Keystone logo
Corvinus University of Budapest MSc V Ekonomické Analýze
Corvinus University of Budapest

MSc V Ekonomické Analýze

Budapest, Maďarsko

4 Semesters

Angličtina

Plný úvazek

Request application deadline

Sep 2023

EUR 2 600 / per semester *

Na kampusu

* za semestr pro uchazeče ze zemí mimo EHP

Stipendia

Prozkoumejte možnosti stipendií, které vám pomohou financovat vaše studium

Úvod

 • Oddělení odpovědné za program: Ekonomický ústav
 • Bakalářský studijní program: Ekonomická analýza
 • Specializace: Ekonomická věda
 • Programový čas v semestrech: 4 semestry
 • Jazyk programu: angličtina
 • Místo: Budapešť
 • Divize: Na plný úvazek
 • Typ programu: Normální

Připravte se na zaměření na srovnávací, regionální a odvětvové záležitosti a vyberte si specializaci mezi srovnávací ekonomií, ekonomií zdraví a pracovními studiemi. Tento kurz vám také poskytuje možnost účastnit se dvou programů dvojitého studia, jednoho s Fudan University v Šanghaji v Číně a druhého s University of Groningen v holandském Groningenu. Po dokončení programu si můžete jako absolvent vybrat z několika profesních příležitostí ve veřejné správě, ve finančních institucích nebo v soukromém sektoru, včetně velkých nadnárodních společností. Jste připraveni se připojit? Přihlaste se nyní!

Školné: 700 000 HUF (≈ 2100 EUR) za semestr pro uchazeče o EHP, 2600 EUR za semestr pro uchazeče ze zemí mimo EHP

Studijní a administrativní koordinátor: Akos Deak ([email protected]; +36 1 482 5401)

Úroveň kvalifikace dosažitelná v magisterském programu a název certifikace

 • Kvalifikační úroveň: master- (magister, zkratka: MSc).
 • Kvalifikace v maďarštině: okleveles közgazdasági elemző.
 • Kvalifikace v angličtině: Economic Analyst.

Stupně přijaté k přijetí do magisterského programu

Přijato s celkovou kreditní hodnotou: aplikovaná ekonomika a ekonomická a finanční matematická analýza vysokoškolských programů.

Mohou být zvažovány především s dokončením definovaných kreditů: z oblasti ekonomických věd, lidských zdrojů, ekonomie a managementu, obchodu a marketingu, mezinárodní ekonomiky, financí a účetnictví, cestovního ruchu a stravování, profesních instrukcí v podnikání vysokoškoláků a z oblasti informatiky vysokoškolský titul Business Engineering Engineer.

Může být také uvažováno s dokončením definovaných kreditů: vysokoškolské a magisterské kurzy a kurzy, jak jsou definovány podle zákona LXXX z roku 1993 o vysokých školách, který přijímá komise pro převod kreditů vysoké školy na základě srovnání studií, které slouží jako základem kreditů.

Pro osoby s titulem definované minimální požadavky na přijetí do cyklu magisterského studia

Pro vstup do magisterského studia je nutné minimálně 80 kreditů z následujících tematických okruhů:

 • Ekonomie a sociální vědy (mikroekonomie, makroekonomie, ekonomie, management) 50 kreditů;
 • Metodologie (matematika, statistika, ekonometrie, rozhodovací věda a informatika) 30 kreditů.

Předpokladem pro přijetí do magisterského studia je, aby student měl alespoň 50 kreditů v uvedené oblasti na základě jeho předchozího studia. Chybějící kredity musí být získány v magisterském programu, jak je stanoveno ve studijním a zkušebním řádu vysoké školy.

Počet kreditů, které mají být splněny pro magisterský titul: 120 kreditů

 • Titulní orientace: teoreticky orientovaná (60-70 procent)
 • Hodnota kreditu práce: 15 kreditů
 • Minimální kreditová hodnota volitelných předmětů: 6 kreditů

Mezinárodní standardní klasifikace vzdělání kód oboru vzdělávání: 314

Cíle magisterského studia

Cílem programu je odborná příprava odborníků v oblasti ekonomických analytiků, kteří jsou založeni na jejich vzdělání v oblasti ekonomických věd a znalostí, které je konkurenceschopné na evropském a světovém trhu, majíce své teoretické a metodologické dovednosti, jsou schopny vykonávat nezávislé, kreativní myšlení s pohledem ekonoma a provádění aplikovaných ekonomických vědních analýz a výzkumu v akademické, státní a soukromé sféře. Jsou připraveni pokračovat ve výcviku na Ph.D. úroveň.

Profesionální vlastnosti

Vědecké oblasti a oblasti, na nichž je školení založeno, jsou:

 • Ekonomické a sociální vědy (ekonomie a metodologie, mikroekonomie a makroekonomie, teoretická a aplikovaná ekonometrie, matematické studie nutné pro výše uvedené, historie ekonomického myšlení) 60-70 kreditů.
 • Ekonomické studie ekonomického analytika [ekonomická dynamika, ekonomický rozvoj a růst (ekonomický rozvoj, inovace, ekonomika vzdělávání); ekonomická metodologie (pokročilé statistické a ekonometrické studie, regulační systémy); regionální a environmentální ekonomie (mezinárodní ekonomie, regionální ekonomika, environmentální ekonomika); ekonomické modelování (vícesektorové a dynamické modely, ekonomické prognózy); finanční ekonomika (mezinárodní finance, měnová makroekonomie); komunitní ekonomika a finance (komunitní ekonomika, komunitní finance); chování mezi spotřebitelem a zaměstnancem (ekonomika práce, demografie, odvětvové tržní struktury); instituce, hospodářská politika (institucionální a srovnávací ekonomiky) 40–50 kreditů.

Požadavky na cizí jazyk

K získání magisterského titulu musí mít student středně pokročilý státem uznávanou angličtinu s komplexním typem „B2“ a jinou jazykovou zkoušku nebo rovnocenné maturitní vysvědčení nebo diplom.

O Škole

Otázky

Podobné kurzy