Keystone logo
Czech Technical University in Prague

Czech Technical University in Prague

Czech Technical University in Prague

Úvod

Czech Technical University in Prague je nejstarší technickou univerzitou v Evropě, která byla založena v roce 1707 a v současné době je přední univerzitou technického výzkumu v regionu a v pražském výzkumném klastru.

ČVUT nabízí vysokoškolské, postgraduální a doktorské programy na 8 fakultách: Fakulta stavební, strojní, elektrotechnická, jaderná a fyzikální, architektura, dopravní vědy, biomedicínské inženýrství, informační technologie a programy na Masarykově ústavu pro pokročilá studia .

ČVUT navíc nabízí bezplatné sportovní kurzy, můžete navštívit a studovat v Národní technické knihovně a cítit mezinárodní společenství v areálu Dejvic v srdci Evropy.

136733_32cf6ae7-460a-4c2a-8f89-93860bb45f99.jpg

Univerzita vzdělává budoucí výzkumné pracovníky a kreativní pracovníky. Všichni studenti mají velký projekt jako povinnou součást svého studijního programu, na bakalářském, magisterském a Ph.D. úroveň. Studenti inženýrství mají přístup do studentských laboratoří a dílen a k vybavení a vybavení, které potřebují pro svou projektovou práci. Podnikaví studenti se mohou připojit k jednomu z výzkumných týmů na jejich fakultě. Alternativně se například mohou připojit k jednomu z týmů Formule Student, které každý rok vyvíjejí novou verzi závodního vozu s tradičním motorem a jiného závodního vozu s elektrickým pohonem. Vědecký výzkum je hlavním prvkem v práci všech členů akademických pracovníků zaměstnaných na fakultách (školách) a hlavním kritériem pro jejich propagaci.

Výzkum probíhá na všech 8 fakultách a také na několika ústavech, například v Českém institutu informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC) nebo v Univerzitním centru pro energeticky efektivní budovy (UCEEB).

ČTÚ v Praze obsadila v nedávném QS EECA University Rankings 9. místo a Praha si vylepšila svoji pozici v nejnovějším QS Best Student Cities Index. Praha je také hodnocena jako druhé nejlepší město pro absolventy vysokých škol.

Studenti a vědci z regionu a stále více z celého světa zjišťují, že Praha není jen ideálním městem, kde se dá studovat. Je to také místo, kde se můžete setkat a společně strávit několik dní na konferenci. České země a Praha prožily obtížné dvacáté století, ale Praha se nyní plně znovu etablovala jako jedno z velkých měst střední Evropy. Česká republika znovu získala své postavení střediska výzkumu a inovací, které zastávala od začátku průmyslové éry až do druhé světové války.

ČVUT v Praze je také zakládajícím členem konsorcia Studie v Praze, které sdružuje 7 předních veřejných vysokých škol v Praze.

Přečtěte si o měřeních Covid-19 na ČVUT v Praze: https://www.cvut.cz/cs/ctu-coronavirus-information?update=20200405

136734_18449dfd-caa9-4b75-8b17-758948d30410.jpg

Sledujte nás na Facebooku, Instagramu a Twitteru: @studyatctu

Místa

  • Prague 6

    Jugoslávských partyzánů 1580/3, 160 00, Prague 6

Otázky