Keystone logo
East Central University

East Central University

East Central University

Úvod

East Central University byla jednou ze tří normálních škol zřízených ve východním Oklahomě v roce 1909. Tři podobné instituce byly zřízeny dříve v západní polovině nového státu a každá poskytovala přípravné vzdělání včetně dvouletého vysokoškolského studia vedoucího k certifikaci učitelů.

Adina volba jako umístění univerzity následovala po intenzivním lobbování 25 000 Club, místního posilovacího klubu, který také získal prostředky na platy fakult, aby mohly začít třídy, které spadají do místních kostelů a veřejných školních učeben. Zákonodárce z roku 1910 si přivlastnil finanční prostředky na platy fakult a výstavbu budovy, která byla dokončena později v tomto roce na pozemku o rozloze 16 akrů, který daroval Dan Hays, přidělenec Chickasaw.

V roce 1919 se šest normálních škol stalo učitelskými školami a začaly udělovat bakalářské tituly. V roce 1939 přidali studijní programy v umění a věd a byly označeny jako státní vysoké školy. V roce 1954 bylo šest vysokých škol oprávněno nabízet své první práce absolventa v programu pátého ročníku pro učitele. Od té doby byly přidány další magisterské tituly. V roce 1974 se z East Central stala East Central Oklahoma State University. Název byl změněn na East Central University v roce 1985.

English Language Requirements

Ověřte svou znalost angličtiny pomocí testu Duolingo English Test! DET je pohodlný, rychlý a cenově dostupný online test angličtiny akceptovaný více než 4 000 univerzitami (jako je tato) po celém světě.

Místa

  • Ada

    East 14th Street,1100, 74820, Ada

    Otázky