Keystone logo
ESCP Business School

ESCP Business School

ESCP Business School

Úvod

Společnost ESCP Business School byla založena v roce 1819 a vychovala generace vůdců a podnikatelů. Se svými šesti městskými kampusy v Berlíně, Londýně, Madridu, Paříži, Turíně a Varšavě mu skutečně evropská identita ESCP Business School umožňuje nabízet jedinečný styl multikulturního vzdělávání v oblasti podnikání a globální pohled na otázky mezinárodního managementu. Každý rok ESCP Business School vítá více než 6 500 studentů a 5 000 vedoucích pracovníků z více než 120 různých zemí a poskytuje jim komplexní nabídku manažerských kurzů a specializovaných programů (bakalářský, magisterský, vedoucí MBA, PhD a vzdělávání vedoucích pracovníků). ESCP Business School má vícenásobnou akreditaci: AACSB, EQUIS, EFMD MBA EFMD EMBA – Sledujte nás na Twitteru @ESCPeurope

Přestože se značka ESCP Business School vyvíjela během téměř 200 let historie, vždy zůstala věrná svým prvním třem písmenům. Počínaje rokem 1819 pod názvem Ecole Spéciale de Commerce et d'Industrie a brzy poté přejmenován na Ecole Supérieure de Commerce se o padesát let později v roce 1869 vyvinul na ESCP. Po sloučení s její sesterskou školou, Evropskou školou managementu (EAP), v roce 1999, se škola asi deset let jmenovala ESCP-EAP. V roce 2009 se název školy změnil na ESCP Europe, což výslovně odkazuje na její evropské dědictví a umístění. V roce 2019 se škola stala ESCP Business School .

Mezinárodní působnost ESCP Business School je viditelná již od jeho raného věku. Již třída z roku 1824 čítala 30 % zahraničních studentů 15 různých národností, mezi nimi sedm Španělů, pět Brazilců, pět Holanďanů, čtyři Němci a dva Američané. Jazykové vzdělávání bylo nezbytnou součástí jeho prvního kurikula, které kromě francouzské gramatiky zahrnovalo také kurzy angličtiny, němčiny a španělštiny. Od roku 1825 se v ESCP Business School vyučovalo celkem deset jazyků a studenti museli studovat alespoň tři z nich.

Přibližně o jeden a půl století později byl ESCP Business School opět průkopníkem ve vytvoření obchodní školy s více kampusy. V reakci na evropské volání školy byly v roce 1973 otevřeny kampusy v Německu a ve Spojeném království, v roce 1988 ve Španělsku, v roce 2004 v Itálii a v roce 2015 ve Varšavě. V kontextu stále více globalizovaného světa je dnešní ambicí ESCP Business School školit skutečně evropské manažery podporou propojení mezi humanistickými hodnotami a manažerským vzděláním. ESCP Business School se stává skutečnou evropskou školou otevřenou světu.

Poslání a hodnoty

ESCP Business School spojuje a utváří svět podnikání tím, že rozvíjí mezikulturní manažerské znalosti a praxi.

Vyučujeme management z interdisciplinární perspektivy na nejvyšší úrovni akademické excelence a rozvíjíme kulturně inteligentní, vícejazyčné vůdce, kteří jsou otevření, přizpůsobiví a odpovědní.

Jako manažeři a podnikatelé jsou absolventi ESCP Business School připraveni vést a inspirovat v globalizovaném světě.

Statistika

Klíčová fakta

 • První obchodní škola na světě (odhad 1819)
 • 6 areálů: Berlín, Londýn, Madrid, Paříž, Turín a Varšava
 • 140 akademických aliancí v Evropě a ve světě ve 47 zemích
 • Multi-akreditovaný: AACSB, EQUIS, EFMD MBA, EFMD EMBA
 • Pravidelně se řadí mezi nejlepší obchodní školy na světě
 • Evropská správa reprezentující hlubokou evropskou identitu školy
 • 7 100+ studentů studijních programů zastupujících 120 různých národností
 • 5 000 účastníků (výkonné vzdělávání)
 • 160 výzkumně aktivních profesorů zastupujících více než 33 národností v našich areálech
 • 800+ praktiků a odborníků
 • 100+ národností v 6 areálech
 • 65 000 aktivních absolventů ve více než 150 zemích světa

  Vlastnosti kampusu

  Campuses

  Charakteristický model přeshraniční obchodní školy s více kampusy ESCP Business School ESCP Business School svými šesti městskými areály ve velkých evropských městech aktivně přispívá k rozvoji evropské kultury managementu a umožňuje škole nabídnout jedinečný typ mezikulturního podnikatelského vzdělávání:

  • BERLÍN
  • LONDÝN
  • MADRID
  • PAŘÍŽ
  • TURÍN
  • WARSAW

   Vízové požadavky

   Berlín, Německo

   Víza a povolení k pobytu

   Pokud pobýváte v Německu déle než 90 dní a nemáte ještě vízum nebo povolení k pobytu z jiného členského státu EU Schengen, musíte požádat o vízum dva měsíce před odjezdem kontaktováním nejbližšího německého velvyslanectví.

   Pokud již máte platné vízum nebo povolení k pobytu z jiného členského státu Schengenu EU nebo pokud vstoupíte do Německa bez víza (Andorra, Austrálie, Brazílie, Kanada, Salvador, Honduras, Izrael, Japonsko, Monako, Nový Zéland, San Marino, Jižní Korea nebo USA), musíte požádat o německé povolení k pobytu do 90 dnů po vašem příjezdu.

   Londýn, Spojené Království

   Důležité informace pro občany EU a Švýcarska.

   Spojené království opustilo Evropskou unii 31. ledna 2020 a od 1. ledna 2021 Spojené království zavede bodový imigrační systém (PBS).

   To znamená, že od 1. ledna 2021, pokud si přejete studovat déle než šest měsíců na určité úrovni (např. bakalářské a magisterské programy managementu) a ještě nežijete ve Spojeném království nebo nemáte práva podle dohody o vystoupení, budete muset splnit specifické požadavky a požádejte o to prostřednictvím systému PBS (Student Visa Point-Based System). Budete také muset projít příslušnými kontrolami, včetně kontroly rejstříku trestů ve Spojeném království.

   Můžete pokračovat v návštěvě Spojeného království po dobu až šesti měsíců bez žádosti o vízum a můžete se zúčastnit celé řady aktivit včetně turistiky, návštěv rodiny a přátel a krátkodobého studia (např. MBA v mezinárodním managementu a magisterské programy). Do Spojeného království můžete vstoupit s průkazem totožnosti do 30. září 2021 (pro návštěvy kratší než šest měsíců).

   Status irských občanů bude i nadále chráněn jako součást ujednání o společné cestovní oblasti, a proto nebude vyžadovat povolení k příjezdu do Spojeného království s výjimkou velmi omezeného počtu okolností a irští občané nebudou muset žádat podle nových bodů- založený imigrační systém.

   Madrid, Španělsko

   Dokumentace požadovaná pro cestu do Španělska se liší podle země původu.

   • Pokud jste občanem země EU, Švýcarska, Norska, Islandu nebo Lichtenštejnska, budete potřebovat platný cestovní pas nebo občanský průkaz.
   • Pokud pocházíte z jiné země, musíte mít pro vstup do Španělska platné platné vízum. Přečtěte si prosím aktualizované informace na španělském ministerstvu zahraničních věcí:

   Kontaktujte prosím španělskou ambasádu nebo konzulát ve vaší zemi pobytu alespoň tři měsíce před odjezdem, abyste získali veškeré informace o vízovém procesu (termíny, podklady, které je třeba poskytnout atd.).

   Povolení k pobytu

   Pokud plánujete zůstat ve Španělsku déle než šest měsíců, musíte do 30 dnů po příjezdu do Madridského kampusu zažádat o Tarjeta de estudiante extranjero (Card pro zahraniční studenty).

   Paříž, Francie

   Víza a povolení k pobytu

   Ve Francii jsou k dispozici různé druhy víz. Postup pro získání povolení k pobytu se liší podle toho, jaký typ víza získáte.

   Kontaktujte prosím francouzský konzulát nebo Campus France ve vaší zemi pobytu alespoň tři měsíce před odjezdem, abyste získali všechny informace o vízovém procesu (termíny, podklady, které je třeba poskytnout atd.).

   Studenti z Evropské unie a Evropského hospodářského prostoru nepotřebují vízum.

   Mimoevropští studenti se musí přihlásit na:

   Dlouhodobé studijní vízum (Visa de long séjour pour études – VLS-TS)

   Toto vízum je to, které potřebujete, pokud budete ve Francii, na pařížském kampusu ESCP po dobu jednoho semestru nebo jednoho akademického roku.

   V některých konkrétních případech lze vydat dlouhodobé studijní dočasné vízum. Vydrží až šest měsíců a nelze jej obnovit.

   Jakmile získáte příslušné vízum, musíte do dvou měsíců po příjezdu do pařížského kampusu požádat o povolení k pobytu ve Francii (Carte de Séjour). Studentská kancelář v pařížském kampusu vám pomůže s tímto procesem OFII, jakmile budete v Paříži.

   Zvláštní vízum pro pre-master studenty ze zemí mimo EU

   Vízum „Vstupní zkouška“ (nebo „studiant-concours“)

   O toto vízum jste požádali, pokud jste složili naši přijímací zkoušku ve Francii.

   S tímto konkrétním vízem budete moci žádat o obnovitelné povolení k pobytu na jeden rok, aniž byste se museli vracet do své domovské země.

   Turín, Itálie

   Víza

   Všichni studenti přijíždějící ze zemí mimo EU musí požádat o studentské vízum. Chcete-li získat toto vízum, musíte kontaktovat italský konzulát v zemi vašeho pobytu.

   Povolení k pobytu

   Pokud jste občanem mimo EU, musíte požádat o povolení k pobytu pro studenty („Permesso di soggiorno per motivi di studio“). Povolení k pobytu vydává místní policejní oddělení („Questura - Ufficio Stranieri“) v místě bydliště studenta v Itálii. Studentské oddělení vás bude podporovat během celého procesu

   Stipendia a financování

   • Stipendia ESCP se udělují na základě zásluh nebo finanční potřeby a vašeho studia na ESCP.
   • Stipendia ESCP pokrývají pouze školné; částky stipendií jsou odečteny z účtu školného.
   • ESCP stipendia nesmí v žádném případě představovat životní náklady.

   Další informace o stipendijním procesu a termínech naleznete na webové stránce vašeho programu.

   Žebříčky

   Výsledky žebříčku FT

   • #6 Mistr v managementu
   • # 2 Pokročilý magisterský titul ve financích
   • #22 Vzdělávání manažerů
   • #14 Celosvětové vlastní programy
   • #41 Celosvětově otevřené programy
   • #7 Executive MBA
   • #8 evropských obchodních škol

   Výsledky žebříčku ekonomů

   • #4 Mistr v managementu
   • #1 Zaměstnatelnost mezi různými náborovými pracovníky
   • #1 Nabídka různých jazyků
   • # 1 Přístup k zámořským výměnným programům

   Výsledky hodnocení QS

   • #19 MBA v mezinárodním managementu v Evropě
   • #4 MSc v oboru Big Data a Business Analytics Worldwide
   • #5 MSc v marketingu a kreativitě po celém světě
   • #7 Master in Management Worldwide

   Akreditace

   Akreditace EFMD EquisAkreditace AMBAAkreditace AACSB

   English Language Requirements

   Ověřte svou znalost angličtiny pomocí testu Duolingo English Test! DET je pohodlný, rychlý a cenově dostupný online test angličtiny akceptovaný více než 4 000 univerzitami (jako je tato) po celém světě.

   Požadavky na přijetí do programu

   Prokažte své odhodlání a připravenost uspět na obchodní škole složením zkoušky GMAT – nejpoužívanější přijímací zkoušky, která měří vaše schopnosti kritického myšlení a uvažování.

   Stáhněte si mini kvíz GMAT a získejte představu o otázkách, které ve zkoušce najdete.

   Místa

   • Paris

    ESCP Europe Campus Paris 79, avenue de la République, 75543, Paris

    • Madrid

     ESCP Europe Campus Madrid c/Arroyofresno 1, 28035 Madrid Spain , 28035 , Madrid

     • London

      ESCP Europe Campus London 527 Finchley Road , NW3 7BG, London

      • Berlin

       ESCP Europe Campus Berlin Heubnerweg 8-10, 14059, Berlin

       • Turin

        ESCP Europe Torino Campus Corso Unione Sovieticà, 218 bis , 10134, Turin

        • Warsaw

         ESCP Europe Warsaw Campus c/o Kozminski University 57/59 Jagiellonska St. , 03-301, Warsaw

         Otázky