Keystone logo
Centro Studi Panta Rei

Centro Studi Panta Rei

Centro Studi Panta Rei

Úvod

Centro Studi Panta Rei

Pro integraci mezi psychologií, medicínou a neurovědy

Profesionální sdružení Centro Studi Panta Rei byla založena v roce 1997 v provincii Como (Itálie) podle vůle Foglií Manzillo Marie Cristiny (psychologa, psychoterapeuta a lékaře), zapsaného do registru psychologů z Lombardie (č. 03/4845) doktorů z provincie Como (č. 6539) a Nasti Nunzio (psychologa a psychoterapeuta) zapsané do registru psychologů z Lombardie (č. 03/4998). Centrum bylo vytvořeno vůlí dvou psychoterapeutů (Nasti Nunzio a Foglia Manzillo Maria Cristina) společně vyrůstali v letech univerzity a v následujících čtyřech letech na postgraduální škole, kteří se mezitím oženili.

Název studijního střediska nebyl vybrán náhodou. Slovo "Panta Rei" se bezprostředně týká starověké řecké filozofie a konkrétního filozofa Herakleita. Tato fráza je běžně přeložena do italštiny jako "Vše, co proudí" nebo "Všechno se stává." Bylo zvoleno, protože vyhovuje jak našim životním volbám, tak našim předmětům.

Udělali jsme "Všechno se mění" referenčním bodem pro naše životy. Ve skutečnosti jsme se shodli na tom: "Pokud nám něco v našich životech nesplňuje, stojí za to se snažit změnit." Nechtěli jsme žít z lítosti, že jsme neměli odvahu.

Jako mladí lidé, kteří nejsou spokojeni s místem, kde jsme žili (bývalá "Campania Felix"), rozhodli jsme se, že přijdeme na sever, rozhodli jsme se pro Como, zcela neznámého místa: věděli jsme, že za toto rozhodnutí bychom zaplatili nebo získali Na začátku jsme hodně zaplatili, v jistých časech příliš mnoho, ale pak s časem jsme byli spokojeni jak s přijatým rozhodnutím, tak s tím, že jsme dokázali vydržet bolest a budovat naše centrum. po cihla, s nekonečnou trpělivostí, náš malý projekt roste. Naše zkušenosti se nijak nelišily od cesty psychoterapie s předvídatelnými obtížemi roztrhat některé kořeny k plantáži nových, s pokusy o demolici a rekonstrukci, transformaci a hladte, rozšiřte a změňte svůj obzor. Myslíme si, že ve skutečnosti se nemůžeme představit pacientům, aniž bychom měli odvahu změnit to, co se nám nelíbí. nebo bychom mohli řídit jinou osobu na cestě, kterou jsme se vyhnuli?

A tak se snažíme ztělesnit to, co nás naučí naše povolání a dobře využívat nástroje, které nám dává.

Způsob, jakým se podíváme na změnu, není extrémní, jako nic, co nás charakterizuje. Neexistuje žádná extrémní perspektiva. Jsme přesvědčeni, že příliš mnoho změn se nemění.

Naše poslání

Máme rádi vědecký duch, protože je potenciálně demokratický, má kolektivní duši, je schopen změnit v zájmu vědění. Píšeme "potenciálně", protože věda tvoří vědci, kteří jsou lidskými bytostmi, a představují naše slabiny ve vědecké oblasti.

Milujeme psychologii, medicínu a neurovědy. Jsme velice přitahováni schopností člověka čelit obtížným situacím, abychom mohli vstát po těžkém tahu. Máme rádi odolnost (schopnost člověka čelit nevyhnutelným obtížím života konstruktivním duchem). Proto jsme studovali výše zmíněné předměty a jsou plné obdivu k novým objevům nepředstavitelné neurovědy pro většinu staré vědy, která se jí postavila proti, a stále neobjevuje nové objevy ve své každodenní klinické praxi.

Rádi se staráme o ostatní (nenechte se manipulovat ani zneužívat jinými, nebo právníci z příčin ztracených na začátku, pozornost!). Myslíme si, že dobré společenské vztahy jsou krásnou půdou pro lidské vyrovnanost. To je pro nás.

Příroda je dalším z našich zájmů. Snažíme se méně znečišťovat, recyklovat lépe, využívat kompostování v našem domě, nakupovat od místních producentů "nula km", podporovat metody ekologického zemědělství, využívat procházky k vyčištění cesty (bolesti zpětné povolení).

Naše hlavní zájmy:

psychologie

Ačkoliv se specializujeme na psychoterapii kognitivně-behaviorální, která je základem naší odborné přípravy, jsme odhodláni rozpoznat své hodné místo na psychologických klinikách mnoha jiným přístupům. To způsobuje, že naše poradenské cesty "stimulují" a "zapojí" jak pro studenty, tak pro učitele, ale také "náročné".

lékařství

Vášeň pocítila oba stejně jako psychologie.

Studie byly a jsou stále fascinující pro Maria Cristinu, která se účastní dlouhé cesty kvůli vážným zdravotním problémům, které ji viděly jak jako studenta, tak nemocnou ženu hospitalizovanou v různých odděleních.

To je důvod pro utrpení, pokud někdy pozorujeme postoje v medicíně, které nejsou přesně v souladu s tím, co by chtělo být "elegancí a profesionalitou lékařské profese".

Neuroscience

Láska k fungování těla a mysli vidí jejich nejvyšší výraz v zájmu neurovědy, na jehož základě jsou moderní studie o formování mozkových obvodů v průběhu života ao plasticitě toho samého. Otevírají se neočekávané a kontrastní scénáře po staletí v medicíně a "klasická" neurologie o schopnosti mozku přeprogramovat a řešit potíže, ke kterým dochází, i když je to důsledek mrtvice, která se stala před mnoha lety. Perspektivy jsou velmi perspektivní pro budoucnost onemocnění a neurologických stavů, které se po staletí nemění.

Místa

  • Milan

    PIAZZA IRNERIO, 2 , 20146, Milan

Otázky