Keystone logo
Chalmers University of Technology MSc v oboru vysoce výkonné počítačové systémy
Chalmers University of Technology

MSc v oboru vysoce výkonné počítačové systémy

Gothenburg, Švédsko

2 Years

Angličtina

Plný úvazek

Request application deadline

Request earliest startdate

SEK 160 000 / per year *

Na kampusu

* tuition fees for non-EU/EEA students

Úvod

Vysoce výkonné počítače se v příštích letech stanou všudypřítomnými. S aplikacemi od autonomních vozidel po datová centra a internet věcí je výzvou pro toto odvětví navrhnout software a hardware, které dokážou udržet krok s vysokými nároky na energii a energii, které budou následovat. Úspěšný vývoj a využití takových systémů a jejich uvedení na trh bude klíčem k úspěchu budoucích počítačů.

Pokud tyto výzvy zní lákavě a chcete získat špičkové dovednosti, hluboké znalosti a metodiky potřebné k tomu, abyste jim čelili, pak je tento program pro vás. Základním cílem vzdělávání je prozkoumat, jak lze uspokojit potřeby budoucích průmyslových odvětví, závislých na vysokém výpočetním výkonu a energetické účinnosti. Jak mohou k tomuto vývoji přispět systematické metody založené na nejnovějších výsledcích výzkumu v oblasti inženýrství počítačových systémů?

K tomu je nezbytný holistický pohled. To by mohlo například kombinovat, jak mohou algoritmy specifikované v jazyce na vysoké úrovni nejlépe využívat konkrétní výpočetní struktury a jak by měly být výpočetní zdroje nejlépe navrženy, spravovány a organizovány. Program se zaměřuje na aspekty společného návrhu hardwaru a softwaru s cílem vyvinout architektury specifické pro doménu související se současnými vznikajícími aplikacemi, jako je AI a hluboké učení.

Program je určen pro studenty, kteří chtějí vést a podílet se na vývoji softwaru a hardwaru a provádět špičkovou vývojovou práci v oblasti počítačové architektury, udržitelnosti paralelního programování a energetické účinnosti. Je také ideální pro ty, kteří se chtějí věnovat specializovaným tématům, jako jsou paralelní a rekonfigurovatelné architektury, systémy v reálném čase a počítačová grafika.

Program také nabízí možnost ponořit se hluboko do inovací a podnikání se zvláštním důrazem na to, jak lze technické nápady přeměnit na životaschopné podniky, ať už jako startupy nebo jako součást stávajících organizací.

Kromě hloubky povinných a specializačních kurzů budou mít studenti na výběr také z velkého množství volitelných předmětů, které rozšíří jejich znalosti v souvisejících oblastech, jako je výpočetní věda a strojové učení.

Career

Magisterský program v oboru Vysoce výkonné počítačové systémy byl navržen tak, aby byl relevantní pro rostoucí průmyslový a vládní sektor ICT (např. průmysl počítačových her, databázové systémy a, což je důležitější, všechny aplikace pro strojové učení, jako jsou autonomní vozidla). Program poskytuje jedinečnou příležitost spojit akademické vzdělání s inženýrskou praxí a podnikatelskými dovednostmi. Jako takový je student připraven stát se:

  • Spoluzakladatel, hlavní architekt a/nebo vlastník produktu pro produkt nebo začínající společnost, která přináší výzkumný nápad do produktu
  • Chief Technology Officer, který přebírá odpovědnost za plán technologického rozvoje společnosti a ovlivňuje její konkurenceschopnost na trhu
  • Systémový architekt a designér, který staví HPC systémy buď jako nový produkt, nebo z dostupných COTS
  • HPC Architect and Performance Engineer, který staví HPC systémy a vyhodnocuje výkon a ladí aplikace pro takové systémy.
  • Systémový administrátor, který spravuje systém HPC a zároveň monitoruje a vyhodnocuje výkon aplikací
  • Projektový manažer zodpovědný za řízení konkrétních projektů výběrem technických směrů a vedení lidí
  • Softwarový inženýr, který vyvíjí optimalizovaný software s ohledem na hardware pro software, knihovny nebo běhové prostředí Cloud Function as a Service (FaaS).

Přijímací řízení

Stipendia a financování

Osnovy

Poplatek za studium programu

Kariérní možnosti

O Škole

Otázky