Keystone logo
Claretian University Foundation

Claretian University Foundation

Claretian University Foundation

Úvod

Ve městě Quibdó (Chocó) působila v roce 1995 skupina učitelů, kteří se chtěli kvalifikovat v náboženské oblasti. Museli učit hodiny náboženství a necítili se dostatečně připraveni. V téže době byli někteří klaretané (kněží a laici) odhodláni zahájit ve městě Quibdó něco podobného biblickému hnutí, které začalo v městské oblasti uvolňovat nové křesťanské vědomí, což je kritičtější vědomí jejich křesťanství.

Učitelé, kteří čelili potřebě kvalifikovaně reagovat, trvali na tom, aby s nimi Claretianští misionáři v Quibdó uspořádali nějaké dálkové studium Bible, které by mělo univerzitní uznání. Klaretiánští misionáři potřebovali k zahájení postupů nezbytných pro tuto zkušenost formace 15 studentů. Odezva učitelů přesáhla požadovaný počet a dosáhla počátečního počtu 50 a více studentů, kteří projevili zájem. Potřeba odborné přípravy obyvatelstva, již na kvalitní univerzitní úrovni, vyžadovala hledání podpory dalších vzdělávacích zkušeností.

Obrátili se na latinskoamerickou biblickou univerzitu v San José v Kostarice, instituci, která tento návrh s radostí přijala. Potíž této podpory spočívala ve zjevných postupech, které vyžadovaly, aby všechny univerzitní práce musely projít ambasádami. Poté se uchýlily ke kolumbijským univerzitám s některými akademickými programy podobnými těm, které navrhly klaretovští misionáři.

Takto byly navštíveny univerzity v Antioquii, Bolivariana, Católica de Oriente, Mariana de Pasto a Antonio Nariño, s nimiž nebylo možné dosáhnout dohody z různých důvodů: buď je nezajímaly, nebo jim nebylo jasné projekt, nebo The Chocó je nepřitahoval, nebo nízká ekonomická odměna je nemotivovala. V procesu hledání interinstitucionální podpory byla nakonec kontaktována Lasallian University Corporation, s níž byla díky zprostředkování bratra Humberta Murilla uzavřena dohoda, původně na čtyři roky, která byla dokončena v předstihu. Po této zkušenosti byla podepsána dohoda s Luis Amigó University Foundation, která zůstává v platnosti dodnes.

Místa

  • Medellín

    Carrera 55a,61 - 06, 050010, Medellín

    Otázky