Keystone logo
Esami Business School

Esami Business School

Esami Business School

Úvod

O nás

Východní a jižní africký manažerský institut (ESAMI) je mezivládní regionální rozvojové centrum pro řízení. Sídlo společnosti ESAMI se nachází v Arusha v Tanzanii.

Institut byl založen s hlavním cílem poskytnout regionu školeným zaměstnancům v řadě kritických oblastí, včetně řízení politiky, řízení dopravy, finančního řízení, řízení informačních technologií, zdravotního managementu, řízení lidských zdrojů, řízení projektů, řízení energetiky a životního prostředí a gender management mimo jiné.

Zaměření bylo zaměřit na vzdělávání středních až vyšších manažerů z regionu s cílem zlepšit jejich manažerský výkon při zohlednění globálních problémů, ale s regionálním zaměřením relevantním pro africké prostředí.

Mandát ESAMI, poslání, vize a filozofie

Východní a jižní africký manažerský institut (ESAMI) je celoafrické regionální centrum pro řízení řízení, které vlastní 10 členských států z východní a jižní Afriky. Jsou to Keňa, Malawi, Mozambik, Namibie, Seychely, Svazijsko, Tanzanie, Uganda, Zambie a Zimbabwe. Jedná se o službu a tržně orientovanou instituci nabízející specializované školení na vysoké úrovni, poradenství, vzdělávací programy a výzkumné služby orientované na činnost. Mezi další země, které se pravidelně podílejí na programech rozvoje managementu ESAMI, patří Lesotho, Botswana, Jižní Afrika, Angola, Rwanda, Sierra Leone, Nigérie, Eritrea, Pobřeží slonoviny, Libérie, Ghana, Gambie, Súdán, Etiopie a Burkina Faso.

V květnu 1997 se Hospodářská komise OSN pro Afriku oficiálně jmenovala ESAMI jako africké centrum excelence v oblasti řízení rozvoje. Toto uznání vyžadovalo, aby společnost ESAMI rozšířila své služby do všech zemí v Africe. Ke splnění výzvy Afriky v novém tisíciletí, společnost ESAMI nadále zajišťuje vysoce kvalitní intervence rozvoje řízení zaměřené na klienta v celé Africe.

Mandát

Mandát ESAMI má zlepšit výkonnost a efektivitu řízení veřejných, soukromých a mezinárodních organizací v Africe. To bude provedeno prostřednictvím:

 • Školení a vzdělávání v oblasti řízení;
 • Poradenské a poradenské služby v oblasti řízení;
 • Řídící výzkum, generování znalostí a publikace;
 • Podpora osvědčených postupů v oblasti řízení.

Vidění

Do roku 2020 je společnost ESAMI mezinárodně uznávaným centrem vedení a transformace podniků

Mise

Naším posláním je přeměnit instituce prostřednictvím rozvoje vedení, inovačního vzdělávání, školení v oblasti managementu, generování nových znalostí a poradenství.

Naším vesmírným klientem budou jednotlivci, veřejné, soukromé a mezinárodní organizace.

ESAMI: minulost a současnost

Od svého založení v roce 1980 významně přispívá ESAMI v oblasti lidských zdrojů a rozvoje managementu v regionu. Jeho úloha předního regionálního institutu pro rozvoj managementu se podstatně rozšířila v důsledku zvýšeného požadavku klientů ze zemí regionu i mimo ni. K dnešnímu dni se více než 75 000 pracovníků středních a nejvyšších úrovní ve vládních, veřejných, soukromých a občanských organizacích zúčastnilo programů otevřeného managementu, které nabízí Institut.

Strategický záměr společnosti ESAMI

Programy ESAMI jsou založeny na nových potřebách klienta na celém kontinentu. Institut nadále zajišťuje, aby programy využívaly výzkum prováděný formou hodnocení potřeb a zpětné vazby účastníků. Hodnocení programu, sledovací studie a hodnocení dopadů budou důležitou součástí procesu školení a budování kapacit ESAMI. Výukové programy uvedené v tomto prospektu budou mít pevnou vazbu mezi řízením a zlepšením výkonnosti na individuální a organizační úrovni.

Programy na míru budou prováděny s cílem řešit specifické problémy a problémy klientů. Ty se obvykle provádějí na vyžádání a na místech a termínech, které jsou pro klienta vhodné.

ESAMI zahájil program Executive MBA, který se ukázal jako poměrně úspěšný. K dnešnímu dni má zápis do Business School 3600 studentů rozložených v deseti kampusech v Africe.

ESAMI také zavedla certifikáty, diplomy a bakalářské studijní programy v oboru řízení podniku.

Schopnost ESAMI a srovnávací výhody

ESAMI jako centrum pro řízení řízení je konvergenčním centrem, kde se setkávají lidé z různých zemí, kteří se podělí o sdílení a výměnu zkušeností v regionálním rámci. Cílem ústavu je posílit tuto interakci, aby se usnadnilo zlepšení manažerského výkonu a efektivity klientských organizací. Jako jedna z největších regionálních institucí v Africe a přední ve vývoji řízení ESAMI schopnost je z velké části zakořeněna v následujících kvalitách:

 • Její jádro různých, domorodých, vysoce kvalifikovaných a zkušených profesionálních pracovníků, kteří rozumějí zemím, s nimiž dobře pracují
 • Úspěšná instituce řízená africkými profesionály, kteří znají africké prostředí a jsou odhodláni poskytovat služby.
 • Široký a flexibilní mandát ESAMI vedený dynamickou radou guvernérů
 • Stupeň finanční soběstačnosti ESAMI z tržeb a poradenství, které nezávisí na dotacích na přežití
 • Zaměstnanci s ochotou a závazkem k efektivnímu zlepšování a inovacím.
 • Schopnost ESAMI rychle rozmísťovat své profesionální pracovníky, kteří jsou doplněni o síť terénních kanceláří blízko svých klientů
 • Množství zkušeností získaných v průběhu let z interakcí s klientelou různého prostředí a zemí
 • Síť institucionálních a individuálních kontaktů
 • Flexibilita a připravenost přizpůsobit se měnícímu se prostředí a očekáváním
 • Regionální chuť a charakter, který odpovídá aktivitám institutu a rychle reaguje na konkrétní požadavky, obavy a priority.

Místa

 • Arusha

  Headquarters P. O. BOX 3030, Arusha, Tanzânia, , Arusha

  • Nairobi

   ESAMI KENYA 4th Floor International House P. O. Box 566628 – 00200, , Nairobi

   • Dar es Salaam

    ESAMI DAR ES SALAAM 3rd Floor, NIC Investment House P.O. Box 22290, , Dar es Salaam

    • Lusaka

     ESAMI - ZAMBIA 2ND Floor, Superannuation House Ben Bella Road P.O. Box 32132, , Lusaka

     • Kampala

      ESAMI – UGANDA ESAMI Centre, Plot 52 Bombo Road P.O. Box 824, , Kampala

      • Windhoek

       ESAMI – NAMIBIA Cnr Nelson Mandela/Sam Nujoma HIDAS Centre P.O. Box 1836,, 9000, Windhoek

       • Mbabane

        ESAMI – eSWATINI 3RD Floor, Lilunga House Somhlolo Rd P.O. Box 4234, , Mbabane

        • Harare

         ESAMI – ZIMBABWE 6 Bantry Road, Alexandra Park P.O. Box 2627, , Harare

         • Maputo

          ESAMI MOZAMBIQUE No. 657 Floor No. 1 Avenida Julius Nyerere P.O. Box 2077, , Maputo

          • Lilongwe

           ESAMI MALAWI 1st Floor, Development House, City Centre P.O. Box 31127 Lilongwe 3, , Lilongwe

           Otázky