Keystone logo
Catholic University Of Brasilia -- Universidade Católica de Brasília UCB

Catholic University Of Brasilia -- Universidade Católica de Brasília UCB

Catholic University Of Brasilia -- Universidade Católica de Brasília UCB

Úvod

Katolická univerzita v Brasilii (UCB) je jedinou soukromou univerzitou ve federálním okrese. Je to katolická, filantropická a komunitní vysokoškolská instituce. UCB spravuje Brazilská unie katolického vzdělávání (UBEC), která byla založena v roce 1972 s cílem zachovat katolické vzdělávací instituce a poskytovat solidní a kvalitní vzdělávací síť.

Katolická fakulta humanitních věd (FCCH), která byla založena v té době, byla založena 12. března 1974 a byla první výukovou jednotkou nabízející tři kurzy: ekonomie, správa a pedagogika.

V průběhu let se fakulta v roce 1980 zorganizovala do struktury výuky a hodnot, jejíž základna se stále více upevňovala, což umožnilo instalaci Integrovaných fakult katolické Brasílie (FICB). V roce 1984 zahájila instituce s růstem nabídky vysokoškolských kurzů své první postgraduální kurzy.

V roce 1994 byl katolík uznán ministerstvem školství jako univerzita, přičemž ve své podstatě udržoval podporu znalostí, aniž by opomínal duchovnost vycházející z křesťanské etiky. V roce 1995 se slavnostně zřídila instalace Katolické univerzity v Brasilii (UCB).

V návaznosti na tempo exponenciálního růstu začala univerzita v roce 1999 nabízet kurz Stomatologie a v roce 2001 zahrnula do svého portfolia medicínu. V roce 2005 začaly studentské aktivity v agenturách a juniorských společnostech a student se stal centrem dění. V roce 2019 zavedla instituce do svého portfolia kurz veterinární medicíny.

Místa

  • Formosinha

    Avenida Circular,75, 73813-170, Formosinha

    Otázky