Keystone logo
© ©Faculty of Mechanical Engineering for University of West Bohemia
Faculty of Mechanical Engineering for University of West Bohemia

Faculty of Mechanical Engineering for University of West Bohemia

Faculty of Mechanical Engineering for University of West Bohemia

Úvod

Poskytujeme našim studentům kvalitní vzdělání, rozvíjíme jejich dovednosti a ukazujeme jim možné cesty vpřed, aby mohli dobýt svět kolem sebe.

Alma Mater tisíců úspěšných studentů

Fakulta strojní je jednou z nejstarších fakult v Plzni a své nezastupitelné postavení v tomto průmyslovém městě prokázala již více než 70 let. Dlouhá tradice plzeňských závodů Škoda položila vynikající základ pro technické vzdělávání, které společně s nejnovějšími technologiemi a znalostmi vydláždilo cestu pro vytvoření moderní, otevřené vzdělávací instituce široce uznávané ve vědě a výzkumu a vyhledávané předními společnostmi pro spolupráce.

Fakulta strojního inženýrství školí vysoce kvalifikované odborníky v akreditovaných studijních programech, kteří jsou na trhu práce velmi žádaní. Inspirací pro obsah našich studijních oborů je především spolupráce s průmyslovou praxí a spolupráce s vysokými školami doma i v zahraničí.

Fakulta má desítky kontaktů s univerzitami po celém světě. Mnoho z těchto kontaktů a projektů umožňuje našim lektorům a studentům pracovat nebo studovat v zahraničí na univerzitách a ve společnostech a přinést s nimi do našeho akademického prostředí nové znalosti a zkušenosti.

Fakulta strojní má akreditované výzkumné programy a doktorské studijní programy. Provádí také habilitační a profesorské řízení.

Proč studovat s námi?

Jednoduše proto, že schopnost studovat technologii je naprosto skvělá! Poskytne vám skvělý start do úspěšné kariéry, pomůže vám najít zajímavé a slibné zaměstnání a možná se vaše práce dokonce stane vaším koníčkem. Studium technologie zlepší vaše dovednosti, nejen vaše znalosti. Počítačové programování posune vaši práci o krok výše a při řešení problémů budete moci navrhovat a učit se myslet jako inženýr. Věříme, že naše vedení vám poskytne vše, co potřebujete, abyste sami vymysleli a vyrobili úžasné věci.

A co ještě?

Pokud vás zajímá počítačové modelování, virtuální realita, počítačové simulace, průmyslový design, lékařská a automobilová technologie, vlaky a tramvaje, pokročilé materiály nebo techniky řízení, pak jste našli správné místo! A pro vás, kteří si ještě nejsou jisti, co byste chtěli studovat, vám můžeme poradit a nabídnout vhodné studijní specializace. Získáte nové přátele na univerzitě a možná dokonce společně vytvoříte nový model závodního vozu Formule, nebo můžete své vzdělání obohatit o stáž na jedné z našich partnerských univerzit po celém světě.

A moje kariéra?

Po studentech strojírenství je obrovská poptávka, a pokud ke svým dovednostem přidáte globální jazyk, můžete si vybrat z dobře placených pracovních nabídek po celém světě.

Život fakulty

Fakulta pořádá každoroční akce pro své studenty, některé pro celou univerzitu a některé pouze pro studenty fakulty. Na začátku semestru se v areálu fakulty konají úvodní akce pro nováčky. Studenti se mohou setkat v přátelském, neformálním prostředí se svými staršími spolužáky a také s děkanem fakulty na koncertě studentských kapel.

Po celou dobu studia organizujeme zájezdy a soutěže s katedrou tělesné výchovy a sportu. Během prázdnin univerzita organizuje letní školy a naše předměstské tábory na katedře tělesné výchovy a sportu, které můžete pomoci provozovat.

Statistika

 • Více než 70 let tradice
 • 6 oddělení
 • 950 + studentů
 • 10 000 + absolventů
 • Škola doporučená zaměstnavateli 2018, 2019 (3. místo)
 • Moderní univerzitní kampus
 • Regionální technologický institut (RTI)
 • Centrum energetického výzkumu
 • Úzké spojení s průmyslem

  Místa

  • Pilsen

   Univerzitní,8, 301 00, Pilsen

  Programy

   Instituce také nabízí:

   Otázky