzkumný ústav umění a kultury zahrnuje veškerý výzkum na Filozofické fakultě a společenských vědách . Výzkumný institut se skládá ze tří programů: 1. Politika a kultura v Evropě, 2. Věda, technologie a společnost, 3. Kulturní paměť a rozmanitost. Výzkumná oblast překrývá jak humanitní, tak společenské vědy.

Místa

  • Maastricht

    Maastricht University Minderbroedersberg 4-6

    Otázky