Keystone logo
Czech University of Life Sciences - Faculty of Economics and Management MSc Business Administration
Czech University of Life Sciences - Faculty of Economics and Management

MSc Business Administration

Praha-Suchdol, Česká republika

2 Years

Angličtina

Plný úvazek

Request application deadline

Sep 2024

CZK 108 000 / per year *

Na kampusu

* za akademický rok

Úvod

  • Forma studia: Studium na plný úvazek
  • Délka studia: 2 roky (4 semestry)
  • Vstupní zkoušky: Online rozhovor z ekonomie a managementu a Základy podnikání.

Cílem magisterského studijního oboru Business Administration, který se vyučuje v angličtině, je připravit absolventy na ekonomické, manažerské, podnikatelské, správní a další pozice a činnosti v mezích národního i mezinárodního trhu práce. Studenti získají pokročilé teoretické znalosti o obchodních a podnikatelských procesech v České republice a v podnikatelském kontextu EU. Naučí se rozumět teoriím, konceptům a metodám používaným v současné době v podnikání.

Ve studijním oboru jsou implementovány speciální pojmy z ekonomie, managementu, obchodu, logistiky a dalších oblastí. Studenti získají hluboké znalosti o podnikatelských a administrativních činnostech souvisejících se zřizováním, řízením a správou podnikatelských i nepodnikatelských orgánů. K dispozici mají praktické, použitelné znalosti ekonomických a finančních analýz, jakož i prognostické metody a strategické analýzy. Rozumí problémům strategického řízení, personálního řízení, účetnictví, marketingu, logistiky, velkoobchodu a maloobchodu. Orientují se na otázky obchodního práva, mezinárodního obchodu a mezinárodních ekonomických vztahů.

Absolventi jsou schopni řídit a transformovat pracovní prostředí nebo sociální prostředí, ať už je to složité, nebo takové, kde nelze s jistotou předvídat změny. Mohou objevit nové strategické přístupy. Mohou se stát plně odpovědnými za rozšiřování úrovní odborné kvalifikace, řízení, technik a procesů a za hodnocení strategického rozhodnutí. Mohou své znalosti uplatnit při řešení problémů týkajících se podnikatelských a administrativních činností; v širších souvislostech také na střední nebo nejvyšší úrovni správy. Jsou připraveni postupovat samostatně a kreativně. Jsou schopni v praxi uplatnit své teoretické znalosti ekonomických, finančních a strategických analýz, prognostických metod, metod strategického řízení, personálního managementu, účetnictví, marketingu, logistiky, velkoobchodu a maloobchodu a tyto znalosti aplikovat v nových situacích při řešení složitých situací. a nepředvídatelné problémy. Mohou uspokojit požadavky operačního výzkumu a projektového řízení v domácím i mezinárodním prostředí. Jsou schopni prakticky využít své znalosti při realizaci vlastního výzkumného projektu, podnikatelského plánu a vlastního firemního podnikání.

106063_Sloup-030.jpg

Příklady společností, kde absolventi nalezli zaměstnání: Tesco, Lidl, T-Mobile, Komerční banka, Česká spořitelna, KPMG a další. Dobrá úroveň jejich připravenosti k praxi byla svědkem výsledků výzkumu o nezaměstnanosti absolventů vysokých škol, kde pro absolventy FEM CULS byla hlášena jedna z nejnižších hodnot (1,4% jako v HN 19. února 2016) .

Přípravné odborné a jazykové kurzy (PPL, CŽV)

Mezinárodní vztahy FEM ČZU Praha nabízí jednoleté a pololetní kurzy vedoucí ke studiu v akreditovaných bakalářských a magisterských studijních programech vyučovaných v angličtině. Neexistuje žádná přijímací zkouška ke studiu na PPL.

Požadované dokumenty, které musíte předložit pro přijetí do kurzů PPL, které vedou ke studiu v akreditovaných magisterských studijních programech vyučovaných v angličtině:

  • Skenování pasu
  • Kopie vašeho bakalářského diplomu
  • Výsledky testu v anglickém jazyce (TOEIC, TOEFL, IELTS nebo jakýkoli jiný)
  • Kontaktní adresa a telefonní číslo pro DHL + informace o tom, kde (ve kterém městě) budete o vízum žádat
  • Krátký životopis
  • Všichni žadatelé musí vyplnit online přihlášku

Osnovy

Přijímací řízení

Výsledek programu

Kariérní možnosti

O Škole

Otázky