Keystone logo
ESCAC - Escuela superior de Cinema y Audivisuales de catalunya Mistr v dokumentu
ESCAC - Escuela superior de Cinema y Audivisuales de catalunya

Mistr v dokumentu

Barcelona, Španělsko

1 Years

Španělština

Plný úvazek

Request application deadline

Request earliest startdate

EUR 8 500 / per year *

Na kampusu

* 7 500 EUR Early Bird (před 1. květnem 2020)

Úvod

Program ESCAC Documentary Master je ponořením studenta do praktické a teoretické dimenze různých formátů dnešního dokumentu.

představení

S příchodem nových vysílacích platforem je dokument v období transformace a adaptace. Dnešní dokument nabízí více než kdy jindy vizi o realitě tohoto světa a je v současné době přístupný pro ty nejobtížnější trhy.

Diverzifikace formátů a otevření trhů nám tedy umožňují navrhovat různé příběhy a obsah. Hranice jak na úrovni obsahu, jazyka, území a prostředí jsou v současné době velmi úzké. Tuto změnu lze vnímat jako kreativní zdroj a modeluje obsah magisterského programu ve třech hlavních osách:

  1. Způsob vyprávění příběhů (formáty)
  2. Jak příběhy (platformy) vypadají
  3. Komu povídáme příběhy (trh)

Master in Documentary Film nabízí studentům komplexní zkušenosti v tomto mediálním prostředí, které je transformováno novými technologiemi a rozvíjí narativní, kreativní a technické aspekty disciplíny. Kurz sestává z teoretického základu v neustálém dialogu s praktickým aspektem, jehož cílem je realizovat dokumenty natočené studenty magisterského studia v každé z jeho fází: vývoj, produkce, střelba a postprodukce, s důrazem na důležitost lépe porozumět tomu, jak můžeme umístit naše dokumenty v širším a životaschopnějším kontextu.

metodologie

Metodika velitele je založena na několika osách práce:

  • Závěrečný magisterský projekt, ve kterém jsou studenti umisťováni do kontextu skutečné produkce, jak je tomu v profesionálním světě. Projekty ukážou různé fáze výroby dokumentu, od koncepce po uvedení na trh. Projekty jsou vybírány na začátku roku a mohou mít různé podoby: epizody pilotních seriálů, jeden dokument, krátký nebo středně dlouhý dokument atd. Studenti rozděleni do týmů po čtyřech nebo pěti lidech musí vytvořit kompletní dokumentaci k prodeji svého projektu. Následně budou v rámci magisterského programu vytvořeny projekty tak, aby byly připraveny k účasti na mezinárodních trzích.
  • Budou uvedeny teoretické kurzy, prostřednictvím nichž bude uveden panoramatický pohled na historii dokumentárního filmu a na teoretické aspekty související s literaturou faktu.
  • Praktické workshopy vedené aktivními profesionály. Budou uvedeny pokyny a podmínky a každý student bude střílet různé postupy, jednotlivě i ve skupinách. Následující vydání a jeho komentáře budou také pod dohledem a sdíleny později s celým kurzem, aby se otevřel prostor pro dialog a zpětnou vazbu.
  • Setkání s režiséry, producenty, editory a dalšími relevantními osobnostmi z dokumentárního světa. Tyto třídy mohou mít podobu intenzivních workshopů trvajících několik dní nebo tematických mistrovských kurzů v rámci jedné relace, osobně nebo prostřednictvím sítě.

Proč se stát součástí ESCAC komunity?

Stanete se součástí komunity ESCAC, která vám umožní rozvíjet svůj talent v prostředí, kde se propagují kreativní prostory a interakce mezi absolventy různých propagačních akcí. Věděli jste, že Javier Ruiz Caldera i nadále natáčí své filmy s kolegy z ESCAC? Stejně jako Juan Antonio Bayona, Mar Coll, Kike Maíllo, Patricia Font ... protože ESCAC nekončí po ukončení studia, komunita pokračuje v profesionálním sektoru.

Toto je nejlepší čas v historii, abyste se věnovali audiovizuálním prostředím: nikdy nebylo tolik obrazovek ve službách tolika uživatelů. Tyto obrazovky potřebují obsah, aby dodávaly produkty globálnímu publiku, a následně velké technologické společnosti investují do audiovizuální tvorby.

ESCAC talent. Absolventi s celostátní a mezinárodně uznávanou kariérou byli školeni na naší škole. Režiséři filmů, producenti, kameramani, editoři, supervizoři VFX ... Podívejte se na kredity filmů a seriálů, najdete v nich spoustu talentů ESCAC.

Náš pedagogický systém je založen na učení praxí. Chceme, abyste se učili tím, že to uděláte, a uděláte to za doprovodu nejlepších odborníků v tomto odvětví.

V ESCAC trénujeme vypravěče. Naučíme vás vyprávět svůj příběh bez ohledu na specialitu, kterou jste si vybrali.

Práce absolventů a školních producentů (ESCAC Films) byly oceněny více než 500 národními a mezinárodními cenami:

  • Rok co rok jsou naši absolventi mezi kandidáty na ceny Goya a Gaudí, získávají 20 cen Goya a více než 30 cen Gaudí.
  • Kromě toho získali důležitá ocenění na mezinárodních festivalech: Cena za nejlepší mezinárodní krátký film udělená festivalem Sundance (2006) nebo třetí cena na Cinefoundation - udělena na festivalu v Cannes (2015).

V ESCAC spolupracujeme s velkými společnostmi a institucemi, které se účastní školení našich studentů. Movistar, Ministerstvo kultury Generalitat de Catalunya, Nadace SGAE, Cinesa, Zeta Cinema, Film Factory, Filmax, Deaplaneta, Mediaset atd.

Mezinárodní kampus: Během těchto 25 let prošlo naším kampusem více než 5 500 studentů 23 různých národností, což přispělo ke kulturnímu a společenskému obohacení.

Naše škola je uznávána CILECT (organizace sdružující nejlepší filmové školy na světě) a my jsme jako jediní ve státě s oficiálním uznáním.

ESCAC školí své studenty na základě průřezových kompetencí, poskytuje znalosti a nástroje pro rozvoj následné profesionální činnosti v jakékoli oblasti tvorby obsahu.

Přijímací řízení

O Škole

Otázky