Keystone logo
ESCAC - Escuela superior de Cinema y Audivisuales de catalunya VFX škola
ESCAC - Escuela superior de Cinema y Audivisuales de catalunya

VFX škola

Barcelona, Španělsko

1 Years

Španělština

Plný úvazek

Request application deadline

Request earliest startdate

EUR 10 800 / per year

Na kampusu

Úvod

Sektor vizuálních efektů otevírá širokou škálu profesionálních profilů věnovaných navrhování, generování a produkci digitálně generovaných obrazů, které budou vytvořeny a/nebo integrovány do všech druhů audiovizuálních produkcí.

ESCAC Master in Visual Effects for Film poskytuje studentům komplexní, kreativní a technické školení, které poskytuje pevné základy, praktické i formální, pro vstup do průmyslu vizuálních efektů. Využíváme prostředí filmové školy, abychom tyto znalosti uvedli do praxe v reálném produkčním systému v neustálé interakci se zbytkem oddělení v sektoru.

Master in Visual Effects nabízí komplexní, kreativní a technické školení. Poskytuje základy, praktické i formální, pro vstup do světa digitálních produkčních vizuálních efektů. Tyto znalosti uvedete do praxe v reálném produkčním systému, který je v neustálé interakci se zbytkem oddělení filmového sektoru školy.

Předmět se zabývá teoreticko-technickými aspekty filmové produkce, umožňuje studentovi úspěšně fungovat v produkční režii hraného filmu, od koncepce scénáře až po standardní předlohu.

metodologie

Master má následující strukturu:

Kurz je rozdělen do dvou velkých bloků: první fáze získávání technických základů s velkým počtem individuálních praxí pro každý z předmětů a druhá polovina zaměřená na vypracování profesionálního dokončovacího projektu, který může být užitečný studentský dopis s úvodem do profesionálního světa.

Lab PRO

Master má následující strukturu:

Laboratoř vizuálních efektů a animací ESCAC byla vytvořena, aby nabídla studentům magisterského a vysokoškolského studia možnost specializace prostřednictvím účasti na odborných projektech v rámci interního programu stáží. Laboratoř je obecně prospěšná společnost, která každoročně najímá 10 bývalých studentů na stáže k vypracování odborných projektů pod vedením seniorů v oboru. Koordinaci má na starosti Lluís Castells, absolvent školy a vítěz tří Goyových cen za El Orfanato, Eva a Anacleto, tajný agent.

Tímto způsobem chceme studentům nabídnout první pracovní zkušenost s doprovodem a zvláštní pozornost při jejich vývoji a vést je k metodice produkce typické pro ateliér. Rovněž je podporována účast skupiny na vnitřní organizaci laboratoře, zaujímá pozice v pracovních týmech pro každý projekt.

Program Laboratoře je otevřený a v prvním roce převzal vizuální efekty dvou celovečerních filmů: Bajocero od Lluíse Quíleze a Malasaña od Alberta Pintó (ve fázi postprodukce); videoklipy Alfreda Garcíi a North State (režie Geoffrey Cooper a Nür Casadevall), spot Escac (Carlos Alonso) a různé spolupráce s dalšími odděleními školy. Všechny projekty, na kterých laboratoř spolupracovala, ať už interní nebo externí, jsou realizovány bývalými studenty školy.

Laboratoř umožňuje studentovi prohloubit vybranou specializaci prostřednictvím projektových tutoriálů a odborných praxí. Což vám umožní zlepšit váš přístupový kotouč k tomuto odvětví.

Proč se stát součástí ESCAC komunity?

Stanete se součástí komunity ESCAC, která vám umožní rozvíjet svůj talent v prostředí, kde se propagují kreativní prostory a interakce mezi absolventy různých propagačních akcí. Věděli jste, že Javier Ruiz Caldera i nadále natáčí své filmy s kolegy z ESCAC? Stejně jako Juan Antonio Bayona, Mar Coll, Kike Maíllo, Patricia Font ... protože ESCAC nekončí po ukončení studia, komunita pokračuje v profesionálním sektoru.

Toto je nejlepší čas v historii, abyste se věnovali audiovizuálním prostředím: nikdy nebylo tolik obrazovek ve službách tolika uživatelů. Tyto obrazovky potřebují obsah, aby dodávaly produkty globálnímu publiku, a následně velké technologické společnosti investují do audiovizuální tvorby.

ESCAC talent. Absolventi s celostátní a mezinárodně uznávanou kariérou byli školeni na naší škole. Režiséři filmů, producenti, kameramani, editoři, supervizoři VFX ... Podívejte se na kredity filmů a seriálů, najdete v nich spoustu talentů ESCAC.

Náš pedagogický systém je založen na učení praxí. Chceme, abyste se učili tím, že to uděláte, a uděláte to za doprovodu nejlepších odborníků v tomto odvětví.

V ESCAC trénujeme vypravěče. Naučíme vás vyprávět svůj příběh bez ohledu na specialitu, kterou jste si vybrali.

Práce absolventů a školních producentů (ESCAC Films) byly oceněny více než 500 národními a mezinárodními cenami:

  • Rok co rok jsou naši absolventi mezi kandidáty na ceny Goya a Gaudí, získávají 20 cen Goya a více než 30 cen Gaudí.
  • Kromě toho získali důležitá ocenění na mezinárodních festivalech: Cena za nejlepší mezinárodní krátký film udělená festivalem Sundance (2006) nebo třetí cena na Cinefoundation - udělena na festivalu v Cannes (2015).

V ESCAC spolupracujeme s velkými společnostmi a institucemi, které se účastní školení našich studentů. Movistar, Ministerstvo kultury Generalitat de Catalunya, Nadace SGAE, Cinesa, Zeta Cinema, Film Factory, Filmax, Deaplaneta, Mediaset atd.

Mezinárodní kampus: Během těchto 25 let prošlo naším kampusem více než 5 500 studentů 23 různých národností, což přispělo ke kulturnímu a společenskému obohacení.

Naše škola je uznávána CILECT (organizace sdružující nejlepší filmové školy na světě) a my jsme jako jediní ve státě s oficiálním uznáním.

ESCAC školí své studenty na základě průřezových kompetencí, poskytuje znalosti a nástroje pro rozvoj následné profesionální činnosti v jakékoli oblasti tvorby obsahu.

O Škole

Otázky