Keystone logo
China Europe International Business School

China Europe International Business School

China Europe International Business School

Úvod

Přední obchodní škola v Asii

China Europe International Business School (CEIBS) , společný podnik pro manažerské vzdělávání, byl spoluzakladán čínskou vládou a Evropskou unií (EU) v roce 1994, přičemž Shanghai Jiao Tong University a EFMD sloužily jako její výkonní partneři. CEIBS má školní areály v Šanghaji, Pekingu, Shenzhenu, Akkře v Ghaně a Curychu ve Švýcarsku.

Jako jediná čínská obchodní škola pocházející ze spolupráce na vládní úrovni se CEIBS zavázala vzdělávat odpovědné vůdce z oboru „China Depth, Global Breadth“ v souladu s mottem „Svědomitost, inovace a excelence“. Vedoucí představitelé čínské ústřední vlády a EU chválili CEIBS „kolébku vynikajících vedoucích pracovníků“ a „vzor spolupráce mezi EU a Čínou“.

CEIBS nabízí MBA, Finance MBA, EMBA, Global EMBA, Hospitality EMBA, Executive Education a Ph.D. programy. CEIBS je uznávána svou akademickou náročností a je první obchodní školou na čínské pevnině, která získala akreditaci od EQUIS i AACSB, a jedinou obchodní školou v Asii, která se současně dostala do seznamu 5 nejlepších MBA a Financial Times Programy EMBA.

CEIBS„Fakultní tým, patřící k nejlepším v Asii, je jedinečně vybaven k poskytování kombinace China Depth a Global Breadth ve výuce i výzkumu. Téměř 70 členů fakulty na plný úvazek, odborníci z pěti oborů, zastupuje více než 10 zemí a regionů po celém světě. Přinášejí bohaté zkušenosti z výuky v zámoří, výzkumu a obchodní praxe. Škola také každoročně zve téměř 100 hostujících členů fakulty z celého světa, aby sdíleli a vyměňovali si nejaktuálnější znalosti z Číny i mimo ni.

K dnešnímu dni má CEIBS více než 22 000 absolventů z více než 80 zemí světa a poskytuje širokou škálu programů správy pro více než 160 000 vedoucích pracovníků doma i v zahraničí.

Mimi Thian / Unsplash

126681_photo-1531545514256-b1400bc00f31.jpg

Při čerpání ze zahraničních zkušeností se CEIBS věnuje hloubkové analýze čínských obchodních praktik. Ze seznamu nejvíce citovaných výzkumných pracovníků z čínských institucí na rok 2018 pocházelo 9 akademiků z oboru podnikání, management a účetnictví z oblasti CEIBS . Jedná se o pátý rok po sobě, kdy se CEIBS v této kategorii významně prezentuje, což je indikátor výzkumných schopností školy v těchto oblastech.

Společnost Global Platform of China Cases, kterou zahájila společnost CEIBS , shromáždila více než 1 200 případů zaměřených na Čínu a položila tak pevný základ pro poskytování znalostí specifických pro Čínu. Výzkum školy, který je na nejvyšší úrovni autoritativních žebříčků, kombinuje nejnovější teorii s praktickými znalostmi. Jeho výzkumná centra drží krok s neustále se měnícími obchodními postupy v životně důležitých oblastech, jako je globalizace čínských podniků, inovace a podnikání, fintech atd.

V desítkách velkých měst v Asii, Evropě a Africe CEIBS každoročně využívá globální poznatky a moudrost k pořádání špičkových akademických a průmyslových fór. Tyto akce se zaměřují na klíčová průmyslová odvětví a aktuální problémy, jako je automobilový průmysl, zdravotnictví, internet, prestižní značky, rodinné podnikání a dědictví, inovace a podnikání a další. V souladu se současnými trendy směřujícími k „masovému podnikání a inovacím“ CEIBS platformu pro podnikání (E-platforma), jejímž cílem je vytvořit ekosystém podnikání a inovací prostřednictvím silné sítě absolventů a globálních zdrojů školy, integrující vzdělávací programy, podnikatelské koučování a služby, inkubace a finanční služby do organického systému, který doprovází CEIBS podnikatele na každém kroku při jejich postupu vpřed, aby nakonec přispěl k čínské strategii „masového podnikání a inovací“ a její ekonomické transformaci.

Za posledních 25 let CEIBS společně s čínskou ekonomikou. V následujících letech bude škola nadále klást důraz na inovace, transformaci a globalizaci čínské ekonomiky s cílem usnadnit globální ekonomickou spolupráci.

126682_Info.png

Vize a poslání

Mise CEIBS : Vychovávat odpovědné vedoucí odborníky v oboru „China Depth, Global Breadth“.

Vize CEIBS : Stát se nejrespektovanější mezinárodní obchodní školou propojením východu a západu ve výuce, výzkumu a obchodní praxi a podporou sociálního a ekonomického rozvoje Číny prostřednictvím vytváření a šíření znalostí s velkým dopadem.

CEIBS Partneři

Při založení společnosti CEIBS byly podpisovými stranami oficiální zakládací smlouvy Shanghai Jiao Tong University a Evropská nadace pro rozvoj managementu (EFMD). Tyto organizace nadále poskytují institucionální záruky, které z CEIBS dělají centrum excelence v oblasti řízení obchodu a výzkumu v Asii i po celém světě.

Více než sto let stará šanghajská univerzita Jiaotong je jednou z předních univerzit v Číně. Má rozsáhlé a dlouhodobé kontakty s podniky v zemi, a je tak schopen usnadnit CEIBS s čínským korporátním světem.

EFMD se sídlem v belgickém Bruselu je globální nezisková organizace založená na členství, která se věnuje rozvoji managementu. Celosvětově uznávaný jako akreditační orgán pro obchodní školy, programy obchodních škol a firemní univerzity. S podporou více než 900 členů ve více než 90 zemích a regionech funguje EFMD jako katalyzátor celosvětové propagace a zlepšování excelence v rozvoji managementu.

Místa

 • Pudong

  Hong Feng Lu,699号, 201203, Pudong

 • Beijing

  Building 20, Zhongguancun Software Park, 8 Dongbeiwang West Road, Haidian District, 100193 , Beijing

 • Shenzhen

  Suite 10A, Taihua Wutong Industrial Park, Gushu Development Zone, Hangcheng sub-district, Baoan, 518026 , Shenzhen

 • Zürich

  Zurich Institute of Business Education, Hirsackerstrasse 46, P.O. Box, CH-8810, , Zürich

 • Accra

  5 Monrovia Road, East Legon, , Accra

Otázky