Keystone logo
EC2U

EC2U

EC2U

Úvod

Co je toEC2U?

Evropský kampus městských univerzit (EC2U) je multikulturní a vícejazyčná aliance skládající se ze sedmi dlouhodobých, vzdělávání- a vedené výzkumem, lokálně a globálně angažované univerzity ze čtyř různých regionů Evropské unie: University of Coimbra, University of Jasy, University of Jena, University of Pavia, University of Poitiers (Koordinátor), University of Salamanca a Univerzita v Turku.

Ambicí Aliance je vytvořit inovativní prostor umožňující volnému toku mobility mezi sedmi univerzitami a přidruženými městy.

EC2U v číslech

 • 160 000 Studenti
 • 20 000 Administrativní pracovníci, učitelé& výzkumní pracovníci
 • 30 Spolupracovníci
 • 1 600 000 Občané v přímém dosahu

Členové

Univerzita v Coimbře (Portugalsko)

Zaměřeno na budoucnost a uznáno jako hlavní propagátor změn, univerzita v Coimbře má více než 7 století zkušeností s vytvářením a šířením znalostí, kultura, Věda, a technologie prostřednictvím studia, výuka, špičkový výzkum, a inovace v nejrůznějších oblastech znalostí.

UC je nejstarší univerzita v Portugalsku a jedna z nejstarších na světě a její historie sahá až do století, které následovalo po založení samotného Portugalska, jak bylo založeno v roce 1290. Univerzita se rozšířila po celém městě Coimbra, zatímco upravovala svou krajinu a učinila z ní skutečnou městskou univerzitu, kde najdete kosmopolitní akademii.

Univerzita v Iasi (Rumunsko)

Univerzita Alexandru Ioan Cuza v Iasi, první moderní univerzita založená v Rumunsku (v roce 1860), je neustále zařazena mezi 1 - 3 mezi rumunskými univerzitami, pokud jde o výzkum, vzdělávání a institucionální transparentnost. S přibližně 23000 studenty a 2000 zaměstnanci na plný úvazek ve svých 15 fakultách zahrnuje akademická nabídka naší univerzity 80 stupňů na bakalářské úrovni (4 v angličtině, 1 ve francouzštině), 116 magisterských programů (14 v angličtině, 1 ve francouzštině) a 27 studijních oborů na doktorské úrovni (vše nabízené také v angličtině).

Univerzita Jena (Německo)

Společnost byla založena v roce 1558 a Friedrich Schiller University Jena je jednou z nejstarších univerzit v Německu. Kdysi centrum německého filozofického myšlení, stalo se široce založenou institucí náročnou na výzkum s globálním dosahem a prosperujícím mezinárodním společenstvím více než 18 000 vysokoškolských a postgraduálních studentů z více než 110 zemí světa.

Univerzita Pavia (Itálie)

Univerzita Pavia (UNIPV) je jednou z nejstarších akademických institucí na světě: byla založena v roce 1361 a až do 20. století byla jedinou univerzitou v Milánské oblasti a regionu Lombardie.

Dnes je to komplexní univerzita, který pokrývá všechny tematické oblasti - věda a technika, Vědecké inženýrství, Vědy o živé přírodě, Humanitní vědy, a společenské vědy - a skládá se z 18 Oddělení nabízející studijní programy na všech úrovních, od bakalářských titulů po doktorské programy. Akademický personál počítá více než 900 profesorů a výzkumných pracovníků. 21 000 studentů z Itálie i zámoří studuje na univerzitě v Pavii.

University of Poitiers (Francie)

Společnost University of Poitiers byla založena v roce 1431 a je multidisciplinární univerzita, která zapisuje 29 000 studentů, z nichž 4200 jsou zahraniční studenti ze 120 různých zemí, pod dohledem 2700 zaměstnanců (administrativní, pedagogický personál a výzkumní pracovníci). Poitiers se v letech 2018-2019 umístil na 2. místě v celkovém žebříčku hlavních studentských měst ve Francii a je nad celostátním průměrem s 16% zahraničních studentů.

Univerzita v Salamance (Španělsko)

University of Salamanca byla založena v roce 1218 a je jednou ze tří nejstarších univerzit v Evropě, se může pochlubit širokou škálou fakult a výzkumných ústavů ve vědách a umění. V roce 2011 získal status Campus of International Excellence. Je to referenční univerzita ve svém regionu i mimo něj (Kastilie a León) a „Alma Mater“ téměř všech historických latinskoamerických univerzit.

Univerzita v Turku (Finsko)

University of Turku (UTU) je mezinárodní výzkumná univerzita a aktivní akademická komunita 25 000 studentů a zaměstnanců z více než 100 různých zemí. Hlavní kampus univerzity se nachází v historickém centru města Turku - poblíž jedinečné přírody a souostroví jihozápadního Finska. Jako jedna z předních univerzit ve Finsku, University of Turku nabízí studijní a výzkumné příležitosti na sedmi fakultách a sedmi speciálních jednotkách.

Místa

 • Poitiers

  Université de Poitiers - 15, rue de l'Hôtel Dieu - TSA 71117 - 86073 POITIERS Cedex 9, 86000, Poitiers

 • Iași

  Bulevardul Carol I, Nr.11, 700506, Iași

  • Salamanca

   Patio de Escuelas Mayores, 1, , Salamanca

   • Coimbra

    Rua Larga 3000-370, , Coimbra

    • Jena

     Universitätshauptgebäude Fürstengraben 1, 07743, Jena

     • Pavia

      C.so Strada Nuova, 65, 27100, Pavia

      • Turku

       Turun yliopisto, 20500, Turku

       Otázky