Keystone logo
© Catalyst - Institute for Creative Arts and Technology
Catalyst - Institute for Creative Arts and Technology GmbH

Catalyst - Institute for Creative Arts and Technology GmbH

Catalyst - Institute for Creative Arts and Technology GmbH

Úvod

Učení se

Co děláme?

Catalyst – Institute for Creative Arts and Technology je mezinárodní kreativní vzdělávací komunita se sídlem v ikonickém Funkhausu v metropoli kreativních médií Berlín.

Naše pregraduální, postgraduální a letní krátké kurzy zahrnují produkci a performance elektronické hudby, audio produkci, zvukové inženýrství, zvuk pro vizuální média, filmovou tvorbu, psaní scénářů, vizuální efekty a herectví.

Naši studenti se učí v angličtině jako součást komunity více než 75 národností. Prostřednictvím projektového učení a spolupráce a pod vedením odborných lektorů mohou objevit svou jedinečnou kreativní identitu.

Rodokmen

odkud pocházíme?

Již 20 let poskytujeme školení v oblasti kreativní produkce ve Velké Británii a více než 7 let v Berlíně pod našimi starými obchodními názvy dBs Music Berlin a dBs Film Berlin. Máme zavedenou pověst pro poskytování vzrušujícího, praktického, relevantního a poutavého vzdělávání v uvolněném a dospělém prostředí.

Naše bakalářské a magisterské programy v Berlíně jsou poskytovány ve spolupráci s Plymouth Marjon University, která je naší ověřující institucí ve Spojeném království. Máme trvale vynikající hodnocení kvality našeho vzdělávání ve všech veřejných auditech a mnoha absolventů pracujících napříč kreativními průmysly.

Metoda

Co pohání naše učení?

Naše víra, že 'velikost se nerodí, se rodí' pohání vše, co děláme. Poskytujeme vám proces učení a seberozvoje, který vám umožní vybudovat si své nejlepší já a maximalizovat svou vlastní jedinečnou velikost.

Naše průkopnické studijní programy jsou postaveny na projektovém učení. Využíváme progresivní model vzdělávání a zároveň splňujeme přísné požadavky britské univerzity. Progresivní vzdělávání se zaměřuje nejen na budování vašich odborných kreativních dovedností, ale také na každodenní dovednosti v reálném světě, které budou i nadále proměňovat váš každodenní život dlouho poté, co opustíte Catalyst.

Věříme, že nejlepší učení spočívá v tom, že si vezmete vybavení do rukou a maximalizujete množství času, které strávíte „děláním“. Učení se prostřednictvím dělání a spolupráce s ostatními je klíčem k metodě Catalyst.

Naši studenti se samozřejmě učí i teorii, která podporuje a obohacuje jejich práci. Ale dělat to je prvořadé a myslíme si, že je součástí naší povinnosti poskytnout jim alespoň některé z deseti tisíc hodin promyšleného cvičení, které by podle výzkumu Anderse Ericssona naznačovalo, že se všichni potřebujeme stát skutečnými odborníky.

Rozmanitá kreativní vzdělávací komunita

Když říkáme, že Catalyst je bezpečný prostor pro velké sny, myslíme to opravdu vážně. Bezpečný je v dnešní době nadužívané slovo, a proto je třeba jej správně definovat. Ve své nejjednodušší podobě máme na mysli toto. Bez ohledu na to, odkud pocházíte (vyznání, kultura, pohlaví, barva pleti), naším cílem je vytvořit prostor, kde se můžete svobodně vyjádřit jako kreativní lidská bytost.

Pro začátek máme v naší škole přes 75 různých národností. Toto je skutečně mezinárodní společenství. Ale vždy je potřeba udělat víc práce. Je to hora bez vrcholu.

Náš tým bude pokračovat ve zdolávání této hory a budovat inkluzivní komunitu, která nás všechny obohacuje a umožňuje našim studentům vzkvétat jako kreativce i jako lidské bytosti.

To se týká i našeho přijímacího řízení. Pro žádný z našich konkrétních kurzů neexistuje žádný „správný fit“. Naše komunita bude silnější a bude mít lepší pozici, aby mohla vyprávět příběhy, které odrážejí svět, ve kterém žijeme, a budoucnost, kterou chceme společně vytvořit.

Vítáme jednotlivce všech věkových kategorií, etnických skupin, genderových identit, fyzických schopností, náboženství, vzdělání, zeměpisných poloh a životních stavů. Připojte se k nám a dejte nám vědět, jak můžeme zajistit, aby se naše komunita cítila jako náročný, ale bezpečný prostor i pro vás.

Vlastnosti kampusu

V kreativní mediální metropoli Berlíně, osm minut tramvají z Ostkreuz kolem průmyslové krajiny betonových továren a elektráren, se rýsuje ikonický a historický komplex Funkhaus.

Náš kampus na břehu řeky ve Funkhausu je součástí historické budovy, která byla kdysi domovem vysílací stanice NDR a během sovětské éry byla jedním z největších světových multistudiových komplexů.

Naše standardní zařízení jsou budována s ohledem na jednu věc: maximalizovat „praktický“ přístup k tomu, co máte rádi. Představte si to jako své vlastní technologické hřiště.

To vše najdete podrobně dále na stránce, ale pokud jste připoutáni časem, zde je rychlý přehled všeho.

 • 31 nahrávacích a produkčních studií pro hudbu/film
 • 110 plně nabitých digitálních audio pracovních stanic Mac
 • 9 vysoce výkonných VFX PC pracovních stanic
 • 1 velké filmové studio se zeleným plátnem
 • 2900 rezervovatelných položek včetně syntezátorů, bicích automatů, mikrofonů, mixážních pultů, předzesilovačů, FX, polních rekordérů, MIDI kontrolérů, decků, CDJ, kytar, zesilovačů, pedálů, bezdrátových systémů, kamer, světel, mlhových strojů, sad filtrů, čoček, gramofonů ,
 • Přátelská kuchyně s kávou a čajem zdarma
 • Několik krásných atmosférických míst
 • Poloha u řeky s lehátky a slunečním svitem zdarma

  Přijímací řízení

  Termíny pro podání žádosti

  • Uzávěrka pro žadatele o studentské vízum: pátek 29. března 2024
  • Přednostní termín: pátek 5. dubna 2024
  • Uzávěrka letního krátkého kurzu: pátek 17. května 2024
  • Konečný termín: pátek 31. května 2024
  • Pozdní přihlášky: Od června 2024

  Ostatní žadatelé (včetně občanů EU/ESVO): Pokud nepotřebujete studentské vízum, důrazně doporučujeme, abyste se přihlásili do našeho prioritního termínu (5. dubna 2024), abyste měli nejlepší šance na zajištění místa ve zvoleném kurzu. Můžete se přihlásit do našeho konečného termínu (31. května 2024), i když nemůžeme zaručit, že budou stále volná místa. Pokud je kurz plný, budete zařazeni na čekací listinu.

  Pozdní žádosti: Přijímáme pouze pozdní žádosti od těch, kteří nepotřebují studentské vízum. Pokud máme ještě volná místa na vámi zvoleném kurzu, můžeme od června 2024 přijímat pozdní přihlášky. Pokud je kurz plný, budete zařazeni na čekací listinu.

  Jak se přihlásit

  Přihlášky na vstup do našich kurzů v roce 2024 jsou již otevřeny. Všechny žádosti musí být podány digitálně prostřednictvím našeho online aplikačního portálu. Než však kliknete na odkaz, přečtěte si důležité informace o vstupních požadavcích, přijímacím procesu a o tom, co musíte do své přihlášky zahrnout.

  Přihláška

  Formulář žádosti o letní krátký kurz je pouze jedna stránka. Musíte odeslat své osobní a kontaktní údaje a také krátké prohlášení o motivaci (250–300 slov). Pokud se hlásíte na některý z našich letních kurzů pro středně pokročilé nebo pokročilé, nezapomeňte nám sdělit své předchozí zkušenosti s tímto předmětem a souvisejícím softwarem, pokud je to relevantní.

  Náš bakalářský (HE certifikát a bakalářský titul) přihláška má 7 sekcí:

  • Výběr úrovně kurzu
  • Výběr kurzu
  • Osobní údaje
  • Předchozí vzdělání
  • Portfolio
  • Osobní úvod
  • Všeobecné obchodní podmínky*

  Náš postgraduální (MA) formulář žádosti má 7 sekcí:

  • Výběr úrovně kurzu
  • Výběr kurzu
  • Osobní údaje
  • Předchozí vzdělání
  • Návrh MA projektu
  • Portfolio
  • Všeobecné obchodní podmínky*

  *Kliknutím na „odeslat“ na konci přihlášky souhlasíte s našimi podmínkami

  Vstupní požadavky

  Stáří

  Nemáme horní věkovou hranici, ale máme minimální věk: 18 let. Chcete-li se k nám připojit v roce 2024, vaše datum narození musí být před 31. prosincem 2006. Pokud vám na začátku kurzu bude ještě 17 let , budeme potřebovat formulář souhlasu od rodiče nebo zákonného zástupce, který si vyžádáme poté, co vám nabídneme místo.

  Jazyk

  Všechny naše kurzy jsou vyučovány v angličtině a uchazeči musí prokázat úroveň rovnou IELTS 6. Nepožadujeme oficiální výsledky zkoušek, ale posoudíme úroveň angličtiny ve vaší žádosti a podpůrných materiálech. Nepožadujeme znalost německého jazyka.

  Vzdělání

  Letní krátký kurz: bez požadavku na vzdělání

  BA (Hons) Degree / HE Certificate: absolvování střední školy na úrovni, která by normálně umožňovala vstup na univerzitu v zemi, kde byla získána. Jednalo by se například o A-Levels ve Spojeném království a Abitur v Německu. Nepožadujeme konkrétní předměty nebo akademické proudy.

  MA: Bakalářský titul v příslušné disciplíně se stupněm vyznamenání (např. 2:1 v univerzitním systému Spojeného království).

  Pokud jste v posledním ročníku studia, ať už jde o střední školu nebo kurz třetí úrovně, stále se můžete přihlásit. Místo svého závěrečného diplomu nám prosím zašlete přepis svých posledních nebo předpokládaných známek. Pokud původním jazykem není angličtina nebo němčina, uveďte prosím také překlad do angličtiny.

  Místa

  • Berlin

   Funkhaus Berlin Nalepastraße 18, 12459, Berlin

  Otázky