Keystone logo
ESCAC - Escuela superior de Cinema y Audivisuales de catalunya Mistr ve filmové režii
ESCAC - Escuela superior de Cinema y Audivisuales de catalunya

Mistr ve filmové režii

Barcelona, Španělsko

1 Years

Angličtina

Plný úvazek

Request application deadline

Request earliest startdate

EUR 11 900 / per year *

Na kampusu

* 10 800 € za včasné dodání: do 1. května 2021

Úvod

Magisterské studium poskytuje studentům znalosti a techniky potřebné k režii audiovizuálních děl v jakémkoli formátu. Studenti se seznámí s prací režiséra a zastávají tuto roli a roli ostatních členů režijního oddělení během předprodukčních, natáčecích a postprodukčních procesů. Seznámí se také s úkoly, které plní další členové audiovizuálního produkčního týmu: kameraman, umělecký ředitel, střihač, zvukový designér atd. Všechny tyto znalosti a dovednosti získají další praktickou prací v audiovizuálních narativních cvičeních. Tato praxe bude doplněna o mistrovské kurzy a teoretické semináře.

Metodologie

Magisterské studium je založeno na metodologii learning-by-doing: studenti v průběhu kurzu absolvují praktická cvičení v audiovizuálním vyprávění, do kterých integrují získané koncepční a technické znalosti. Praktická cvičení v audiovizuálním narativu jsou doplněna teoretickými hodinami a teorií a praxí zaměřenými na další disciplíny, které kurz tvoří. Po absolvování magisterského studia mohou studenti přihlašovat projekty krátkých filmů samostatně nebo jako skupina. V závislosti na kvalitě projektů a na základě výběrového procesu provedeného porotou vytvoří ESCAC dva z těchto projektů podle harmonogramu a přidělených finančních prostředků v souladu s potřebami projektu.

Učitelé

Tým pedagogického sboru tvoří aktivní profesionálové z filmového a reklamního sektoru spolu s vlastními učiteli ESCAC, kteří studenty denně doprovázejí při jejich praktické práci. Učitelský sbor katedry režie ESCAC zahrnuje následující odborníky:

 • Sergi Pérez (El camí més llarg per tornar a casa)
 • Geoffrey Cowper (Tercer Grado)
 • Roser Aguilar (Lo mejor de mí, Brava)
 • Albert Pintó (Matar a Dios, Malasaña 32)
 • Maria Pau Pigem (Nevěřící, La Riera)
 • Joan Marimón (El montaje cinematográfico, Muertes creativas en el cine)
 • Lluís Castells (Un monstruo viene a verme, Warcraft: el origen, Anacleto: Agente secreto, Lo imposible)
 • Mar Coll (Tres dies amb la família, Tots volem el millor per a ella)
 • Javi Ruiz (Tres bodas de más, Superlópez, Anacleto: Agente secreto)
 • Elena Trapé (Las distancias)
 • Vanesa Sola (Mi querida cofradía)
 • Nely Reguera (María y los demás)
 • Mireia Juárez (Biutiful, Truman, Estiu 1993)

komunita ESCAC

Toto je historicky nejlepší čas pro práci v audiovizuálním sektoru: nikdy nebylo tolik obrazovek dostupných pro tolik uživatelů. Tyto obrazovky potřebují obsah, aby mohly dodávat produkty celosvětovému publiku, a v důsledku toho velké technologické společnosti investují do audiovizuální tvorby.

Talent ESCAC . Na naší škole se vzdělávali absolventi s kariérou uznávanou na národní i mezinárodní úrovni. Filmoví režiséři, producenti, kameramani, střihači, VFX supervizoři atd. Mnoho talentů ESCAC najdete v titulcích mnoha skvělých filmů a televizních pořadů.

Náš výukový systém je založen na Learning-by-doing. Chceme, abyste se učili, zatímco to děláte, v doprovodu těch nejlepších profesionálů v oboru.

V ESCAC školíme vypravěče. Naučíme vás vyprávět svůj příběh bez ohledu na to, jakou specialitu jste si vybrali.

Práce absolventů a produkční společnosti školy (ESCAC Films) získaly přes 500 národních i mezinárodních ocenění, jako je cena za nejlepší mezinárodní krátký film na festivalu Sundance (2006) nebo třetí cena v Cinefoundation, kterou uděluje festival v Cannes ( 2015).

Mezinárodní kampus: za těchto 25 let navštívilo náš kampus více než 5 500 studentů 23 různých národností, což přispívá ke kulturnímu obohacení a zlepšení komunity.

Deset celovečerních filmů vyrobených za účelem etablování absolventů v oboru prostřednictvím programu Opera Prima.

Laboratoře pro přístup k oboru pro mladé profesionály: otevřená oblast vyučovaná aktivními profesionály, zaměřená na absolventy nebo bývalé magisterské studenty ve specializacích VFX, skripta a konstrukce setů. Cílem laboratoří je uplatnit své znalosti a podpořit jejich dovednosti v kontextu skutečné produkce v celovečerních filmech, krátkých filmech a seriálech ESCAC Films a také ve spolupráci se společnostmi z oboru.

Naše škola je uznávána organizací CILECT (organizace tvořená nejlepšími filmovými školami na světě) a jsme jedinou filmovou školou ve Španělsku, která byla oficiálně uznána.

ESCAC školí své studenty na základě cross-skills, poskytuje znalosti a nástroje pro pozdější rozvoj kariéry v jakékoli oblasti tvorby obsahu.

Zajímavá data

Požadavky na přijetí

Pro přijetí do kurzu musíte předložit portfolio.

Jazyk

Angličtina

Termíny

Od 20. září 2021 do 23. června 2022

Jízdní řád

Pondělí až pátek od 10 do 14 hodin Praktické natáčení zahrnuje víkendové programy.

Modalita

Na stránce. Všechny lekce se budou konat na různých místech ESCAC v Terrasse (Barcelona). *V případě mimořádných okolností, které mohou nastat v průběhu kurzu, může magisterské studium zahrnovat streamování obsahu.

Poplatek za studium programu

Vybavení

O Škole

Otázky