Keystone logo
European School of Banking Management Master OSINT – Open Source INtelligence
European School of Banking Management

Master OSINT – Open Source INtelligence

Milan, Itálie

4 Months

Italština

Poloviční úvazek

Request application deadline

Request earliest startdate

Request tuition fees

Smíšené, Dálkové studium

Úvod

OSINT, je zkratka anglických slov Open Source Intelligence (z otevřených zdrojů) a identifikuje proces / aktivitu shromažďování informací prostřednictvím konzultací s veřejně přístupnými zdroji nebo otevřenými zdroji.

OSINT je aktivita, kterou hraje postava Roberta Redforda s kódovým jménem „Condor“ ve filmu Sidney Pollack z roku 1975 „Tři dny Condoru“. Redford byl analytik CIA, který pracoval v tajné newyorské kanceláři, kde četl a analyzoval obsah knih, novin a časopisů z celého světa s cílem nalézt skryté významy, tajné kódy a podezřelé jedince.

Dnes se tato činnost, jakož i vlády, policejní síly, zpravodajské služby atd., Rozšířila také mezi soukromé organizace, jako jsou velké společnosti, banky a finanční zprostředkovatelé, kteří tuto metodiku stále více používají.

Nejvíce ovlivněné funkce jsou: InternalAudit, Compliance, Anti-Money Laundering, Risk Management, Recruiter and Investigative Journalists.

Specializace Master představí základní a pokročilé koncepty pro personál přibližující se světu Intelligence poprvé a zejména OSINT.

Účelem magisterského studia je poskytnout hluboké znalosti z oborů souvisejících se světem inteligence se zaměřením na metody analýzy otevřených zdrojů a jejich praktickou aplikaci. S ohledem na převažující praktickou složku musí každý student navštěvovat a mít k dispozici svůj vlastní osobní počítač (režim BYOL - Bring Your Own Laptop).

Osnovy

Výsledek programu

Ideální studenti

O Škole

Otázky