Keystone logo
China University of Petroleum

China University of Petroleum

China University of Petroleum

Úvod

historie

Čína univerzita ropy (CUPB) Byl založen v roce 1953, jmenován jako jedna z klíčových národních univerzit v roce 1960 a je "211" národními univerzitami pod vedením ministerstva školství. Jako první univerzita v Číně je posláním CUPB připravit kvalifikované inženýry a nabídnout skvělé technické služby pro globální ropný průmysl prostřednictvím svého vzdělání nejvyšší kvality a vynikajícího výzkumu.

Přehled univerzity

CUPB s dlouholetou prací pracuje na zlepšování své kvality programu a neustále se vyvíjí, aby zůstala na špici výzkumu a pokroku v oblasti průmyslu a rozšiřovala své disciplíny a oblasti výzkumu. Současné zaměření CUPB zahrnuje jeho tradiční oblasti související s energetikou společně s novým dosahem udržitelné a obnovitelné energie a technologií čisté energie, technologie hlubokých vod, energetická strategie a studie politiky, bezpečná inženýrská technika, environmentální inženýrství a energetický management. V CUPB je celkem 16 vysokých škol, které nabízejí 27 bakalářských programů, 99 magisterských programů a 48 doktorských programů. Má 2 národní klíčové laboratoře, 1 národní inženýrské vzdělávací středisko a 20 ministeriálních klíčových laboratoří nebo výzkumných ústavů.

Akademičtí pracovníci, kteří zastávají postavení CUPB jako národního vůdce v oblasti energetiky, jsou nezbytnou součástí jeho bohatého akademického prostředí. Celkem je 1 369 učitelů, z toho 229 profesorů a 274 docentů. Mezi nimi jsou dva vítězové Čínské ceny akademie věd, dva vítězové Čínské akademie inženýrských cen. CUPB má v současnosti 7,663 studentů, 5,426 studentů magisterského studia, 1076 doktorandů a 832 zahraničních studentů z 52 zemí.

Jednou z principů CUPB je úzká spolupráce s předními světovými energetickými společnostmi, jako jsou Čína národní petrolej Corporation, Čína Petroleum a chemická korporace, China národní Offshore ropné společnosti, TOTAL, Shell, Petronas, Saudi Aramco, Kogas, BP, StatOil , atd. Více než 65% výzkumných projektů je podporováno těmito organizacemi. Internacionalizace je jednou ze tří klíčových strategických priorit CUPB, jejímž cílem je přilákat vědce z celého světa a zapojit naše fakulty a studenty k tomu, aby prozkoumali svět a sdíleli svou schopnost se světem prostřednictvím propojení s globálními partnerskými institucemi CUPB. CUPB v současné době spolupracuje se 120 vysokoškolskými institucemi a akademickými organizacemi ze 36 zemí.

Campus

Čínská univerzita ropy, Peking, se nachází v malebném kraji turistického zájmu v okrese Changping v Pekingu, zhruba 5 kilometrů od hrobek Ming a 15 kilometrů od Velké zdi. Změna je dynamická, ale přesto klidná, kulturně bohatá, ale na zemi. Jeden může snadno prozkoumat Changping pěšky nebo na kole s jeho dokonalou velikost. CUPB má krásný areál rozdělený do dvou relativně nezávislých čtvrtí, které mají vynikající výukové a vzdělávací zařízení a dobře vybavené obytné oblasti.

Místa

  • Beijing

    China University of Petroleum-Beijing, 18 Fuxue Road, Changping, , 102249, Beijing

Otázky